Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3952
دیروز6981
در هفته19646
در ماه89578
مجموع1389358

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ جنايات‌ صربها در بوسني‌ و دعوت‌ به‌ شركت‌ در راهپيمايي
در تاريخ 09/05/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«و ما لكم‌ لاتقاتلون‌ في‌ سبيل‌ الله والمستضعفين‌ من‌ الرجال‌ و النساء و الولدان‌ الذين‌ يقولون‌ ربنا اخرجنا من‌ هذه‌ القرية‌ الظالم‌ اهلها و اجعل‌ لنا من‌ لدنك‌ وليا و اجعل‌ لنا من‌ لدنك‌ نصيرا» (نساء / 75)

ملت‌ قهرمان‌ ايران‌

همانطور كه‌ مطلعيد در هفته‌هاي‌ اخير صربهاي‌ خون‌ آشام‌دست‌ به‌ جنايات‌ هولناك‌ ديگري‌ زدند؛ قتل‌ عام‌ و آواره‌ كردن‌ مكرر مسلمانان‌ مظلوم‌ و بي‌ پناه‌ بوسنيايي‌، تجاوز به‌ حريم‌ عفاف‌ زنان‌ و هتك‌ ناموس‌ آنان‌، اعدام‌ مخفيانه‌ اسيران‌، به‌ آتش‌ كشيدن‌ خانه‌، كاشانه‌، مسجد و اعمال‌ وحشيانه‌ ديگري‌، كه‌ در مهد به‌ اصطلاح‌ تمدن‌ براي‌ خشكاندن‌ ريشه‌ اسلام‌ در اروپا صورت‌ مي‌گيرد.

اما هيهات‌ كه‌ امت‌ محمد (ص‌) ننگ‌ و ذلّت‌ تسلّط‌ كفر پيشگان‌ را بپذيرد.

هيهات‌ كه‌ جوانان‌ غيور از اسلام‌ عزيز دست‌ كشيده‌ و توحّش‌ مدرن‌ غرب‌ را بپذيرند. اگر چه‌ مجامع‌ نالايق‌ بين‌ المللي‌ و مدافعان‌ دروغين‌ حقوق‌ بشر با سكوت‌ مرگبار خود، كوس‌ رسوايي‌ و تهي‌ بودن‌ ادعاهاي‌ فريبنده‌ خود را به‌ صدا درآورده‌اند اما كدام‌ گوش‌ شنوا است‌ كه‌ نداي‌ مظلوميت‌ و دادخواهي‌ بي‌ پناهان‌ بوسني‌ را نفهمد و سرانجام‌ خون‌ شهيدان‌ بي‌دفاع‌ بوسنيايي‌ درخت‌ تناور اسلام‌ را آبياري‌ كرده‌ و سايه‌ پهناور آن‌ را در اروپا خواهد گسترانيد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ محكوم‌ كردن‌ مجدد جنايات‌ وحشيانه‌ صربهاي‌ متجاوز و تقبيح‌ سهل‌انگاري‌ سازمانهاي‌ جهاني‌ حمايت‌ و تشكر خود را از اقدام‌ شايسته‌ گروه‌ تماس‌ سازمان‌ كنفرانس‌ اسلامي‌ و مسؤولين‌ محترم‌ وزارت‌ امور خارجه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ در رابطه‌ با لغو تحريم‌ تسليحاتي‌ مردم‌ بي‌ دفاع‌ بوسني‌ و هرزگوين‌ اعلام‌ نموده‌ و از سران‌ كشورهاي‌ مسلمان‌ مي‌خواهد كه‌ با ارسال‌ كمكهاي‌ تسليحاتي‌ به‌ ياري‌ فرزندان‌ غيور اسلام‌ در بوسني‌ بشتابند. همچنين‌ از مردم‌ شريف‌ ايران‌ دعوت‌ مي‌كند تا با پيروي‌ از رهنمودهاي‌ مقام‌ معظم‌ ولايت‌ فقيه‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ (مد ظله‌ العالي‌) كمكهاي‌ نقدي‌ خود را به‌ حساب‌ 88888 بانك‌ ملي‌ ايران‌ واريز كرده‌ و با شركت‌ در راهپيمايي‌ سراسري‌ روز چهارشنبه‌ 11/5/1374 همدردي‌ و حمايت‌ خود را از ملت‌ مقاوم‌ بوسني‌ اعلام‌ نمايند. بديهي‌ است‌ مردم‌ شهيد پرور قم‌ شهر خون‌ و قيام‌، هم‌ دوشادوش‌ امت‌ سلحشور ايران‌ با شركت‌ در اين‌ راهپيمايي‌، انزجار خود را از نسل‌ كشي‌ مسلمانان‌ مظلوم‌ بوسني‌ ابراز خواهند كرد.

«و سيعلم‌ الذين‌ ظلموا ايّ منقلب‌ ينقلبون‌» جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom