Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3861
دیروز6981
در هفته19555
در ماه89487
مجموع1389267

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم به مناسبت روز جهانى قدس
در تاریخ 07/10/1378
بسم الله الرحمن الرحیم  
«روز قدس روز حيات اسلام است» حضرت امام خمينى (ره)

يوم الله قدس از راه مى‏رسد تا ميعاد تجديد پيمان كليه مجاهدين و آزاديخواهانى باشد كه در مقابل ظلم و ستم استكبار جهانى خشم خود را ابراز مى‏نمايند.
روز جهانى قدس اين يادگار جاويد امام راحل (ره)ياد آور بيدارى جهان اسلام در برابر تجاوز و غارتگرى رژيم اشغالگر اسرائيل مى‏باشد كه بى‏اعتنا به تمامى ارزشهاى انسانى حقوق مردم بى‏پناه و مظلوم فلسطينى را غصب كرده و آنان را به جور و ستم از سرزمين مادرى خود بيرون نموده است.
قدس شريف در طول تاريخ غصب خود شاهد خيانت‏هاى مكرر عناصر خود فروخته داخلى بوده‏است كه هر روز به بهانه‏اى سعى در تلاشى و از هم پاشيدن آرمان بلند جهان اسلام يعنى آزادى اولين قبله گاه مسلمانان، داشته‏اند امّا بيدارى و هشيارى آزادانديشان و روشنفكران مسلمان مانع از تحقق اين خيانت عظيم گرديده است.
مايه بسى تأسف است كه برخى از نيروهاى فريب خورده خودى هم صدا با دشمنان اسلام و انقلاب به اين آرمان پشت نموده و منادى تغيير مشى مبارزه و به رسميت شناختن رژيم اشغالگر و غاصب و مذاكره با آن گرديده‏اند.
فرمايشات اخير رهبر معظم انقلاب در خطبه‏هاى نماز جمعه بخوبى مبين اين توطئه و راهكارهاى استكبار در شكستن اتحاد صفوف نيروهاى انقلابى مى‏باشد.
البته اسرائيل غاصب و حاميان آن بايد بدانند كه ايران اسلامى و جهان اسلام هرگز فرياد مرگ بر اسرائيل و مرگ بر آمريكا را فراموش نخواهند كرد و نداى امام راحل(ره) كه اسرائيل بايد از بين برود را از ياد نخواهند برد و تازمانى كه پرچم اسلام بر فراز قدس شريف در اهتزار درنيايد دست از مبارزه برنخواهند داشت.
جامعه مدرسين حوزه علميه قم با عرض تسليت شهادت مولى الموحدين امير المؤمنين على بن ابيطالب (ع) پيشواى حق جويان و عدالت پيشگان عالم، از خيل عظيم مؤمنان روزه دار كه جسم و جان خود را در چشمه‏سار زلال رمضان و ليالى قدر از ناپاكيها شسته و از مصاف خصم درون سر بلند باز گشته‏اند، دعوت مى‏نمايد كه با حضور يكپارچه و پر صلابت خود در راهپيمايى با شكوه روز جهانى قدس، ضمن تجديد ميثاق با آرمانهاى بنيانگذار جمهورى اسلامى حضرت امام خمينى(ره)ولبيك گويى به‏بانگ پرخروش رهبرمعظم انقلاب حضرت آيت‏اللَّه‏خامنه‏اى «مدظله‏العالى» همبستگى و حمايت خود را از مردم ستمديده فلسطين و ساير ملتهاى آزاده و در بند اعلام نموده و با مشت‏هاى گره كرده خشم و انزجار خود را از شيطان بزرگ آمريكا و رژيم اشغالگر قدس ابراز نمايند.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم
على اكبر مشكينى

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom