Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6796
دیروز6812
در هفته52351
در ماه122283
مجموع1422063

بازدید کنندگان برخط

2
Online

بيانيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم بمناسبت حوادث اخير امريكا و حضور نظاميان امريكائى در منطقه‏
در تاريخ 2/7/1380

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

 ايام الله دفاع مقدس كه يادآور حماسه پرشور ايثار و فداكارى ملتى بزرگ در پاسدارى از ارزشهاى انقلابى خود و حراست از كيان ايران اسلامى است گرامى مى‏داريم. جامعه مدرسين حوزه علميه قم با تجليل از ياد و خاطره پايمردى وجانبازى شهيدان والامقام و ايثارگران و آزادگان و جانبازان عزيز نكاتى چند را پيرامون حوادث اخير آمريكا با اطلاع مى‏رساند:
 حوادث اخير آمريكا كه منجر به كشتار مردم بى دفاع و باعث ايجاد رعب و وحشت در ميان شهروندان امريكايى گرديد موجب تأسف و ناراحتى همگان شد.
 كشتار مردم بى دفاع به هر شكل و در هر كجاى جهان محكوم مى‏باشد از اين رو فرقى ميان ملت امريكا مردم ژاپن فلسطين اشغالى عراق لبنان افغانستان، بوسنى هرزگوين و مقدونيه و يا هر جاى ديگرى كه قربانى اين جنايات هستند نمى‏باشد، حضور نظاميان امريكايى در منطقه و تعرض به كشورهاى ضعيف - تحت عنوان مبارزه با تروريسم اقدام تجاوز كارانه‏اى است كه در راستاى انحراف افكار عمومى مردم امريكا ومردم جهان از مشكلات داخلى اين كشور و نارضايتى عده‏اى عناصر داخلى امريكايى از سياست‏هاى سردمداران خود صورت مى‏گيرد.
 دولت آمريكا با سابقه منفى خود در دفاع از تروريسم دولتى و غير دولتى و حمايت مستقيم از جنايات رژيم‏هاى متجاوز نظير اسرائيل و گروههاى تروريستى نظير منافقين، صلاحيت پرچمدارى مبارزه با تروريسم را ندارد.
 چگونه مى‏توان ادعاهاى دولت مردان آمريكايى را باور نمود در حالى كه رژيم اسرائيل هم اكنون با سوء استفاده از فرصت پيش آمده بر شدت حملات خود بر عليه مردم بى دفاع فلسطين اشغالى افزوده است و با انتشار ليست طويلى از مبارزان فلسطينى هر روز تعدادى از اين مجاهدين را به همراه ساير مردم به خاك و خون مى‏كشد و مناطق مسكونى، و مردم بى دفاع را هدف بمباران وحشيانه خود قرار مى‏دهد.
 تأسف بارتر اينكه برخى عناصر غير مسئول در داخل كشور بدون توجه به ريشه‏هاى حوادث اخير آمريكا از وضعيت پيش آمده ذوق زده شده و شتابزده و غير مسئولانه به سمت رابطه با آمريكا گام بر مى‏دارند آيا آمريكا اشتباهات خود را در رابطه با ايران و ساير ملل جبران نموده است آيا بودجه‏هاى مصوب دولت و كنگره آمريكا در جهت تقويت براندازى نظام مقدس جمهورى اسلامى در محل ديگرى هزينه گرديده است و يا تصويب تحريم‏هاى اخير بر عليه ايران، اهانت و تحقيرها و كينه توزى‏هاى دولتمردان آمريكايى تبديل به مهرورزى گرديده است طبعاً حمايت از منافقين و عناصر سلطنت طلب پاسخ شايسته‏اى به اين سؤال نمى‏باشد.
 جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن محكوم نمودن مجدد هر گونه اقدام تروريستى و ابراز همدردى با مردم آمريكا بخصوص بازماندگان حوادث اخير از دولت‏ها و سازمان‏هاى بين المللى و مردم جهان درخواست مى‏نمايد كه اجازه ندهند كه دولت آمريكا بدون هيچگونه توجيه قانونى و منطقى به بهانه فرار از مشكلات داخلى خود مردم مسلمان افغانستان كه خود ساليان دراز قربانى تروريسم بوده‏اند يا هر كشور ديگرى را آماج كينه توزى‏هاى خود قرار دهد.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه علميه قم
على مشكينى

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom