Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6886
دیروز6812
در هفته52441
در ماه122373
مجموع1422153

بازدید کنندگان برخط

3
Online

تقدیر و تشکر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از حماسه‌سازان اربعین حسینی
مورخ 1395/09/01

 


بسم الله الرحمن الرحیم

شور و شوق کم‌نظير مردمي در راهپيمايي عظيم اربعين، حضور گسترده زوار حسيني و همچنين هيأت‌ها و موکب‌هاي خدمت به زائران اباعبداله الحسين‌عليه‌السلام رستاخيز عظيمي ايجاد کرده است.

اين ميدان عظيم ايمان وعمل، تکرار پيام عاشورا و حيات مجدد اسلام است. اربعين حسيني صحنه ايثار و از خود گذشتگي، عشق و عاطفه، حماسه‌ی مودّت و محبت بین مسلمين است.

رسانه‌های غربی کوشیدند؛ علی رغم حضور بیش از 20 میلیون زائر حسینی(ع) در بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین گردهمایی جهان در روز اربعین، این رویداد بی‌نظیر و بی‌سابقه تاریخ را  که مملو از آرامش، عطوفت و مهربانی برگزار شد سانسور کنند؛ اما در حقیقت این حرکت عظیم و میلیونی قدرت اسلام را در قالب يک حرکت عاشقانه و عبادت و زيارت مؤمنانه برای جهانیان به نمایش درآورد، تا شکوه وعظمت ايمان و اعتقاد قلبي پيروان مکتب حسيني را برای همگان آشکار کند.

امروز زوار الحسين علیه‌السلام‌ از اقصي نقاط جهان، شيعه و سني آمدند تا با قدم‌هاي کوچک و بزرگ خود گامی  براي وحدت جهان اسلام بردارند.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن تقدير از بصيرت و محبت پيروان مکتب اهل بيت ‌علیهم‌السلام؛ توفيقات الهي براي زوار و خادمان حسيني آرزومند است و از تمام مردم، مديران و مسئولاني که نقشي در هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن اين حماسه ديني و الهي داشتند تشکر می‌نماید و همچنین تشکر ویژه‌ای از میزبانی مردم غیور و مسئولان کشور عراق دارد.

اميد است اجر و پاداش اين همه عشق و دلدادگي، رضایت الهی باشد و زمینه‌ ظهور حضرت ولی‌عصر(عجّل اللَّه تعالی فرجه الشریف) را فراهم سازد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

(19610/1103/ج)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom