Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3628
دیروز6981
در هفته19322
در ماه89254
مجموع1389034

بازدید کنندگان برخط

10
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در آستانه ماه محرم
در تاريخ 19/12/1380

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

السلام عليك يا ابا عبدالله حسين (ع)

محرم ماه بيدارى و استوارى در مقابل ظلم و استبداد، ماه امر به معروف و احياء ارزشها، و ماه نهى از منكر و مبارزه با گمراهى‏ها فرا مى‏رسد تا ره پويان طريق مكتب حسينى پرچم اسلام ناب محمدى 9 را در اهتزاز نگه داشته و با اقامه مجالس و محافل مذهبى، عطر فرهنگ عاشورايى را در سراسر جهان اسلام منتشر سازند.
با عرض تسليت ايام سوگوارى و حزن آل محمد «صلوات الله عليهم اجمعين» به محضر بقيةالله الاعظم «ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء» و عموم عاشقان و دلباختگان حسينى، نكاتى چند را خدمت عموم امت خدا جو خاصه علماء و خطباء محترم و انديشمندان اسلامى متذكر مى‏گردد.
1 - با توجه به تقارن حلول سال جديد با ايام سوگوارى سالار شهيدان و ياران با وفاى ايشان، براى حفظ حرمت عاشوراى حسينى طبعاً ايجاب مى‏كند كه فضاى حاكم بر اين ايام حال و هواى متناسب با اين واقعه جانسوز را داشته باشد، از اين رو از همه رسانه‏ها و آحاد ملت عزيز مى‏خواهيم تمام سعى و تلاش خود را در حفظ حريم اين ايام مصروف دارند و از انجام برنامه و امورى كه بگونه‏اى موجب شكسته شدن احترام عاشوراى حسينى مى‏شود اجتناب گردد.
2 - با كمال تأسف امروزه ما نظاره گر جنايات آمريكا و نقض حقوق بشر در اقصى نقاط جهان مى‏باشيم، كشتار بى‏رحمانه مردم افغانستان، بمباران مناطق مسكونى و قتل عام مردم بى دفاع و مظلوم فلسطينى توسط جنايتكاران رژيم اشغالگر قدس كه با حمايت همه جانبه آمريكا انجام مى‏گيرد گواه صدق حمايت از تروريسم و انجام فعاليت‏هاى تروريستى توسط آمريكا است، با اين حال آمريكاى متجاوز و متهم، چگونه به خود اجازه مى‏دهد از جايگاه مبارزه با تروريسم با ساير ملل سخن بگويد و خود در مسند قضاوت و مجرى حكم قرار بگيرد دولتى كه از ديدگاه عموم مردم جهان خاصه مسلمانان به عنوان منفورترين دولت تلقى مى‏شود به كدام توجيه با انتساب شرارت و حمايت از تروريسم، به ملت ايران توهين مى‏نمايد.
اگر چه مردم ما در 22 بهمن ماه سال جارى با حضور تاريخى خود پاسخى قاطع به شيطان بزرگ دادند و ثابت كردند كه با تكيه بر فرهنگ اصيل عاشورا هرگز زير بار ذلت نخواهند رفت و تهديدهاى توخالى و اقدامات ناپخته سردمداران كم تجربه آمريكا با پاسخ پشيمان كننده از سوى ايران اسلامى مواجه خواهد شد، اما هشيارى انقلابى و اسلامى ايجاب مى‏كند آمادگى عملى و نظرى لازم به دور از هرگونه هيجان غير ضرورى صورت گيرد و در اين راستا هماهنگى كليه مسئولين و دست اندركاران قواى سه گانه مجريه، مقننه و قضائيه در اظهار نظر و موضع‏گيرى و پرهيز از هرگونه اختلاف و وحدت كلمه در چارچوب هدايت‏هاى مقام معظم رهبرى «مدظله العالى»، امور بسيار ضرورى است كه بايد به آن اهتمامى ويژه داشت .
3 - از همه انديشمندان خاصه علماء و خطباء سراسر كشور و روشنفكران متعهد درخواست مى‏نمائيم كه با بيان روشن و مستدل ضمن ارائه وقايع عاشورا و اهداف بلند نهضت حسينى پرده از چهره دروغين دموكراسى به سبك آمريكايى و مدعيان ليبراليسم برداشته و واقعيتهاى فرهنگ سلطه طلب و مهاجم و خشن آنها را بر همگان روشن سازند كسانى كه تا ديروز اظهار مى‏كردند حق مطلق وجود ندارد و اصرار بر نسبيت حقيقت مى‏كردند تا از اين رهگذر به انكار ارزشهاى الهى بپردازند. امروز با كمال وقاحت در بيانيه‏ها و اظهارات رسمى خود ملاك حق و باطل را تبعيت محض و بى چون و چرا از سياست‏هاى سلطه طلبانه استكبارى خود مى‏دانند.
البته اين اقدامات و اظهارات نتيجه‏اى جز رسوايى مدعيان آن را در نزد افكار عمومى جهان نخواهد داشت.
اميدواريم مردم ما كه محبت امام حسين 7 و اصحاب گرانقدرش با فطرت و جان آنها آميخته است، در عزادارى و سوگوارى بر آن حضرت خاصه، تاسوعا و عاشوراى حسينى را هر چه با شكوهتر و گرم‏تر از سالهاى پيش برگزار نمايند.

والسلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه علميه قم
على مشكينى

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom