Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3923
دیروز6981
در هفته19617
در ماه89549
مجموع1389329

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ كشتار شيعيان‌ مظلوم‌ افغانستان‌ به‌ دست‌ طالبان‌
در تاريخ 24/06/1377

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«انا لله‌ و انا اليه‌ راجعون‌»

جنايات‌ هولناك‌ گروهك‌ سرسپرده‌ طالبان‌ در به‌ خاك‌ و خون‌ كشاندن‌ شيعيان‌ و ديگر اقوام‌ مظلوم‌ مزار شريف‌ و باميان‌ كه‌ با هدايت‌ دستگاه‌ اطلاعاتي‌ و حمايت‌ همه‌ جانبه‌ ارتش‌ پاكستان‌ درجهت‌ حفظ‌ منافع‌ آمريكا انجام‌ مي‌گيرد برگ‌ سياه‌ ديگري‌ بر تاريخ‌ سراسر ننگين‌ امريكاي‌ جنايتكار و ايادي‌ جنايت‌ پيشه‌ او مي‌افزايد.

اخبار و تصاوير غم‌ انگيز هجوم‌ وحشيانه‌ به‌ جان‌ ومال‌ و ناموس‌ مردم‌ بي‌دفاع‌، دل‌ هرانسان‌ آزاده‌ را لبريز از اندوه‌ و ماتم‌ مي‌سازد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ عرض‌ تسليت‌ اين‌ فاجعه‌ عظيم‌ ضد بشري‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ حضرت‌ ولي‌ عصر (عجل‌ اللّه‌ تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌) و مقام‌ معظم‌ رهبري‌ (مدظله‌ العالي‌) و عموم‌ مسلمين‌ و غيور مردان‌ آزاده‌ جهان‌، آمادگي‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ را در اطاعت‌ از فرامين‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ و حمايت‌ از مردم‌ ستمديده‌ افغانستان‌ خصوصاً شيعيان‌ منطقه‌ هزاره‌ جات‌ اعلام‌ داشته‌ و به‌ طور خلاصه‌ موارد ذيل‌ را متذكر مي‌گردد:

1 ـ جهانيان‌ بدانند كه‌ جنايت‌ پيشگان‌ طالبان‌ كه‌ به‌ نام‌ اسلام‌ به‌ بر مقاصد پليد خود سرپوش‌ مي‌گذارند هرگز بويي‌ از اسلام‌ و فرهنگ‌ غني‌ آن‌ نبرده‌اند. يقيناً اعمال‌ ضدانساني‌ آنان‌ كه‌ در جهت‌ منافع‌ استكبار جهاني‌ است‌ مورد نفرت‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ سراسر جهان‌ اسلام‌ اعم‌ از شيعه‌ و سني‌ است‌.

2 ـ بي‌ هيچ‌ ترديدي‌ امريكاي‌ جهانخوار از مسلط‌ كردن‌ مزدوران‌ طالبان‌ اهداف‌ شومي‌ را دنبال‌ مي‌كند كه‌ از جمله‌:

الف‌ ـ ايجاد انحراف‌ در مسير نهضت‌ اسلامي‌ ملت‌ افغانستان‌ كه‌ براي‌ رهايي‌ از سلطه‌ رژيم‌ كمونيستي‌ و برقراري‌ حكومت‌ اسلامي‌ ساليان‌ دراز مجاهدت‌ نمودند.

ب‌ ـ زشت‌ نشان‌ دادن‌ دين‌ مبين‌ اسلام‌ واحكام‌ نوراني‌ آن‌ و ترسيم‌ چهره‌اي‌ خشن‌ و بي‌ منطق‌ از مسلمانان‌در اذهان‌ جهانيان‌ به‌ ويژه‌ در اين‌ مقطع‌ حساس‌ از تاريخ‌ كه‌ بدنبال‌ پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ و نفوذ معنوي‌ آن‌ در قلب‌ ميليونها انسان‌ آزاد انديش‌ توجه‌ آنها به‌ اين‌ دين‌ بزرگ‌ جلب‌ شده‌ است‌.

ج‌ ـ ايجاد بحران‌ در كشورهاي‌ اسلامي‌ با تحريك‌ احساسات‌ قومي‌ و فرقه‌اي‌ و درگيري‌ بين‌ شيعيان‌ و برادران‌ اهل‌ سنت‌.

د ـ تأمين‌ منافع‌ اقتصادي‌ و سياسي‌ آمريكا در منطقه‌ .

ه ـ نا امن‌ كردن‌ مرزهاي‌ شرقي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ و درگيركردن‌ اذهان‌ مردم‌ و مسئولين‌ نظام‌ به‌ آن‌ تا بدين‌ وسيله‌ از تدبير امور كشور باز مانند.

از اينرو بر دولتمردان‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ لازم‌ است‌ كه‌ براساس‌ رهنمودهاي‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ با دقت‌، هشياري‌، و قاطعيت‌ سياستها و تصميمات‌ شايسته‌اي‌ را در رفع‌ اين‌ فتنه‌ بزرگ‌ اتخاذ نمايند و مردم‌ شهيد پرور و فداكار ايران‌ اسلامي‌ باتمام‌ توان‌ پشتيبان‌ آنها خواهد بود.

3 ـ از رئيس‌ جمهور محترم‌ كه‌ رياست‌ سازمان‌ سران‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ را عهده‌دار مي‌باشند. درخواست‌ مي‌شود كه‌ با تشكيل‌ اجلاسيه‌ اضطراري‌ از رؤساي‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ بخواهند كه‌ به‌ هر طريق‌ ممكن‌ اين‌ گروه‌ جنايت‌ پيشه‌ را محكوم‌ و دست‌ آن‌ را از تعرض‌ به‌ جان‌ و ناموس‌ ملت‌ مظلوم‌ افغانستان‌ كوتاه‌ نمايند.

4 ـ به‌ دولت‌ پاكستان‌ اخطار مي‌كنيم‌ كه‌ عاقلانه‌ بينديشد و پيوند دوستي‌ ديرين‌ ملت‌ ايران‌ را فداي‌ منافع‌ استكبار جهاني‌ ننمايد، لذا هر چه‌ زودتر حمايتهاي‌ خود را از طالبان‌ قطع‌ كرده‌ و بيش‌ از اين‌ خود را در منجلاب‌ اهداف‌ پليد اين‌ گروه‌ غوطه‌ ور نسازد و الاّ خود را در معرض‌ خشم‌ انقلابي‌ خيل‌ عظيم‌ مسلمانان‌ و آزادگان‌ جهان‌ قرار خواهد داد.

بر مردم‌ مسلمان‌ و علماي‌ متعهد و روحانيت‌ معظم‌ پاكستان‌ اعم‌ از شيعه‌ و سني‌، لازم‌ است‌ كه‌ خشم‌ و انزجار خود را از دخالت‌ غير مسئولانه‌ دولت‌ متبوع‌ خود اعلان‌ نمايند و ننگ‌ مسلمان‌ كشي‌ را از چهره‌ قواي‌ مسلح‌ خود بزدايند.

5 ـ از كليه‌ مجامع‌ بين‌ المللي‌ و سازمانهاي‌ جهاني‌ حقوق‌ بشر انتظار مي‌رود اعمال‌ غير انساني‌ و مخالف‌ با عرف‌ و قوانين‌ بين‌المللي‌ طالبان‌ را محكوم‌ كرده‌ و از ادامه‌ كشتار مردم‌ بيگناه‌ جلوگيري‌ به‌ عمل‌ آورند.

6 ـ ملت‌ ستمديده‌ افغانستان‌ خصوصاً شيعيان‌ مظلوم‌ هزارجات‌ بدانند كه‌ دولت‌ و ملت‌ ايران‌ خود را در اندوه‌ مصيبتها و تألمات‌ وارده‌ بر آنها شريك‌ دانسته‌ و باتمام‌ توان‌ در كنار آنها خواهند بود و ان‌ شاء الله‌ با استعانت‌ حضرت‌ حق‌ و مقاومت‌ سلحشورانه‌ آنها، شرّ دشمنان‌ اسلام‌ گريبانگير خودشان‌ خواهد شد.

با دعا براي‌ ظهور يگانه‌ منجي‌ عالم‌ حضرت‌ ولي‌ عصر (ارواحنا لتراب‌ مقدمه‌ الفداء) و اميد پيروزي‌ نهايي‌ مستضعفان‌ بر مستكبران‌ عالم‌.

و سيعلم‌ الذين‌ ظلموا اي‌ منقلب‌ ينقلبون‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom