Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3948
دیروز6981
در هفته19642
در ماه89574
مجموع1389354

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ يوم‌ الله 12 فروردين‌
در تاريخ 09/01/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

صبحگاه‌ 12 فروردين‌ كه‌ روز نخستين‌ حكومت‌ الله است‌ از بزرگترين‌ اعياد مذهبي‌ و ملي‌ ماست‌ ملت‌ ما بايد اين‌ روز را عيد بگيرند و زنده‌ نگهدارند. (امام‌ خميني‌ «قدس‌ سره‌ الشريف‌»)

فرا رسيدن‌ يوم‌ الله 12 فروردين‌، خجسته‌ سالروز استقرار نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و تأسيس‌ حكومت‌ مستضعفين‌ را به‌ ساحت‌ مقدس‌ حضرت‌ ولي‌ عصر امام‌ زمان‌ (عجل‌ الله تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌) و محضر مبارك‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ (مد ظله‌ العالي‌) و مراجع‌ عظام‌ (دامت‌ بركاتهم‌) و امت‌ شريف‌ ايران‌ و تمامي‌ حقجويان‌ و مستضعفين‌ جهان‌ تبريك‌ و تهنيت‌ عرض‌ مي‌نماييم‌.

در چنين‌ روز فرخنده‌اي‌ مردم‌ قهرمان‌ ايران‌ به‌ تبعيت‌ از رهنمودهاي‌ حكيمانه‌ رهبر كبير انقلاب‌ امام‌ خميني‌(قده‌) با حضور يكپارچه‌ و بي‌ نظير خويش‌ در پاي‌ صندوقهاي‌ رأي‌، نظام‌ مقدسي‌ را بنيان‌ نهادند كه‌ تا ابد مايه‌ شادي‌ دل‌ و روشنايي‌ چشم‌ اسلامخواهان‌ جهان‌ و خار چشم‌ دشمنان‌ اسلام‌ خصوصاً آمريكاي‌ جنايتكار و اسرائيل‌ غاصب‌ گرديد. و اينك‌ پس‌ از گذشت‌ 16 سال‌ از آن‌ روز بر اثر پايمرديها و ايثارگريهاي‌ شما امت‌ فداكار و مسؤولين‌ خدوم‌ و دلسوز نظام‌ اسلامي‌، جهانيان‌ شاهد رشد و بالندگي‌ اين‌ انقلاب‌ و موفقيتهاي‌ بزرگ‌ آن‌ در ابعاد مختلف‌ سازندگي‌ هستند.

مردم‌ قدرشناس‌ ايران‌ اسلامي‌، در حالي‌ به‌ استقبال‌ مراسم‌ گراميداشت‌ اين‌ روز بزرگ‌ و به‌ تعبير امام‌ راحل‌ ره‌ "عيد مذهبي‌ و ملي‌" مي‌روند كه‌ قلبشان‌ مالا مال‌ از اندوه‌ و غم‌ ارتحال‌ يادگار ارزشمند امام‌ امت‌(قده‌) و ياور فداكار و مخلص‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌، حاج‌ سيد احمد خميني‌ (رضوان‌ الله تعالي‌ عليه‌) گشته‌ است‌.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ از مردم‌ انقلابي‌ ايران‌ انتظار دارد كه‌ در حفظ‌ اين‌ ميراث‌ ارزشمند اسلامي‌ كوشش‌ نموده‌ و با شركت‌ در مراسم‌ بزرگداشت‌ اين‌ روز سعيد، خاطره‌ مجاهدتها و فداكاريهاي‌ بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و فرزند برومندش‌ و نيز تمامي‌ شهداء و جانبازان‌ و ايثارگراني‌ كه‌ در راه‌ استقرار اين‌ نظام‌ الهي‌ نقش‌ مؤثر ايفاء نمودند را زنده‌ نگهدارد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom