Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4001
دیروز6981
در هفته19695
در ماه89627
مجموع1389407

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌
در تاريخ 29/10/1376

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

روز قدس‌ روز حيات‌ اسلام‌ است‌، روز قدس‌ فقط‌ روز فلسطين‌ نيست‌ بلكه‌ روز حكومت‌ اسلامي‌ است‌. (حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره‌))

روز جهاني‌ قدس‌ روز اتحاد مسلمين‌ و روز اعلان‌ همبستگي‌ عدالت‌ خواهان‌ با فرزندان‌ رشيد اسلام‌ در سرزمين‌ مقدس‌ فلسطين‌ است‌. روز قدس‌، روز خاموش‌ ساختن‌ هياهوي‌ سازشكاران‌ و جلوه‌اي‌ از عزم‌ و اراده‌ خلل‌ناپذير جهان‌ اسلام‌ براي‌ آزادسازي‌ قبله‌گاه‌ اول‌ مسلمين‌ از چنگال‌ صهيونيستهاي‌ غاصب‌ است‌.

امت‌ اسلام‌ در حالي‌ به‌ استقبال‌ روز قدس‌ مي‌رود كه‌ توطئه‌ها و دسيسه‌هاي‌ قدرتهاي‌ استكباري‌ براي‌ سركوب‌ نداهاي‌ حق‌طلبانه‌ و در بند كشيدن‌ احرار و آزادگان‌ و انسانهاي‌ بپاخاسته‌ عليه‌ ظلم‌ و بي‌ عدالتي‌ شكل‌ پيچيده‌تري‌ يافته‌ است‌. ليكن‌ اين‌ هشياري‌ و بيداري‌ امت‌ آگاه‌ اسلام‌ است‌ كه‌ مكر و حيله‌ آنها را افشا و رسوا خواهد ساخت‌.

امروز كدام‌ انسان‌ آزاده‌اي‌ است‌ كه‌ نداند مذاكرات‌ صلح‌ خاورميانه‌ سرابي‌ بيش‌ نيست‌. كدام‌ انسان‌ بصير و آگاهي‌ است‌ كه‌ به‌ طور آشكار دست‌ استكبار جهاني‌ را در كشتار بيرحمانه‌ مردم‌ بپاخاسته‌ و بي‌ دفاع‌ الجزائر، و يا ايجاد تفرقه‌ بين‌ مسلمانان‌ نبيند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ از خيل‌ عظيم‌ مؤمنان‌ روزه‌دار كه‌ جسم‌ و جان‌ خود را در چشمه‌سار زلال‌ رمضان‌ و ليالي‌ قدر از ناپاكيها شسته‌ و از مصاف‌ خصم‌ درون‌ سر بلند بازگشته‌اند، دعوت‌ مي‌نمايد كه‌ با حضور يكپارچه‌ و پر صلابت‌ خود در راهپيمايي‌ با شكوه‌ روز جهاني‌ قدس‌، ضمن‌ تجديد ميثاق‌ با آرمانهاي‌ بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره‌) و لبيك‌ گويي‌ به‌ بانگ‌ پرخروش‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌ العالي‌» همبستگي‌ و حمايت‌ خود را از مردم‌ ستمديده‌ فلسطين‌ و ساير ملتهاي‌ آزاده‌ و در بند اعلام‌ نموده‌ و با مشت‌هاي‌ گره‌ كرده‌ خشم‌ و انزجار خود را از شيطان‌ بزرگ‌ آمريكا و رژيم‌ اشغالگر قدس‌ ابراز نمايند.

در روز قدس‌ مردم‌ غيور و انقلابي‌ ايران‌ با فريادهاي‌ پر طنين‌ مرگ‌ بر آمريكا و مرگ‌ بر اسرائيل‌ ثابت‌ خواهند كرد كه‌ تا محو و نابودي‌ نظام‌ سلطه‌ استكبار، دشمن‌ اصلي‌ خود را از ياد نخواهند برد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom