Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز263
دیروز2672
در هفته12987
در ماه117696
مجموع1860651

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت بازگشت به مذاکرات برجامی وین

بسم‌الله الرحمن الرحیم
عن رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: «لا يُلدَغُ المُؤمِنُ مِن جُحرٍ مَرَّتَينِ»


راهبرد قرآن کریم و فرهنگ غنی عزت آفرین اهل بیت علیهم السلام در مقابل اردوگاه استکبار ضمن تقبیح هر گونه کرنش در مقابل باطل، اعتلای امت اسلامی همراه با عزت و کرامت است. نگاهی گذرا به سیاست آمریکا در مقابل نظام اسلامی در ایران، روشنگر این مطلب است که این کشور از هیچ اقدامی برای براندازی حکومت جمهوری اسلامی ایران دریغ نکرده است و تنظیم کودتا، تحمیل جنگ، ایجاد فتنه و تحریم و اخیراً هم بدعهدی‌اش در خروج از برجام، گواه بر آن می‌باشد و بحمدالله در تمام توطئه ها ناکام بوده است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اقتدار جبهه مقاومت در عرصه میدانی و سردرگمی دشمن در مواجهه با استقامت ایران اسلامی را نتیجه هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری«مدظله‌العالی» و اطاعت مسؤولان در این عرصه از اوامر ولی فقیه و حمایت‌های مردم همیشه در صحنه ارزیابی می‌کند.
اکنون که سخن از بازگشت به مذاکرات برجامی است، نکاتی را جهت استحضار ملت شریف ایران و مسؤولان دست‌اندرکار مذاکرات یادآور می‌شویم:
۱- تحریم‌هایی که از طرف اوباما یا ترامپ انجام شده به طور کامل (هسته‌ای و غیر هسته‌ای) باید رفع شود، چرا که این رهنمود رهبری و خواسته همه‌ی مردم است. بر این اساس تعهدات روی کاغذ هیچ ارزشی نداشته و هرگونه اقدام عملی از سوی گروه مذاکره کننده باید پس از راستی‌آزمایی صورت پذیرد زیرا اگر چه تحریم‌ها و بعضی‌ از امور دیگر مشکلات فراوانی را برای کشور و معیشت مردم ایجاد کرده اما مردم ما رفع تحریم عزت‌مندانه را مطالبه می‌کنند.
۲-از آن جایی که ملت ایران تجربه تلخ برجام را از آمریکای خیانت‌کار و اروپای بدعهد در خاطره دارد، باید از فرسایشی شدن مذاکرات جلوگیری کرد و طرح‌هایی نظیر اقدام گام به گام و رفع مرحله به مرحله‌ی تحریم‌ها و یا تعلیق به هیچ عنوان مورد پذیرش نیست و نمی‌تواند تأمین کننده منافع ملت بزرگ ایران باشد.
۳-مسؤولان محترم اجرایی کشور علاوه بر پیگیری رفع کامل تحریم‌های ظالمانه، راه‌های خنثی‌سازی تحریم‌ها را بر اساس راهبرد اقتصاد مقاومتی دنبال کنند، چرا که تجربه نشان داده ممکن است این بار نیز طرف‌های مقابل در مذاکرات به تعهداتشان عمل نکرده و با بهانه‌جویی به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ‌باشند.


و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
سید هاشم حسینی بوشهری
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom