Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6804
دیروز6812
در هفته52359
در ماه122291
مجموع1422071

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ جنايات‌ صربها و لزوم‌ حمايت‌ از مسلمانان‌ بوسني
در تاريخ 02/05/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«اذن‌ للذين‌ يقاتلون‌ بانهم‌ ظلموا و ان‌ الله علي‌ نصرهم‌ لقدير» (حج‌ / 39)

اخبار ناگوار و دردناكي‌ كه‌ از فجايع‌ بوسني‌ و هرزگوين‌ دريافت‌ مي‌شود، حكايت‌ از وخامت‌ فوق‌ العاده‌ شديد اوضاع‌ در آنجا دارد.گزارشهاي‌ مربوط‌ به‌ كشتار بيرحمانه‌ مسلمانان‌، آواره‌ كردن‌ پيران‌، زنان‌ و كودكان‌ بيگناه‌ از خانه‌ و كاشانه‌ خود، تيرباران‌ اسيران‌ به‌ دور از چشم‌ ناظران‌ و خبرنگاران‌، تجاوز به‌ دختران‌ و زنان‌ بوسنيايي‌ توسط‌ صربهاي‌ جنايتكار در شهرهاي‌ مختلف‌ بيهاج‌، گوراژده‌، سربرنيتسا و اخيرا ژپا كه‌ شهرهاي‌ امن‌ اعلام‌ شده‌ توسط‌ سازمان‌ ملل‌ مي‌باشد به‌ قدري‌ اسفبار است‌ كه‌ دل‌ هر انسان‌ آزاده‌ و با وجداني‌ را به‌ درد مي‌آورد.

اكنون‌ بيش‌ از سه‌ سال‌ است‌ كه‌ در مهد به‌ اصطلاح‌ تمدن‌ و دموكراسي‌ و در برابر ديد ناظران‌ بين‌ المللي‌ و مدعيان‌ حقوق‌ بشر، فجيع‌ترين‌ و شنيع‌ترين‌ اعمال‌ ضد بشري‌ صورت‌ مي‌گيرد اما هيچ‌ گونه‌ اقدام‌ جدّي‌ براي‌ جلوگيري‌ از آن‌ به‌ عمل‌ نمي‌آيد و سردمداران‌ نظم‌ نوين‌ جهاني‌ با اتّخاذ سياست‌ دفع‌ الوقت‌ در برابر وقيحانه‌ترين‌ جنايات‌ صربها مسامحه‌ كاري‌ مي‌كنند. شكي‌ نيست‌ كه‌ وقايع‌ بوسني‌ بخشي‌ از توطئه‌ استكبار جهاني‌ به‌ سركردگي‌ آمريكاي‌ جهانخوار براي‌ اعمال‌ فشار بر مسلمين‌ دنيا است‌ كه‌ هر روز دامنه‌ آن‌ گسترده‌تر و وسيعتر مي‌شود و سازمانهاي‌ عريض‌ و طويل‌ بين‌ المللي‌ با سكوت‌ بيشرمانه‌ خود به‌ تماشاي‌ قتل‌ عام‌ سبعانه‌ مسلمانان‌ مظلوم‌ و بي‌ پناه‌ نشسته‌اند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ محكوم‌ كردن‌ مجدّد جنايات‌ وحشيانه‌ شبه‌ نظاميان‌ صرب‌ و ارتش‌ فدرال‌ يوگسلاوي‌ در كشتار و آواره‌ ساختن‌ مسلمانان‌ بوسني‌ و هرزگوين‌، و ابراز انزجار نسبت‌ به‌ اين‌ اعمال‌ ددمنشانه‌، از مردم‌ آزاده‌ و مسلمانان‌ غيور جهان‌ و دولتمندان‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ بويژه‌ دولت‌ و مسؤولين‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ مخصوصاً وزارت‌ امور خارجه‌ موكداً مي‌خواهد به‌ پيروي‌ از وصيت‌ اميرالمؤمنين‌ علي‌(ع‌) كه‌ فرمود "كونا للظالم‌ خصماً و للمظلوم‌ عوناً" و رهنمودهاي‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ (مدظله‌ العالي‌) مانند سابق‌ بلكه‌ بيشتر، جهت‌ جلوگيري‌ از ريخته‌ شدن‌ خون‌ مسلمانان‌ بيگناه‌ در بوسني‌ تلاش‌ نموده‌ و در مجامع‌ بين‌ المللي‌ اعتراض‌ خود را رساتر از گذشته‌ اعلام‌ نمايند و حمايت‌ مادّي‌ و معنوي‌ خود را از مردم‌ بي‌ پناه‌ بوسنيايي‌ همچنان‌ ادامه‌ دهند و از ملت‌ شريف‌ و مؤمن‌ ايران‌ مي‌خواهد تا در اين‌ امر با تمام‌ توان‌ پشتيبان‌ مقامات‌ و كارگزاران‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ باشند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom