Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6923
دیروز6812
در هفته52478
در ماه122410
مجموع1422190

بازدید کنندگان برخط

5
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گرامیداشت سالگرد حماسه 9 دی

 

1399/10/08

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

حماسه ماندگار 9 دی که با نصرت و امداد الهی تحقق یافت، پیام بصیرت و هوشمندی ملت ایران بود. حرکتی شورانگیز و مؤمنانه که پشتوانه عظیم مردمی نظام اسلامی و حساسیت دینی و انقلابی ملت را در مقابله با اهانت به ارزش‌های دینی آشکار کرد.

نهم دی گرچه پایانی بر 8 ماه فتنه‌ای عمیق و پیچیده بود، اما همواره توجه به درس‌ها و عبرت‌های حوادث انقلاب و آنچه منجر به وقوع این حماسه ماندگار شده برای ما لازم است. امروز برای پیمودن ادامه راه انقلاب و فتح قله‌های پیشرفت و تعالی همچون گذشته به صبر و بصیرت، ایمان و تقوا و التزام به منویات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» نیازمندیم.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت دهه بصیرت و 9 دی تاریخ‌ساز اعلام می‌کند:

جنگ بزرگ اقتصادی و هجمه‌های استکبار علیه ملت ما با ایستادگی و فرهنگ مقاومت خنثی خواهد شد و تحریم و تهدید علیه ملتی که 9 دی‌ها را رقم می‌زند همواره شکننده و ناکام است.

ولایت‌فقیه تضمین‌کننده اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی است و تلاش دشمن برای ضربه زدن به این اصل اساسی همچنان ادامه دارد. عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حرکت در مسیر ولایت که درس بزرگ 9 دی است تنها مسیری است که سعادت و پیروزی ما حتمی و تضمین خواهد کرد.

 نظام اسلامی تا زمانی که در خط مستقیم اسلام ناب و مستظهر به حضور مردمی است قدرتی بی‌بدیل و پایدار خواهد ماند. تقویت روحیه ایمانی و بصیرت سیاسی و دشمن‌شناسی با محک ولایت، تضمین‌کننده آینده انقلاب اسلامی است و افق‌های پیش روی ملت را روشن خواهد کرد.

دشمن با تزریق ناامیدی و تکثیر ویروس یأس تلاش می‌کند به استحکام درونی جامعه اسلامی ضربه بزند، مشکلات معیشتی و برخی سوء مدیریت‌ها و اشتباهات محاسباتی برخی نخبگان جامعه نیز این مسیر را برای نفوذ دشمن هموار خواهد کرد. خوشبختانه جوانان مؤمن انقلابی این میوه‌های شجره طیبه انقلاب اسلامی، امیدآفرین و قدرت آفرین در میدان حاضر هستند و خود را برای تحقق آرزوهای ملت ایران آماده می‌کنند که بی‌شک آینده از آن مؤمنین به اسلام و انقلاب است.

 امروز اولویت اول مدیران و مسئولان در تمام سطوح باید رسیدگی به وضعیت اقتصادی کشور و رفع دغدغه‌های معیشتی باشد. باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق تمام توان مجموعه‌های اقتصادی و تولیدی کشور را برای خنثی‌سازی تحریم‌ها بسیج کنیم و نقاط ضربه‌پذیر را با عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایمن و مقاوم کنیم.

امریکا همچنان شیطان بزرگ و نمود حقیقی و عینی استکبار است. تغییرات ظاهری و لفاظی‌های مزورانه دولتمردان جدید آمریکا نباید موجب خوش‌بینی و ساده‌انگاری شود.

 چشم به دست بیگانه دوختن و بی‌توجهی به توانمندی‌های بومی، بی‌عملی و یاس را به همراه می‌آورد. امروز هرگونه کوتاهی و سستی در این جنگ بزرگ اقتصادی، فرهنگی و امنیتی خسارتی بزرگ است که صدمات جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.

 امید است پیوند و همدلی مسئولان و وحدت و یکپارچگی ملت که سدّی مستحکم و پولادین است برقرار و پرچم عزت ملت غیور ایران همچنان در اهتزاز و اعتلا باشد.

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید هاشم حسینی بوشهری

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom