Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4248
دیروز6981
در هفته19942
در ماه89874
مجموع1389654

بازدید کنندگان برخط

6
Online

پيام‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مردم‌ اصفهان‌ و نجف‌ آباد و تشكر از اطاعت‌ آنها از رهبر انقلاب‌
در تاريخ 26/02/1377

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

مردم‌ مؤمن‌، انقلابي‌ و هشيار اصفهان‌ و نجف‌ آباد

حضور پرشكوه‌ شما انسانهاي‌ مظهر ايمان‌ و آزادگي‌ در نماز جمعه‌ 25/2/77 صفحه‌ درخشان‌ ديگري‌ را بر اوراق‌ كارنامه‌ افتخارآميز آن‌ خطّه‌ دلير پرور و آگاه‌ افزود.

اجتماع‌ شكوهمند و پر صلابت‌ شما در نماز جمعه‌ از يك‌ سو نمايانگر اطاعت‌ ترديد ناپذير و لبيك‌ گويي‌ قاطبه‌ مردم‌ اصفهان‌ به‌ پيام‌ روشنگرانه‌ رهبر عظيم‌ الشأن‌ خود بود و از سوي‌ ديگر دشمنان‌ اسلام‌ و جمهوري‌ اسلامي‌ را كه‌ با هجوم‌ شوم‌ تبليغاتي‌ خود آرزوي‌ تشنج‌ سياسي‌ و آشوب‌ اجتماعي‌ را در سر مي‌ پروراندند، مأيوس‌ و نااميد ساخت‌.

در اين‌ شرايط‌ حساس‌ كه‌ رئيس‌ جمهور محبوب‌ براي‌ سامان‌ بخشيدن‌ به‌ مشكلات‌ جامعه‌ بيش‌ از هر چيز به‌ ثبات‌ و امنيت‌ اجتماعي‌ و آرامش‌ و وحدت‌ ملي‌ نياز دارد، حضور مردم‌ متعهد و با ايمان‌ در صحنه‌ است‌ كه‌ دست‌ توطئه‌گران‌ را در هم‌ خواهد شكست‌. در حوادث‌ اخير بقاياي‌ باند سياه‌ و جنايتكار مهدي‌ هاشمي‌ كه‌ در گذشته‌ براي‌ رسيدن‌ به‌ مقاصد شوم‌ خود از هيچگونه‌ جنايتي‌ روي‌ گردان‌ نبودند، سعي‌ در بر هم‌ زدن‌ آرامش‌ و نظم‌ عمومي‌ ملت‌ نموده‌ و نشان‌ دادند براي‌ رسيدن‌ به‌ اهداف‌ و آرزوهاي‌ پليد سياسي‌ خود به‌ هيچ‌ وجه‌ از همسويي‌ با اسرائيل‌ و آمريكاي‌ جنايتكار رويگردان‌ نيستند.

حضور با شكوه‌ و آميخته‌ با آرامش‌ و متانت‌ شما نشان‌ داد كه‌ سطح‌ بصيرت‌ و آگاهي‌ جامعه‌ اسلامي‌ و مردم‌ متدين‌ آن‌ سامان‌ در حدي‌ است‌ كه‌ دشمنان‌ اسلام‌ و انقلاب‌ آرزوي‌ تزلزل‌ در اركان‌ انقلاب‌ و ميهن‌ اسلامي‌ را به‌ گور خواهند برد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ وظيفه‌ خود ميداند از مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌ العالي‌» كه‌ با بصيرت‌ و آگاهي‌ دسيسه‌ خائنين‌ به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ را بموقع‌ به‌ ملت‌ گوشزد فرمودند تقدير و تشكر نمايد.

همچنين‌ از مردم‌ غيور اصفهان‌ و نجف‌ آباد كه‌ با حركت‌ نيرومندشان‌، اطاعت‌ از رهبر و مقتداي‌ خود را كه‌ بي‌شك‌ مرضي‌ حضرت‌ بقيه‌ الله‌ الاعظم‌ امام‌ زمان‌ ارواحنا فداه‌ ميباشد به‌ نمايش‌ گزاردند سپاس‌ گزاري‌ كند. قطعاً آثار سازنده‌ لبيك‌ به‌ پيام‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ در تاريخ‌ اسلام‌ و انقلاب‌ باقي‌ خواهد ماند. توفيق‌ عموم‌ ملت‌ شريف‌ را در پيشبرد اهداف‌ اسلام‌ از خداوند متعال‌ خواستاريم‌.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom