Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3930
دیروز6981
در هفته19624
در ماه89556
مجموع1389336

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ انتخابات‌ رياست‌ جمهوري‌
در تاريخ 09/02/1376

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

هر روز كه‌ به‌ انتخابات‌ رياست‌ جمهوري‌ نزديكتر مي‌شويم‌ توجه‌ ملت‌ عزيز ما به‌ اهميت‌ انتخاباتي‌ كه‌ در پيش‌ است‌ بيشتر مي‌شود.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در اين‌ امر خطير توجه‌ عموم‌ هموطنان‌ عزيز و مسلمانان‌ غيور و آگاه‌ را به‌ نكات‌ زير جلب‌ مي‌كند.

1 ـ با عنايت‌ به‌ وضع‌ حساس‌ جهاني‌ و توطئه‌ها و نقشه‌هاي‌ شوم‌ استكبار كه‌ هر روز شاهد نمونه‌ تازه‌اي‌ از آن‌ هستيم‌ و نياز به‌ شرح‌ و توضيح‌ ندارد شركت‌ همه‌ هموطنان‌ عزيز در انتخابات‌ رياست‌ جمهوري‌ به‌ عنوان‌ يك‌ وظيفه‌ شرعي‌ الهي‌ لازم‌ و واجب‌ است‌ و بايد همه‌ با هوشياري‌ كامل‌ و عزم‌ راسخ‌ و صداقت‌ و آرامش‌ و ادب‌ اسلامي‌ پاي‌ صندوقهاي‌ رأي‌ حاضر شوند و با حضور يكپارچه‌ خود دشمن‌ را مأيوس‌ و وفاداري‌ خود را به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ و كشور ثابت‌ كنند، و از هر گونه‌ گرايشي‌ كه‌ خداي‌ ناكرده‌ نيات‌ را آلوده‌ مي‌كند به‌ پرهيزند.

2 ـ با توجه‌ به‌ اينكه‌ معيار اصلي‌ در اين‌ مسأله‌ آراء مردم‌ و تنفيذ مقام‌ ولايت‌ فقيه‌ است‌ هر كس‌ را مردم‌ با آراء خود برگزينند پس‌ از تنفيذ از سوي‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ ادام‌ الله‌ ظله‌ العالي‌ بايد همه‌ با صفا و صميميت‌ يكپارچه‌ بياري‌ او برخيزند و مبارزات‌ مقطعي‌ انتخابات‌ را فراموش‌ كرده‌، رئيس‌ جمهور آينده‌ را هر كس‌ باشد در حفظ‌ ارزشهاي‌ اسلامي‌ و انقلاب‌ و برقرار ساختن‌ عدالت‌ اجتماعي‌ و امر سازندگي‌ كمك‌ كنند.

3 ـ جامعه‌ مدرسين‌ با توجه‌ به‌ معيارهاي‌ لازم‌ براي‌ عهده‌دار شدن‌ اين‌ مسؤوليت‌ مهم‌ و با عنايت‌ به‌ (شرائط‌ و صفات‌ و سوابق‌ و مديريت‌ جناب‌ حجة‌الاسلام‌ و المسلمين‌ آقاي‌ ناطق‌ نوري‌) ايشان‌ را براي‌ رياست‌ جمهوري‌ برگزيده‌، وظيفه‌ شرعي‌ و الهي‌ خود مي‌داند كه‌ به‌ او رأي‌ دهد اين‌ تصميم‌ طبق‌ مصوبه‌ 4/8/75 در جلسه‌ رسمي‌ جامعه‌ گرفته‌ شده‌ و اكنون‌ كه‌ در آستانه‌ انتخابات‌ قرار داريم‌ اعلام‌ مي‌شود.

از خداوند بزرگ‌ مي‌خواهيم‌ كه‌ گامهاي‌ ما را در راه‌ جلب‌ رضايش‌ استوار و عزم‌مان‌ را راسخ‌ و امت‌ اسلامي‌ و ملت‌ ما را در اين‌ انتخابات‌ سربلند و سرافراز بگرداند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom