Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3775
دیروز6981
در هفته19469
در ماه89401
مجموع1389181

بازدید کنندگان برخط

5
Online

نامه مشترک جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه قم  به مقام معظم رهبري در مورد تهاجم عناصر فرصت طلب در مسائل فرهنگي و سياسي
در تاریخ 31/02/1378
بسم الله الرحمن الرحيم‏

محضر منور رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌ العالي‌»

با تقديم‌ سلام‌ و اهداء تحيت‌ خالصانه‌

تحركات‌ اخير كه‌ توسط‌ عناصر فرصت‌ طلب‌ و مهاجم‌ در عرصة‌ مسائل‌ فرهنگي‌ و سياسي‌ به‌ منظور تعرض‌ به‌ مباني‌ ارزشي‌ اسلام‌ ناب‌ و اركان‌ سياسي‌ آن‌ صورت‌ گرفت‌ (و متأسفانه‌ توسط‌ برخي‌ افراد كم‌ توجه‌ و احياناً غفلت‌ زده‌ دامن‌ زده‌ شد) موجب‌ نگراني‌ عميق‌ عموم‌ مومنين‌ و متدينين‌ به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ خاصه‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و بالاخص‌ مراجع‌ عظام‌ تقليد «ادام‌ الله‌ ظلالهم‌» گرديده‌ بود تذكرات‌ و هشدارهاي‌ قاطع‌ و به‌ موقع‌ حضرتعالي‌ دشمنان‌ را ناكام‌ و ماية‌ دلگرمي‌ و اميد همگان‌ شد.

اينكه‌ عده‌اي‌ در قالب‌ آزادي‌ انديشه‌ و ابراز عقايد خواسته‌ يا ناخواسته‌ در هدم‌ مباني‌ اسلام‌ و انقلاب‌ كه‌ متخذ از مكتب‌ معصومين‌ عليهم‌ السلام‌ است‌ تلاش‌ مي‌نمايند و نسل‌ مؤمن‌ و انقلابي‌ را در معرض‌ گمراهي‌ و غفلت‌ قرار مي‌دهند مطلبي‌ نيست‌ كه‌ مسؤولين‌ نظام‌ (به‌ بهانة‌ حفظ‌ و توسعه‌ آزادي‌ و پرهيز از تهمت‌هاي‌ جوامع‌ غربي‌ و به‌ اصطلاح‌ مدافع‌ حقوق‌ بشر) در برخورد با آن‌ دچار كوتاهي‌ و سستي‌ و بي‌ تفاوتي‌ گردند.

اسلام‌ عزيز و بالتبع‌ حوزه‌هاي‌ انديشه‌ اسلامي‌ همواره‌ در مواجهه‌ با آراء و عقايد گوناگون‌ و مخالف‌، با شرح‌ صدر و انصاف‌ برخورد مي‌نمايند اما جلوگيري‌ از رواج‌ مطالب‌ ضالّه‌ و مضلّه‌ كه‌ با هدف‌ سست‌ نمودن‌ اعتقادات‌ اسلامي‌ و در منتهي‌ براندازي‌ نظام‌ مطرح‌ مي‌شود امري‌ غير قابل‌ ترديد است‌ و مسلم‌ جزئي‌ از طرح‌هاي‌ خاص‌ استكباري‌ محسوب‌ مي‌شود.

تضعيف‌ اركان‌ نظام‌ منجمله‌ شوراي‌ نگهبان‌ كه‌ اخيراً شاهد آن‌ بوده‌ايم‌ با انگيزه‌ نفوذ دادن‌ عناصر مخالف‌ اسلام‌ و نظام‌، در اركان‌ قانون‌ گذاري‌ و همزمان‌ زمينه‌ چيني‌ جهت‌ تصويب‌ برخي‌ قوانين‌ ضد ارزشي‌ گوشه‌اي‌ ديگر از توطئه‌ استكبار جهاني‌ است‌ كه‌ انشاءاللّه‌ با هشدار صريح‌ و به‌ موقع‌ رهبر معظم‌ و انجام‌ وظيفة‌ مسؤولين‌ ذيربط‌ خنثي‌ خواهد گرديد.

جامعه‌ مدرسين‌ و شوراي‌ عالي‌ و مديريت‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ عرض‌ قدرداني‌ و سپاس‌ خود و حوزه‌هاي‌ علميه‌ از فرمايشات‌ اخير مقام‌ معظم‌ رهبري‌ مراتب‌ آمادگي‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ را در انجام‌ هر گونه‌ تلاش‌ به‌ منظور تبيين‌ مباني‌ اسلام‌ ناب‌ و حفظ‌ دست‌آوردهاي‌ انقلاب‌ اعلام‌ مي‌نمايد.

انشاء الله‌ عموم‌ ارباب‌ جرائد و صاحبان‌ مطبوعات‌ و دست‌اندركاران‌ امور فرهنگي‌ و اجرائي‌ نظام‌ اهتمام‌ جدي‌ خويش‌ را در رعايت‌ و عمل‌ نمودن‌ به‌ رهنمودهاي‌ معظم‌ له‌ كه‌ فصل‌ الخطاب‌ كليه‌ نظرات‌ در نظام‌ اسلامي‌ مي‌باشد به‌ كار خواهند گرفت‌.

دوام‌ عمر و عزت‌ و سلامت‌ آن‌ رهبر معظم‌ را از خداوند منان‌ خواستاريم‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ -- شوراي‌ عالي‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ -- مديريت‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‏
  علي‌ مشكيني --  حسين‌ راستي‌ كاشاني‌ -- سيد هاشم حسيني‌ بوشهري‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom