Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6624
دیروز6812
در هفته52179
در ماه122111
مجموع1421891

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بيانيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم به مناسبت و فرا رسيدن سالگرد ارتحال امام خمينى‏(ره)
در تاریخ 12/03/1380

 

بسم الله الرحمن الرحیم  

سالگرد ارتحال ملكوتى حضرت آيت الله العظمى امام خمينى (ره) فرصت دوباره‏اى است براى تجديد ميثاق با آرمانهاى آن بزرگ مرد تاريخ انقلاب اسلامى
چهاردهم و پانزدهم خرداد گواه پايمردى رهبر فرزانه‏اى است كه هشيارانه در فضاى ظلم و جور، فساد و تباهى، فرياد اسلام ناب محمدى(ص) را از ماذنه انقلاب اسلامى به گوش جهانيان رسانيد.
اسلام خواهى، استقلال و آزادگى و مبارزه با استكبار، اصول تخلف ناپذيرى بود كه تا آخرين لحظه از عمر با بركت خويش از آن دست برنداشت.
سراسر زندگى آن فقيه بزرگ، عارف كامل، فيلسوف متأله، مبارزه نستوه و رهبر بزرگ، رشد و سازندگى و درسى جاويد براى رهروان طريقش مى‏باشد. ارادت خاص به اهل بيت عصمت و طهارت «سلام اللَّه عليهم اجمعين» و ايمان و اعتقاد راسخ به آنچه از مصدر وحى و از طريق معصومين: رسيده است ويژگى ممتازى بود كه زندگى با بركت وى را تحت‏الشعاع قرار داده بود.
مردم را دوست مى‏داشت و همچون پدرى حكيم و دلسوز به مصالح حال و آينده آنها مى‏انديشيد و براستى او روح بلند خدايى بود. همواره با صلابت و استوارى با سلطه زور مدارانه استكبار جهانى به سركردگى آمريكا و اذناب آن، مخصوصاً اسرائيل مبارزه مى‏كرد.
اينك پس از گذشت دوازده سال از عروج ملكوتى‏اش هنوز هم خمينى زنده است چرا كه راه او، كلام او، سيره عملى او و انقلاب او كه همان راه خدا و كتاب خدا، سنت پيامبر عظيم‏الشأن و اهل بيت معصومين «صلوات اللَّه عليهم اجمعين» و تعاليم متعالى آن بزرگواران مى‏باشد براى هميشه زنده و جاويدان است.
بلندترين ايده و آرمان امام خمينى(ره) تشكيل حكومت اسلامى بر محور ولايت فقيه بود كه در قالب جمهورى اسلامى متبلور گرديد. آن بزرگ مرد تمامى توان خويش را صرف تحكيم پايه‏هاى آن نمود. ولايت فقيه را در استمرار ولايت ائمه معصومين: تبيين مى‏فرمود و نظام جمهورى اسلامى را مقدمه‏اى براى تشكيل حكومت جهانى حضرت مهدى ارواحنا فداه مى‏دانست.
جامعه مدرسين حوزه علميه قم سالگرد ارتحال ملكوتى امام امت(ره) و شهيدان والا مقام پانزدهم خرداد را به ساحت مقدس امام زمان عجل اللَّه تعالى فرجه‏الشريف، مقام معظم رهبرى مدظله‏العالى، مراجع عظام تقليد دامت بركاتهم و ملت فداكار ايران اسلامى تسليت گفته و از عموم مردم شريف و متدين دعوت مى‏نمايد با شركت گسترده در مراسم سالگرد ارتحال آن امام راحل بار ديگر عزم راسخ خود را در پايبندى به آرمانهاى والاى امام راحل(ره) به اثبات برسانند.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم
على مشكينى

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom