Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3973
دیروز6981
در هفته19667
در ماه89599
مجموع1389379

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بمناسبت‌ انتخابات‌ شوراهاي‌ اسلامي‌
در تاريخ 03/12/1377

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملّت‌ شريف‌ و بزرگوار ايران‌ اسلامي‌

شما ولي‌ نعمتان‌ اصلي‌ انقلاب‌ كه‌ وارثان‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ هستيد، شما كه‌ در راه‌ امام‌راحل‌(ره‌)، (ابر مردي‌ كه‌باتكيه‌ بر كلمة‌ طيبة‌ اللّه‌ اكبر دست‌ طاغوتهاي‌ شرق‌ و غرب‌ را از اين‌ سرزمين‌ شرف‌ و غيرت‌ كوتاه‌ كرد) پايدار و استوار هستيد ، شما كه‌ بحمدالله‌ در يوم‌ الله‌ 22 بهمن‌ با حضور هوشيارانه‌ و با شكوه‌تان‌ خواب‌ خوش‌ شياطين‌ را به‌ كابوس‌ تبديل‌ كرديد. و بالاخره‌ شما كه‌ با تأسي‌ به‌ پيام‌ تاريخي‌ و مهم‌ رهبر حكيم‌ و فرزانه‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌ العالي‌» در بيستمين‌ بهار پيروزي‌، ولايت‌ پذيري‌ خود را به‌ اثبات‌ رسانديد...

بدانيد كه‌ايمان‌ واعتقاد و توكل‌ شما برخداوند تعالي‌ و اميد به‌ عنايات‌ امام‌ زمان‌ «ارواحنا له‌ الفداء» و حضور همه‌ جانبه‌ و مستمرتان‌ در صحنه‌ هاي‌ سرنوشت‌ ساز كشور، كفر و استكبار و دنياپرستان‌ كوردل‌ را بارها و بارها نااميد كرده‌ و خواهد كرد.

اكنون‌ كه‌ ملت‌ بزرگوار مي‌رود تا به‌ همت‌ رياست‌ محترم‌ جمهوري‌ جناب‌ حجة‌الاسلام‌ و المسلمين‌ آقاي‌ خاتمي‌ «دام‌تائيده‌» در انتخابات‌ شوراهاي‌ اسلامي‌، يكي‌ از اصول‌ قانون‌ اساسي‌ را تحقق‌ بخشد، جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ با توجه‌ به‌تحركات‌ مؤذيانه‌ استكبار جهاني‌، قلم‌ به‌مزدان‌ و ايادي‌ داخلي‌اش‌،توجه‌ آحاد ملّت‌ را به‌ نكاتي‌ چند معطوف‌ ميدارد:

1 ـ قانون‌ اساسي‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ در فرازهاي‌ متعدد راهكارهاي‌ روشن‌ و شفاف‌ حضور مؤثر مردم‌ در تعيين‌ سرنوشت‌ خود را بيان‌ نموده‌ است‌. برگزاري‌ دهها انتخابات‌ پرشور و سالم‌، سند گوياي‌ اين‌ مدعاست‌. لذا ضروري‌ است‌ دست‌ اندركاران‌ محترم‌ اجرائي‌ و نظارتي‌ با رعايت‌ كامل‌ اصول‌ و ضوابط‌ در كليه‌ مراحل‌ اجرائي‌ انتخابات‌، سلامت‌ حضور و قدرت‌ انتخاب‌ مردم‌ را تضمين‌ نمايند.

2 ـ از آنجا كه‌ تشكيل‌ شوراهاي‌ اسلامي‌ شهر و روستا سپردن‌ كار مردم‌ به‌ مردم‌ است‌ و اين‌ شوراها در شئون‌ اجتماعي‌، عمراني‌ و فرهنگي‌ بايستي‌ برنامه‌ ريزي‌ و نظارت‌ نمايند، لازم‌ است‌ مردم‌ عزيز با در نظر گرفتن‌ معيارهاي‌ اصولي‌ ذيل‌ نمايندگان‌ خود را انتخاب‌ نمايند.

الف‌ ـ دين‌ باوري‌ و ا عتقاد به‌ اينكه‌ عمل‌ به‌ احكام‌ الهي‌ تنها راه‌ نجات‌ جامعه‌ و طراوت‌ بخشيدن‌ به‌ زندگي‌ مادي‌ ومعنوي‌ و آباد كردن‌ دنيا و آخرت‌ است‌.

ب‌ ـ اعتقاد والتزام‌ عملي‌ به‌ اصل‌ اساسي‌ ولايت‌ فقيه‌ كه‌ بارزترين‌ مظهر حكومت‌ اسلامي‌ است‌.

ج‌ ـ دشمن‌ شناسي‌ و دشمن‌ ستيزي‌ و آگاهي‌ به‌ تهاجم‌ فرهنگي‌ در تمام‌ زمينه‌ها.

د ـ تعهد، تخصص‌ و كارائي‌ لازم‌ در مسائل‌ شهر و روستا با سابقة‌ كار اجرائي‌.

ه ـ آشنايي‌ با مشكلات‌ عيني‌ مردم‌ بخصوص‌ مسائل‌ جوانان‌ عزيز و اقشار مستضعف‌ و محروم‌ جامعه‌ و دلسوزي‌ و پشتكار نسبت‌ به‌ حل‌ آنها.

3 ـ مردم‌ شريف‌ بايستي‌ با حفظ‌ آرامش‌ و پرهيز از هرگونه‌ تفرقه‌ و گرايشهاي‌ نابجا با دقت‌ و تأمل‌ كافي‌ افراد واجد شرايط‌ را انتخاب‌ نمايند و چنانچه‌ شناخت‌ افراد اصلح‌ برايشان‌ دشوار بود از سنت‌ حسنه‌ مشورت‌ و اعتماد به‌ علماء و معتمدان‌ محلي‌ استفاده‌ كرده‌ و با اطمينان‌ خاطر به‌ انجام‌ وظيفة‌ قانوني‌ خود در انتخاب‌ نمايندگان‌ شايسته‌ اهتمام‌ جدي‌ نمايند.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom