Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4205
دیروز6981
در هفته19899
در ماه89831
مجموع1389611

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ يوم‌ الله سيزدهم‌ آبان‌
در تاريخ 10/08/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

امت‌ سلحشور ايران‌ اسلامي‌

تاريخ‌ پرفراز و نشيب‌ انقلاب‌ اسلامي‌، لبريز از حوادث‌ افتخارآميزي‌ است‌ كه‌ هر كدام‌ از آنها به‌ تنهايي‌ گواهي‌ روشن‌ و سندي‌ قطعي‌ بر تلاش‌ و مجاهدت‌ مردم‌ مسلمان‌ ايران‌، براي‌ تحقق‌ حكومت‌ اسلامي‌ مي‌باشد.

در روز سيزدهم‌ آبان‌، سه‌ حادثه‌ مهم‌ اتفاق‌ افتاده‌ است‌: تبعيد رهبر كبير انقلاب‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ قدس‌ سره‌ الشريف‌ در سال‌ 1343، كشتار دانش‌آموزان‌ تظاهر كننده‌ در سال‌ 1357 و تسخير لانه‌ جاسوسي‌ شيطان‌ بزرگ‌ در سال‌ 1358 كه‌ هر يك‌ نقطه‌ عطفي‌ در مسير نهضت‌ مقدس‌ اسلامي‌ ايران‌ است‌ كه‌ به‌ منظور نفي‌ سلطه‌ اجانب‌ و بيگانگان‌، به‌ ويژه‌ آمريكاي‌ جنايتكار و رژيم‌ اشغالگر قدس‌، صورت‌ گرفت‌.

مردم‌ عزيز ما بخوبي‌ آگاهند كه‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ در طول‌ حيات‌ غرور آفرين‌ و پر افتخار خود به‌ لحاظ‌ ماهيت‌ ضد استكباري‌ و سازش‌ ناپذيرش‌، همواره‌ مورد هجوم‌ توطئه‌ها و دسيسه‌هاي‌ گوناگون‌ سياسي‌، نظامي‌، اقتصادي‌ و فرهنگي‌ قرار گرفته‌ است‌. اما هشياري‌ مردم‌ مسلمان‌ و آزاده‌ ايران‌ اسلامي‌ و اتكال‌ آنان‌ به‌ خداوند متعال‌ و حضور يكپارچه‌ در صحنه‌ دفاع‌ از ارزشهاي‌ والاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و حمايت‌ جدي‌ از مسؤولين‌ خدمتگزار و جمع‌ آمدن‌ همه‌ آحاد ملت‌ برگرد محور ولايت‌ تمامي‌ مكائد و حيله‌هاي‌ دشمنان‌ انقلاب‌ را نقش‌ بر آب‌ ساخته‌ است‌. "و مكروا و مكرالله و الله خير الماكرين‌".

دشمنان‌ اسلام‌ ديروز با به‌ خاك‌ و خون‌ كشاندن‌ تظاهرات‌ دانش‌آموزان‌ ايراني‌ مي‌خواستند فرياد الله اكبر را در حلقوم‌ مردم‌ ما خاموش‌ سازند، اما امروز اين‌ فرياد بلند الله اكبر و مشت‌هاي‌ گره‌ كرده‌ ميليونها انسان‌ ستمديده‌ سياهپوست‌ كه‌ در قلب‌ آمريكا و در كنار كاخ‌ سست‌ نهاد واشنگتن‌ لرزه‌ بر اندام‌ جهانخواران‌ انداخته‌ است‌.

در چنين‌ روزي‌ بود كه‌ افشاگريهاي‌ فرزندان‌ امام‌ و انقلاب‌ پرده‌ از چهره‌ مزورانه‌ آمريكا و مهره‌هاي‌ ليبرال‌ منش‌ او بر افكند و آنها را در دنيا رسوا نمود.

همه‌ مي‌دانيم‌ كه‌ تمامي‌ اين‌ افتخارات‌ در نتيجه‌ مجاهدتها و پايمرديهاي‌ آن‌ مبارز نستوه‌ و خستگي‌ناپذير، آن‌ فقيه‌ و حكيم‌ فرزانه‌ و عارف‌ بيدار دل‌ بود كه‌ با روشني‌ ضمير خود، دلهاي‌ ميليونها انسان‌ حقجو را روشن‌ به‌ حقايق‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ (ص‌) نمود و تا آخرين‌ دقايق‌ حيات‌ پربركت‌ خود لحظه‌اي‌ از مبارزه‌ بي‌ امان‌ با مستكبران‌ عالم‌ غفلت‌ نورزيد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ با گراميداشت‌ خاطره‌ سيزدهم‌ آبان‌ روز بزرگ‌ مبارزه‌ با استكبار، از مردم‌ قهرمان‌ ايران‌ خصوصاً دانش‌آموزان‌ و دانشجويان‌ عزيز دعوت‌ مي‌نمايد تا با حضور گسترده‌ خود در مراسم‌ ويژه‌ اين‌ روز، بار ديگر با آرمانهاي‌ والاي‌ امام‌ خميني‌ (قدس‌ سره‌ الشريف‌) و رهنمودهاي‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ (مد ظله‌ العالي‌) تجديد ميثاق‌ نموده‌ و با مشت‌هاي‌ گره‌ كرده‌ نفرت‌ و انزجار خود را از اعمال‌ جنايتكارانه‌ آمريكا و اسرائيل‌ غاصب‌ ابراز دارند و همبستگي‌ خود را با مسلمانان‌ بپاخاسته‌ در اقصي‌ نقاط‌ جهان‌ اظهار نمايند.

از خداوند متعال‌ عزت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و تداوم‌ رهبري‌ امام‌ گونه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ مد ظله‌ را خواستاريم‌.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني‌
هفتم‌ جمادي‌ الثاني‌ 1416 ـ 10/8/1374‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom