Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4121
دیروز6981
در هفته19815
در ماه89747
مجموع1389527

بازدید کنندگان برخط

4
Online

هشدار جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ سوءاستفاده‌ كنندگان‌ از فضاي‌ فرهنگي‌ كشور
در تاريخ 11/05/1377

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

با كمال‌ تأسف‌ در ايامي‌ كه‌ كشور عزيز ما و دولت‌ خدمتگزار بيشترين‌ نياز را به‌ آرامش‌ مردم‌ و هشياري‌ آنها در برابر توطئه‌هاي‌ همه‌ جانبه‌ استكبار جهاني‌ عليه‌ جهان‌ اسلام‌ خصوصاً انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ دارد، مردم‌ متدين‌ و انقلابي‌ ما شاهد سوء استفاده‌ جمعي‌ از افراد نادان‌ و قلم‌ بدستان‌ مغرض‌ و معاند با اسلام‌ و انقلاب‌ و ارزشهاي‌ والاي‌ اسلامي‌ و آرمانهاي‌ امام‌ راحل‌ عظيم‌ الشان‌(ره‌)، از فضاي‌ آزاد حاكم‌ بر كشور هستند.

كسانيكه‌ به‌ بهانه‌ آزادي‌ و روشنفكري‌ و نوگرايي‌ با قلمهاي‌ زهرآگين‌ خود احكام‌ نوراني‌ قرآن‌ و اركان‌ مقدس‌ انقلاب‌ را كه‌ حاصل‌ تلاش‌ بي‌دريغ‌ امام‌ امت‌(ره‌) و دستاورد فداكاري‌ ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ و حاصل‌ خون‌ هزاران‌ شهيد، جانباز و مفقود الاثر است‌، مورد تعرض‌ قرار مي‌دهند و اكنون‌ كار را بدانجا رسانده‌اند كه‌ گستاخانه‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌ امام‌ خميني‌(ره‌) كه‌ حتي‌ دشمنانش‌ او را به‌ علم‌ و تقوا و فضيلت‌، شجاعت‌، شهامت‌ و انسانيت‌ ستوده‌اند جسارت‌ كرده‌ و دل‌ ميليونها انسان‌ متدين‌ و صدها هزار خانواده‌ شهيد، جانباز، مفقود و آزاده‌ را به‌ درد آورده‌اند.

«اللهم‌ انا نشكو اليك‌» اين‌ درد را به‌ كه‌ بايد گفت‌ كه‌ به‌ بهانه‌ آزادي‌ در فضاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و مهد آزادي‌ رهبر آزادگان‌ را مورد تعرض‌ و جسارت‌ قرار مي‌دهند و بعد مي‌نويسند: «فضاي‌ امروز جامعه‌ ما براي‌ طرح‌ آزادانه‌ چنين‌ مباحثي‌ به‌ قدر كافي‌ امن‌ نيست‌.»

آيا معناي‌ آزادي‌ اين‌ است‌ كه‌ باورها و اعتقادات‌ مردم‌ مسلمان‌ و مقدسات‌ اسلام‌ و احكام‌ و ارزشهايي‌ كه‌ ملت‌ مجاهد و فداكار ايران‌ براي‌ حاكميت‌ يافتن‌ آن‌ بهاء سنگيني‌ را پرداخته‌ است‌، توسط‌ عده‌ قليلي‌ قلم‌ بدست‌ نادان‌ و يا مزدور بيگانه‌ و يا مطرودين‌ از مجامع‌ علمي‌ و حوزوي‌ به‌ انحاء مختلف‌ مورد اهانت‌ و بي‌حرمتي‌ قرار گيرد؟

مگر همين‌ باورها و اعتقادات‌، نشأت‌ گرفته‌ از كلام‌ علماء راستين‌ اسلام‌ خصوصاً حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره‌) نبود كه‌ شيفتگان‌ حضرتش‌ را به‌ حركت‌ در آورد و در برابر رژيم‌ دو هزار و پانصد ساله‌ سلطنتي‌، انقلاب‌ اسلامي‌ را به‌ پيروزي‌ رساند.

مگر همين‌ باورها و اعتقادات‌ و عشق‌ جوانان‌ رشيد ما به‌ پير و مراد خويش‌، خميني‌ بزرگ‌، نبود كه‌ با كوچكترين‌ اشاره‌ او در طول‌ هشت‌ سال‌ جنگ‌ تحميلي‌ جبهه‌هاي‌ غرب‌ و جنوب‌ را پر كردند و تا مرز شهادت‌ در برابر دشمن‌ ايستادند.

مگر همين‌ باورها و اعتقادات‌ نبود كه‌ زنان‌ مسلمان‌ ما را از پير و جوان‌ در سخت‌ترين‌ شرايط‌ به‌ صحنه‌ كشاند و با تقديم‌ فرزندان‌ و همسران‌ و عزيزان‌ خود ايمان‌ انقلابي‌ و ايثار خويش‌ را در معرض‌ ديد جهانيان‌ قرار دادند.

آري‌ دشمن‌ سيلي‌ خورده‌ از انقلاب‌ اسلامي‌ را چاره‌اي‌ نيست‌ جز آنكه‌ تلاش‌ كند تا در سد محكم‌ و نفوذ ناپذير اعتقادات‌ مردم‌ انقلابي‌ ما رخنه‌ ايجاد كند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ بنا بر رسالت‌ سنگيني‌ كه‌ از ابتداء نهضت‌ تاكنون‌ در تمامي‌ مراحل‌ انقلاب‌ بر دوش‌ داشته‌ است‌ ضمن‌ تأكيد بر حفظ‌ آزادي‌هاي‌ مشروع‌ و ضرورت‌ فراهم‌ بودن‌ زمينه‌ سالم‌ براي‌ طرح‌ افكار و نظرات‌ مختلف‌، به‌ كليه‌ متخلفين‌ و سوءاستفاده‌ كنندگان‌ از فضاي‌ موجود هشدار مي‌دهد كه‌ دست‌ از شيطنت‌ خود بردارند و بيش‌ از اين‌ خود را در مقابل‌ ملت‌ و عواطف‌ و انگيزه‌هاي‌ ديني‌ آنان‌ قرار ندهند.

همچنين‌ از مسئولين‌ كشور، خصوصاً دولت‌ محترم‌، مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ و مجمع‌ تشخيص‌ مصلحت‌ انتظار دارد كه‌ با نصب‌ العين‌ قرار دادن‌ مقررات‌ اسلام‌ و فرمايشات‌ امام‌ امت‌(ره‌) و رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌ العالي‌» محدوده‌ آزادي‌ مطبوعات‌ را تبيين‌ و ضوابط‌ چاپ‌ نشريات‌ را صريحاً اعلام‌ كنند و وزير محترم‌ ارشاد و فرهنگ‌ اسلامي‌ و مسئولين‌ قضايي‌ كشور نيز با نظارت‌ جدي‌ قاطعانه‌ با متخلفين‌ برخورد نمايند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom