Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3916
دیروز6981
در هفته19610
در ماه89542
مجموع1389322

بازدید کنندگان برخط

4
Online

بيانيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم بمناسبت روز جهانى قدس
در تاریخ 19/09/1380
 بسم الله الرحمن الرحیم

امسال يوم الله قدس را در حالى گرامى مى‏داريم كه اخبار واصله از فلسطين اشغالى حاكى از تشديد روز افزون جنايات رژيم غاصب اسرائيل بر عليه مردم مظلوم فلسطين مى‏باشد.
با كمال تأسف جهان اسلام هر روز شاهد به خاك و خون افتادن دهها و صدها زن و مرد و كودك فلسطينى به جرم آزادى خواهى و دفاع از حريم اولين قبله مسلمانان يعنى قدس شريف است؛ مردمى كه از حقوق اوليه انسانى خود يعنى حق حيات در خانه و كاشانه و سرزمين مادرى خود محروم مى‏باشند. امروز ملت آزاده فلسطين بخوبى دريافته است كه خط سازش با غاصبين نه تنها تأمين كننده منافع آنان نخواهد بود بلكه مذاكره و سازش سلسله، زنجيرهاى اسارت و بردگى آنها را طولانى‏تر خواهد نمود.
سكوت سنگين مدعيان دفاع از حقوق بشر كه آگاهانه نظاره‏گر اين جنايات ددمنشانه هستند علاوه بر اينكه پرده از ريا و تزوير و همداستانى اين مدعيان دروغين با ظالمان غاصب بر مى‏دارد مسئوليت هر انسان آزاد انديش را سنگين‏تر مى‏نمايد.
اينك خطاب اصلى نداى مظلوميت ملت فلسطين متوجه همه مردم آزاد انديش متعهد در سراسر جهان خاصّه كشورهاى اسلامى است. لبيك به نداى مظلوميت اين ملت مسلمان ايجاب مى‏كند كه از هر طريق ممكن، با قلم و سخن، اجتماع، اطلاعيه و بيانيه، تظاهرات و ساير شيوه‏ها اين جنايات سبعانه را محكوم نموده و به هر شكل و با هر وسيله و سلاح به يارى اين ملت ستمديده و محروم بشتابند كه امروز دفاع از اين مردم مظلوم بى سلاح به اقتضاى فطرت انسانى و اصول مسلم انسانى واجب مى‏باشد.
دولت‏هاى اسلامى بايد به محكوم نمودن لفظى اين جنايات اكتفا ننموده و كليه روابط سياسى و اقتصادى و فرهنگى خود را با اين رژيم غاصب قطع نمايند.
حاميان رژيم اسرائيل خاصّه استكبار جهانى به سركردگى آمريكا و دولت انگلستان بايد بدانند امروز منفورترين دولت در بين مسلمانان، رژيم اسرائيل است و حمايت از اين رژيم صهيونستى به معناى شريك بودن در كليه جنايات اين جنايتكاران محسوب گرديده و تاوان سنگينى به دنبال خواهد داشت و تداوم حمايت از دولت تروريستى اسرائيل نتيجه‏اى جز برانگيختن آتش قهر اسلام و خشم آزاديخواهان در سراسر جهان و بالطبع‏در مخاطره افتادن منافع اينگونه دولت‏هاى حامى نخواهد داشت.
جامعه مدرسين حوزه علميه قم با محكوم نمودن جنايات ددمنشانه رژيم صهيونيستى همگام با ساير مسلمانان در سراسر جهان در مراسم راهپيمائى يوم الله قدس شركت خواهد نمود.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه علميه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom