Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز210
دیروز2672
در هفته12934
در ماه117643
مجموع1860598

بازدید کنندگان برخط

7
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت هشت شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع

بسم‌الله الرحمن الرحیم


هشتم شوال 1344 هـ.ق یکی از دردناک‌ترین و جبران‌ناپذیرترین حوادث در جهان اسلام به وقوع پیوست و شعله‌های جهل و کینه بر حریم مقدس و پاک قبور ائمه بقیع(علیهم‌السلام) افکنده شد.

انسان‌هایی بداندیش و متحجر که فقط با زبان تیغ و شمشیر سخن می‌گفتند و از حقیقت اسلام هیچ بویی نبرده بودند، وحشیانه به ستیز با عقلانیت، اخلاق و اصول اسلامی پرداختند و با ویران کردن مشاهد مشرفه و آثار اسلامی حرمین شریفین، خباثت و سفاکی خود را آشکار کردند.
مدعیانی شب زده که تفکرات مسموم خود را به نام اسلام منتشر می‌کردند و با زهرپاشی‌ها و فتنه‌گری‌ها عامل اختلاف افکنی بین مسلمانان و تجهیز گروه‌های تکفیری شدند.
داعش، بوکو حرام و سایر گروه‌های تکفیری و سلفی که مروجان اسلام ابوسفیانی هستند؛ میراث‌خوار پدران خونریز خود در فرقه وهابیت‌اند و همه جنایت‌های امروز تکفیری‌ها در جهان اسلام ریشه در تاریخ سراسر فساد وهابیت دارد.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط فرقه ضالّه وهابیت اعلام می‌دارد: جهان اسلام سالهاست قربانی وحشت‌آفرینی گروه‌ها و فرقه‌هایی است که در سرویس های اطلاعاتی و امنیتی استکبار تولید و تکثیر شده‌اند. وهابیت، سلاح پنهان استعمار انگلیس علیه وحدت اسلامی و بیداری اسلامی بوده است و رنجی که مردم عراق، یمن، سوریه و افغانستان سالهاست با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند در حقیقت در اتاق‌های فکر آمریکایی و صهیونیستی طرح‌ریزی‌شده است.
گرچه جاهلان خونریز وهابی از مباحثه و گفتگو گریزان هستند؛ اما حقیقت اسلام و معارف نورانی اهل‌بیت(علیهم السلام) روشنا بخش تاریکی هاست و پرده‌های سیاه تحجر و عقب‌ماندگی را کنار زده است. جهان اسلام آینده درخشانی پیش رو دارد؛ و ظهور و حاکمیت شجره طیبه و کلمه حق پایانی سعادتمندانه برای امت اسلامی رقم خواهد زد.


     و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
سید هاشم حسینی بوشهری
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom