Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3853
دیروز6981
در هفته19547
در ماه89479
مجموع1389259

بازدید کنندگان برخط

5
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ بمناسبت‌ برگزاري‌ انتخابات‌ خبرگان‌ رهبري‌ در استان‌ قم‌ و معرفي‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ مؤمن‌ قمي‌ به‌ عنوان‌ كانديداي‌ اين‌ جامعه‌ در استان‌ قم‌
در تاريخ 05/03/1380

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

مردم‌ شريف‌ و قدرشناس‌ استان‌ قم‌ مجاورين‌ حريم‌ ملكوتي‌ كريمة‌ اهل‌ بيت‌ فاطمة‌ معصومه‌ (س‌)

با تقديم‌ سلام‌ و اهداء تحيت‌ خاص‌

همانگونه‌ كه‌ استحضار داريد فقدان‌ عالم‌ مجاهد، روحاني‌ وارسته‌ و فقيه‌ اهل‌ بيت‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ حاج‌ سيد مهدي‌ روحاني‌ موجب‌ گرديد كه‌ بار ديگر استان‌ قم‌ نماينده‌ ديگري‌ را به‌ منظور پاسداري‌ از دستاورهاي‌ اسلام‌ و انقلاب‌ به‌ مجلس‌ خبرگان‌ رهبري‌ معرفي‌ نمايد.

خصوصيات‌ برجسته‌ و متمايز آن‌ عالم‌ بزرگوار يعني‌ ساده‌زيستي‌، مردم‌داري‌، داشتن‌ مايه‌هاي‌ علمي‌ قوي‌، آشنا بودن‌ با مسائل‌ روز، داشتن‌ روحية‌ تعبد همراه‌ با اعتقاد عميق‌ به‌ انقلاب‌ و رهبري‌ همه‌ وهمه‌ فضيلت‌هاي‌ فراموش‌ نشدني‌ و ماندگاري‌ از آن‌ عزيز از دست‌ رفته‌ بود كه‌ ايجاب‌ مي‌كرد فردي‌ به‌ عنوان‌ جايگزين‌ ايشان‌ معرفي‌ گردد كه‌ واجد آن‌ فضائل‌ و ويژگي‌ها باشد به‌ همين‌ منظور جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ كه‌ افتخار همجواري‌ و همراهي‌ با شما مردم‌ عزيز را از بدو نهضت‌ امام‌ خميني‌(ره‌) تاكنون‌ داشته‌ است‌ با بررسي‌هاي‌ متعدد به‌ اين‌ نتيجه‌ رسيد كه‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ حاج‌ شيخ‌ محمد مؤمن‌ قمي‌ از اساتيد مبرز حوزه‌ علميه‌ قم‌ داراي‌ مراتب‌ عالي‌ علم‌ و عمل‌، زهد و تقوي‌، معتقد به‌ ساده‌ زيستي‌ و بي‌ اعتنايي‌ به‌ زخارف‌ دنيا، را به‌ شما مردم‌ عزيز معرفي‌ نمايد.

ايشان‌ از بدو نهضت‌ در دفاع‌ از آرمانهاي‌ اسلام‌ و انقلاب‌، مشكلات‌ قبل‌ از انقلاب‌، يعني‌ حبس‌ و تبعيد و محروميت‌هاي‌ متعدد را تحمل‌ كرده‌ و از بدو پيروزي‌ انقلاب‌ نيز تاكنون‌ در مسؤوليت‌هاي‌ متعدد، در خدمت‌ به‌ شما مردم‌ عزيز و پاسداري‌ از دست‌آوردهاي‌ انقلاب‌ انجام‌ وظيفه‌ نموده‌ است‌.

عضويت‌ در شوراي‌ عالي‌ قضايي‌، چندين‌ دوره‌ عضويت‌ در مجلس‌ خبرگان‌ رهبري‌، مدير حوزه‌ علميه‌ قم‌، عضويت‌ مؤثر در شوراي‌ نگهبان‌ از جمله‌ مسؤوليت‌هاي‌ متعددي‌ است‌ كه‌ جناب‌ آقاي‌ مؤمن‌ بدون‌ برخورداري‌ از مزايا و امكانات‌ رفاهي‌ و مادي‌ در انجام‌ آن‌ تلاش‌ وافر نموده‌ است‌ و بحمداللّه‌ اين‌ اشتغالات‌ متعدد ايشان‌ را از تأليفات‌ علمي‌ و تربيت‌ شاگردان‌ و نشر معارف‌ اهل‌ بيت‌ : باز نداشته‌ است‌.

در خاتمه‌ ضمن‌ احترام‌ به‌ همه‌ كانديداها و احترام‌ به‌ انتخاب‌ شما مردم‌ عزيز نظر بالاتفاق‌ اعضاء جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ مبني‌ بر معرفي‌ ايشان‌ به‌ عنوان‌ كانديداي‌ اصلح‌ را به‌ حضور شما عرض‌ نموده‌ توفيق‌ همگان‌ را از خداوند منّان‌ خواستارم‌.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي‌ مشكيني‌‌

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom