Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4049
دیروز6981
در هفته19743
در ماه89675
مجموع1389455

بازدید کنندگان برخط

9
Online

پيام‌ تشكر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از تلاش‌ رئيس‌ جمهوري‌ در برگزاري‌ كنفرانس‌ سران‌ كشورهاي‌اسلامي‌
در تاريخ 23/09/1376

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«لئن‌ شكرتم‌ لازيدنكم‌»

حضرت‌ حجة‌ الاسلام‌ و المسلمين‌ آقاي‌ سيد محمد خاتمي‌ رئيس‌ محترم‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و رياست‌ محترم‌ سازمان‌ كنفرانس‌ اسلامي‌ «زيد عزه‌ الشريف‌»

با تقديم‌ سلام‌ و اهداء تحيت‌ و تبريك‌ ولادت‌ منجي‌ عالم‌ بشريت‌ حضرت‌ مهدي‌ «عجل‌ الله‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌».

به‌ آستان‌ ربوي‌ سجده‌ شكر مي‌گزاريم‌ كه‌ الطاف‌ بيكران‌ خود را دما دم‌ بر ملت‌ خداجوي‌ ايران‌ ارزاني‌ داشته‌ و پيروزيهاي‌ سياسي‌ مهمي‌ را در مدتي‌ كوتاه‌ عطا فرمود. تحقق‌ خواست‌ ايران‌ اسلامي‌ در خصوص‌ رابطه‌ سياسي‌ توأم‌ با عزت‌ با اتحاديه‌ اروپا، شكست‌ كنفرانس‌ دوحه‌، و ... و بالاخره‌ برگزاري‌ موفقيت‌ آميز هشتمين‌ اجلاس‌ سران‌ كشورهاي‌ اسلامي‌، دوست‌ و دشمن‌ را به‌ قدرت‌ ايران‌ اسلامي‌ معترف‌ ساخت‌. و يكبار ديگر ابهت‌ انقلاب‌ اسلامي‌ اين‌ يادگار بجاي‌ مانده‌ از امام‌ عظيم‌ الشأن‌ راحل‌ را در چشم‌ جهانيان‌ نشاند.

رهنمودهاي‌ حكيمانه‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ «دام‌ ظله‌ العالي‌» با پيشنهادهائي‌ سازنده‌ همچون‌ تشكيل‌ پارلمان‌ بين‌ المجالس‌، بازار مشترك‌ اسلامي‌، ديوان‌ دادرسي‌ اسلامي‌ و داشتن‌ حق‌ وتو براي‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ (تا زماني‌ كه‌ حق‌ وتو در سازمان‌ ملل‌ مطرح‌ است‌) سران‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ و هيئتهاي‌ همراه‌ را به‌ وجد آورد.

سخنان‌ شيوا و دلنشين‌ و مديريت‌ متين‌ و منظم‌ جنابعالي‌ چنان‌ جوّ برادرانه‌اي‌ را بوجود آورد كه‌ همگان‌ را به‌ ثمرات‌ اين‌ نشست‌ و رياست‌ سه‌ ساله‌ ايران‌ اميدوار ساخت‌.

آرامش‌ و انضباط‌ ستودني‌ مردم‌ شريف‌ و آگاه‌ و اجتماعات‌ پرشكوه‌ نماز جمعه‌ بويژه‌ در تهران‌ و حسن‌ همكاري‌ آنها در برگزاري‌ هر چه‌ با شكوهتر اين‌ اجلاسيه‌ خبرنگاران‌ را با ايمان‌ و ادب‌ ام‌ القراء جهان‌ اسلام‌ و نشاط‌ و طمأنينه‌ زندگي‌ در پرتو احكام‌ نوراني‌ اسلام‌ آشنا نمود، و سخن‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ تجسمي‌ امروزي‌ يافت‌ كه‌ «اسلام‌ ثابت‌ كرده‌ است‌ كه‌ ظرفيت‌ آن‌ را دارد كه‌ امت‌ خود را به‌ اعتلاي‌ مدني‌ و علمي‌ و عزت‌ و قدرت‌ سياسي‌ برساند ايمان‌ و مجاهدت‌ و پرهيز از تفرقه‌، تنها شرطهاي‌ تحقق‌ اين‌ هدف‌ بزرگ‌ است‌».

اينك‌ شرايط‌ مناسبي‌ است‌ كه‌ امت‌ اسلام‌ خاصه‌ سران‌ غيرتمند كشورهاي‌ اسلامي‌ تمامي‌ هم‌ و غم‌ خويش‌ را بكار گيرند و با اتكاء به‌ نيروي‌ لايزال‌ الهي‌ و استحكام‌ همبستگي‌ اسلامي‌ مصوبات‌ محكم‌ و مستند اجلاس‌ و بيانيه‌ پاياني‌ را (بويژه‌ بندهائيكه‌ تحت‌ عنوان‌ هم‌ بستگي‌ و امنيت‌ در جهان‌ اسلام‌ آمده‌)پي‌گيري‌ نمايند و با استغناي‌ از برنامه‌ها و راهكارهاي‌ متداول‌ شرقي‌ و غربي‌، بشريت‌ را با توان‌ شگفت‌ انگيز تعاليم‌ و تدابير اسلامي‌ در حل‌ معضلات‌ جهاني‌ و ايجاد دنيائي‌ عاري‌ از ظلم‌ و كفر و تعدي‌ آشنا سازند و با ارتقاء ايمان‌ عمومي‌ و زدودن‌ شائبه‌هاي‌ شرك‌ و دنيا پرستي‌ زمينه‌ را براي‌ ايجاد حكومت‌ جهاني‌ اسلام‌ آماده‌ كنند كه‌ «ان‌ تنصرو الله‌ ينصركم‌ و يثبت‌ اقدامكم‌».

ضمن‌ قدر داني‌ از تلاش‌ بي‌ وقفه‌ و شايستة‌ جنابعالي‌ و ساير همكاران‌ محترم‌ و كليه‌ دست‌ اندركاران‌ برگزاري‌ اين‌ اجلاس‌ مهم‌ توفيقتان‌ را در اداي‌ اين‌ وظيفه‌ خطير از خداوند تبارك‌ و تعالي‌ خواستاريم‌.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom