Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز319
دیروز2672
در هفته13043
در ماه117752
مجموع1860707

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (رحمةالله علیه) و شهدای قیام پانزدهم خرداد

بسم‌الله الرحمن الرحیم


چهاردهم خردادماه یادآور سالروز عروج ملکوتی امام راحل عظیم الشأن حضرت امام خمینی(قدّس الله نفسه الزکیه) است. عالمی بزرگ که یک نهضت دینی را با اعتماد به قدرت پروردگار و باور قلبی به نصرت الهی و اتکاء به آموزه‌های اسلام ناب رهبری کرد و نهضت جهانی مستضعفان را برای زمینه‌سازی ظهور حجت حق(ارواحنا فداه) پایه‌گذار شد.

رهبریِ الهی و بی‌نظیرِ این فقیه ربانی، استبداد و خفقان داخلی را در هم شکست و پنجه در پنجه شیطان بزرگ آمریکا انداخت تا به همگان نشان دهد انتظار فرج، در عمل انقلابی و مبارزه است و فرج گشایش فقط با قعود در کنج عزلت محقق نخواهد شد.
امام عزیز ما مرد میدان بود و با مقاومت و ایستادگی درراه حق باقدرت ایمان خود جرأت و خودباوری را به مستضعفان جهان آموخت.
امروز در آستانه سی و دومین سالگرد عروج ملکوتی آن پیر فرزانه، پاسداشت یاد و خاطره آن امام خوبی‌ها و حرکت در مسیر آرمان‌ها و اصول مکتب مجاهد پرور او، ما را در پیشبرد هرچه بهتر و سریع‌تر اهداف نظام اسلامی یاری خواهد کرد.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت یاد و نام امام خمینی(قدس سره) و پاسداشت خون شهدای عزیز قیام خونین و حماسه‌ساز پانزدهم خرداد اعلام می‌کند:
امسال سالروز رحلت امام خمینی(قدس سره) مصادف با ایّام شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) است. امام راحل ما آن فقیه آل محمد(صلی الله علیهم اجمعین) حقیقتاً شاگرد مکتب سیاسی و فقهی جعفری بودند و با نهضت خود علیه دستگاه ظلم و ستم شاهنشاهی، سلوک خود درراه اهل‌بیت(علیهم السلام) را آشکار کردند.
مکتب امام و اصول انقلاب اسلامی همچنان محور حرکت و پویایی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ملت ما در بیعت و عهدی که با آن عبدِ الهی بسته‌اند استوار و متعهد هستند.
فرزندان قیام 15 خرداد، امروز با سلوک درراه ولایت و اطاعت از ولی‌فقیه، پاسدار ارزش‌ها و رهرو راه خمینی کبیر هستند و این مسیر سعادت را تا ظهور منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر(عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) دنبال خواهند کرد.
رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای«مدظله العالی» امروز معلم بزرگ درس‌های مکتب امام است و حقیقتاً امین و استوار، اندیشه‌ها و آرمانه‌ای امام و انقلاب را پیگیری کرده و تحقق بخشیده است.
امید است در آزمون بزرگ انتخابات که در روزهای آتی پیش‌روی ملت ماست درس‌ها و اصول مکتب امام را در انتخاب اصلح به کار بگیریم؛ و در عمل، پاسدار خون شهیدان و راه امام باشیم.


و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
سید هاشم حسینی بوشهری
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom