Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز517
دیروز2138
در هفته5973
در ماه38895
مجموع520879

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در حمايت از فرمايشات اخير مقام معظم رهبرى «مدظله العالى» و محكوميت رابطه با آمريكاى جنايتكار
در تاريخ 5/3/1381
بسم الله الرحمن الرحیم  
قال الله عزوجل: «إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ »
سوره احقاف آيه 13

پيروزى انقلاب ملت سرافراز ايران در بهمن 57 به رهبرى حضرت امام (رضوان الله تعالى عليه)، با دست خالى و شعار استقلال، آزادى، جمهورى اسلامى، در شرائطى تحقق يافت كه رژيم منحوس پهلوى به مدرن‏ترين سلاح‏ها و پيشرفته‏ترين دستگاه‏هاى جاسوسى مجهز بود و قدرت‏هاى بزرگ استكبارى او را حمايت مى‏كردند.
اين پيروزى بزرگ بر محور ايمان به خداوند، تمسك به قرآن كريم و پيروى از اهل بيت عصمت و طهارت: استوار بود، مردم با چنين اعتقادى براى خداوند قيام كردند و خود را از همه بندها و اسارت‏ها نجات دادند و به آرمان مقدس خود كه همانا تشكيل حكومت بر اساس اسلام بود، نائل گرديدند.
اكنون بيش از بيست سال از آغاز اين نهضت مبارك كه به دست تواناى مردم با هدايت حضرت امام 1 و روحانيت متعهد شكل گرفت مى‏گذرد، در اين مدت دشمنان داخلى و خارجى با حمايت شيطان بزرگ از همه توان خود براى ضربه زدن به نظام مقدس جمهورى اسلامى بهره گرفتند ولى از بركت خون شهيدان، ايثار رزمندگان، فداكارى جوانان، و صبر و استقامت مردان و زنان توطئه‏ها خنثى گرديد و شجره طيبه جمهورى اسلامى با اصلى ثابت و شاخه‏اى فراگير، محكم و پايدار در برابر طوفانها مقاومت كرد،: «أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى عَلَى سُوقِهِ يُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِيَغِيظَ بِهِمْ الْكُفَّارَ».
اينك كه ملتهاى در بند، رمز و راز مبارزه با قدرتهاى شيطانى را از ملت بزرگوار ايران مى‏آموزند و چشم اميدشان به راه پر افتخار نظام اسلامى دوخته شده است، گروهى اندك و تعدادى خود باخته و مرعوب كه در دل خود احساس ضعف مى‏كنند عزت مردم، استقلال كشور و شرف و كرامت ملّت را ناديده گرفته زمزمه مذاكره با آمريكا را مطرح ساخته، و در نشستهاى خود راه‏هاى ارتباط با آمريكا را بررسى مى‏كنند.
مناسب‏ترين تعبير درباره اين چهره‏هاى ضعيف و زبون، فرموده رهبر عظيم الشأن «دام ظله» است كه ميفرمايد: «يا از الفباى سياست چيزى نمى‏دانند يا الفباى غيرت را بلد نيستند».
جاى شگفتى است كه اين آهنگ شوم مذاكره با آمريكا زمانى بگوش مى‏رسد كه نه تنها مسلمانان بلكه همه ملتهاى آزاده جهان در همه كشورها با تظاهرات گسترده خود، روش حاكمان ستمكار آمريكا و حمايت بى چون و چرايش را از اسرائيل غاصب محكوم مى‏نمايند و از مردم بى پناه ومظلوم فلسطين حمايت مى‏كنند.
در چنين شرائطى چراغ سبز نشان دادن به شناخته شده‏ترين دشمن، اهانت به غيرت و عزّت مردم ايران است و به فرموده رهبر بزرگوار «دام ظله»: «اين سياستمدارى نيست بلكه نشان بى غيرتى است» .
جامعه مدرسين حوزه علميه قم همراه با ملت شهيد پرور ضمن حمايت از مواضع حكيمانه پيشواى آگاه خود و احترام به نظر مراجع بزرگ تقليد، در سالى كه به نام سال عزّت و افتخار حسينى معرفى شده اعلام مى‏دارد، خونى كه در بدن روحانيان متعهد، جوانان با ايمان، ارتشيان دلاور، سپاهيان و بسيجيان جان بركف وجود دارد، از گروه خون عاشورائيان است كه در برابر يزيديان زمان مى‏ايستند و با شعار «هيهات منا الذلّه» از انقلاب، استقلال و عزّت خود دفاع مى‏كنند.
جامعه رشيد و شريف اجازه نمى‏دهد، كسانى كه دار و ندارشان را از ناحيه ملت بدست آورده‏اند با دشمنى وارد مذاكره شوند كه خون شهيدان غيور، سرداران بزرگ و روحانيان والامقام از چنگالش مى‏چكد و دست ناپاكش در همه توطئه‏ها ديده مى‏شود.
جامعه مدرسين متذكر مى‏گردد طبق اصل يكصد و ده قانون اساسى، تعيين سياستهاى كلى نظام جمهورى اسلامى ايران به عهده رهبرى مى‏باشد و معظم له صريحاً مى‏فرمايند: «چنين ارتباط ومذاكره هم خيانت است و هم حماقت».
ما احتمال مى‏دهيم اين گروه ساده لوح و ضعيف با هشدار مقام معظم رهبرى و مراجع بزرگ به خود آيند و به ملت بپيوندند و از گفتار پيشواى آزادگان و سرور شهيدان پند گيرند: «ان لم يكن لكم دين و لا تخافون المعاد فكونوا احراراً فى دنياكم».
ملت آزاده و سرافراز ايران اسلامى با اتكاء به خداوند و تمسك به حبل ولايت حضرت بقيةالله امام زمان ارواحنا فداه، از راهى كه توسط امام بزرگوار و بنيان گذار جمهورى اسلامى حضرت امام 1 ترسيم شده با همه وجود پاسدارى مى‏كند و براى حفظ كشور از آسيب، پشتيبانى قاطع خود را از ولى فقيه و رهبر بزرگوار اعلام مى‏دارد و اطمينان دارد با استقامت و توكل به خداوند قادر است همه مشكلات را برطرف سازد. ان شاء الله.

والسلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه علميه قم
على مشكينى

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom