Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6786
دیروز6812
در هفته52341
در ماه122273
مجموع1422053

بازدید کنندگان برخط

1
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در رابطه‌ با مسائل‌ انتخاباتي‌ كشور‌
در تاريخ 22/10/1382

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

مجموعه‌ نظام‌ جمهوری اسلامی ايران‌، همگام‌ با ملّت‌ هشيار در مقابل‌ آزموني‌ ديگر قرار گرفته‌ است‌. انتخابات‌ هفتمين‌ دورة‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ در پيش‌ است‌ و انشاء الله‌ با تدارك‌ گسترده‌ و منظم‌ مجريان‌ و حضور با شكوه‌ مردم‌ در پاي‌ صندوقهاي‌ رأي‌ يكبار ديگر دشمنان‌ اسلام‌ وانقلاب‌ سر افكنده‌،و مردم‌ و برگزار كنندگان‌ سربلند ازاين‌ آزمون‌ بيرون‌ خواهند آمد.
اكنون‌ كه‌ رد صلاحيت‌ برخي‌ و عدم‌ احراز صلاحيت‌ برخي‌ ديگر از داوطلبين‌ نمايندگي‌ مجلس‌، عكس‌ العملها و موضعگيريهاي‌ مختلفي‌ را ايجاد نموده‌ است‌ لازم‌ مي‌دانيم‌ نكاتي‌ چند را يادآور شويم‌.
1) در وضعيت‌ فعلي‌ كه‌ دشمنان‌ قسم‌ خورده‌ در منزوي‌ كردن‌ و وارد كردن‌ فشارهاي‌ بين‌ المللي‌ بر ايران‌ اسلامي‌ موقتاً ناكام‌ شده‌اند، ضروري‌ است‌ آحاد مردم‌، دست‌ اندركاران‌ انتخابات‌ و داوطلبين‌ از ايجاد هر گونه‌ تشنج‌ و زمينة‌ بروز آشوب‌ ، با هشياري‌ جلوگيري‌ كنند.
2) همانگونه‌ كه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ فرموده‌اند راه‌ يافتن‌ افراد غير صالح‌ به‌ مجلس‌ و رد شدن‌ افراد صالح‌، هر دو غير قانوني‌، غير عادلانه‌ و به‌ دور از مصلحت‌ است‌ از اين‌ رو همانگونه‌ كه‌ همة‌ مسئولين‌ نظام‌ تأكيد كرده‌اند بايد دست‌ اندركاران‌ اجرائي‌ و نظارت‌ بر محور قانون‌ و براساس‌ آنچه‌ قانون‌ اساسي‌ مشخص‌ كرده‌ به‌ انجام‌ وظيفه‌ بپردازند و داوطلبين‌ ردصلاحيت‌ شده‌ نيز از راه‌هاي‌ قانوني‌ به‌ احقاق‌ حقوق‌ احتمالي‌ خود مبادرت‌ ورزند.
3) متأسفانه‌ در چند ماه‌ اخير به‌ خصوص‌ در چند روز گذشته‌ مشاهده‌ مي‌شود كه‌ افرادي‌ ساده‌ لوح‌ تلاش‌ مي‌كنند كه‌ از اهرم‌هاي‌ فشار افراد، نهادها و دولتهاي‌ بيگانه‌، در امر انتخابات‌ به‌ نفع‌ خود استفاده‌ كنند. اين‌ مسئله‌ نشانة‌ بارز دخالت‌ بيگانگان‌ در امور داخلي‌ و يادآور رفتار اروپائيان‌ در دوره‌ قاجار و پنجاه‌ سال‌ سياه‌ پهلوي‌ است‌ .
اين‌ گروه‌ و حاميان‌ بين‌ المللي‌ آنان‌ بدانند كه‌ ملت‌ و مسئولين‌ نظام‌، استقلالي‌ را كه‌ با نثار خون‌ هزاران‌ شهيد به‌ دست‌ آورده‌اند به‌ اين‌ آساني‌ از دست‌ نداده‌ و هرگز تسليم‌ اين‌ فشارها و جوسازيها نخواهند شد بلكه‌ بر عكس‌ اين‌ گونه‌ اقدامات‌، علاوه‌ بر اينكه‌ اعتبار اين‌ افراد را در نزد مردم‌ از بين‌ خواهد برد، اعضاء محترم‌ شوراي‌ نگهبان‌ را در كار خود استوارتر و دقيق‌تر خواهد ساخت‌.
4) در انتها به‌ تعداد معدودي‌ كه‌ قانون‌ و قانونگرائي‌ را فقط‌ زماني‌ محترم‌ مي شمارند كه‌ به‌ نفع‌ خودشان‌ باشد و در اين‌ روزها به‌ دنبال‌ ايجاد تشنج‌ و آشوب‌ هستند هشدار مي‌دهيم‌ كه‌ حافظان‌ حقيقي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ چون‌ هميشه‌ در صحنه‌ حاضر، و آماده‌ دفاع‌ از نظام‌ و برخورد با هر توطئه‌اي‌ هستند.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom