Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5339
دیروز5622
در هفته34545
در ماه47628
مجموع1347408

بازدید کنندگان برخط

4
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ بمناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌ ‌
28 آبان ماه 1382

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

با نزديك‌ شدن‌ به‌ پايان‌ ماه‌ پر فيض‌ و بركت‌ رمضان‌، آخرين‌ جمعه‌ اين‌ ماه‌، «روز قدس‌» فرا مي‌رسد.
بيست‌ و چهار سال‌ قبل‌ كه‌ امام‌ راحل‌(قدس‌ سره‌)، آن‌ مجتهد مجاهد و رهبر متقي‌ اين‌ روز را روز مبارزه‌ با غده‌ سرطاني‌ اسرائيل‌ قرار داد، هيچ‌ كارشناسي‌ نمي‌توانست‌ تصور كند كه‌ آن‌ تصميم‌ هشيارانه‌، از سر صدق‌ و براي‌ خدا، اين‌ تأثير فراگير و تعيين‌ كننده‌ را در جنگ‌ كفر و ايمان‌ و روياروئي‌ نابرابر مستضعفان‌ و مستكبران‌ داشته‌ باشد.
اينك‌ روز قدس‌ كه‌ خوشبختانه‌ مورد قبول‌ و پذيرش‌ اكثريت‌ قريب‌ به‌ اتفاق‌ مسلمين‌ جهان‌ واقع‌ شده‌ به‌ نماد قدرت‌ و استقامت‌ اسلامي‌ و به‌ عاملي‌ براي‌ انسجام‌ و اتحاد نظر مسلمانان‌ تبديل‌ شده‌ است‌ و همه‌ ساله‌ تظاهرات‌ با شكوه‌ اين‌ روز در اقصي‌ نقاط‌ عالم‌ لرزه‌ بر اندام‌ ستمكاران‌ متجاوز وحاميان‌ مستكبر آنان‌ مي‌اندازد.
نكته‌ حائز اهميت‌ اين‌ است‌ كه‌ اين‌ «قدرت‌ نمايي‌» عظيم‌ بدون‌ تكيه‌ بر سلاحهاي‌ مدرن‌ و جنگ‌ افزارهاي‌ پيشرفته‌ و با دستهائي‌ به‌ ظاهر خالي‌ صورت‌ مي‌گيرد و مهمتر اينكه‌ آنچه‌ اين‌ سيل‌ خروشان‌ را به‌ راه‌ مي‌اندازد اعتقادات‌ عميق‌ ديني‌ و فطرت‌ پاك‌ عدالت‌ خواهي‌ و ظلم‌ ستيزي‌ است‌ كه‌ همين‌ مسئله‌ همچون‌ خاري‌ در گلوي‌ ظالمان‌ مادي‌ گراي‌ عالم‌ فرو رفته‌ و آنان‌ را زمين‌ گير كرده‌ است‌.
بدون‌ شك‌ موضوع‌ روز قدس‌ چالش‌ بر سر محدوده‌ يك‌ سرزمين‌ و يا حتي‌ مظلوميت‌ يك‌ ملّت‌ نيست‌ بلكه‌ موضوع‌ روز قدس‌ درگيري‌ انديشه‌ و اعتقاد پاك‌ الهي‌ از يك‌ طرف‌ و تفكر ظالمانه‌ و جابرانة‌ دنيا پرستان‌ از سوي‌ ديگر است‌ و همين‌ نكته‌ مهم‌ است‌ كه‌ روز قدس‌ را قداست‌ مي‌بخشد.
اكنون‌ كه‌ ماه‌هاي‌ رجب‌، شعبان‌ و رمضان‌ را با اميد به‌ فضل‌ الهي‌ پشت‌ سر مي‌گذاريم‌ و دلهاي‌ اميدوار به‌ رحمت‌ حق‌ از صافي‌ شب‌هاي‌ قدر نيز گذشته‌ است‌، انتظار مي‌رود انشاء الله‌ مسلمين‌ سرتاسر جهان‌ و به‌ ويژه‌ مؤمنين‌ ايران‌ اسلامي‌ با درك‌ حساسيت‌ شرائط‌ موجود به‌ خصوص‌ در منطقة‌ خاورميانه‌ با حضور گسترده‌ خود در تظاهرات‌ روز قدس‌، خوابهاي‌ آشفتة‌ مستكبران‌ را به‌ كابوسي‌ وحشتناك‌ تبديل‌ كرده‌ و رعب‌ و وحشت‌ را بر اردوي‌ متجاوزين‌ مستولي‌ كنند.
كمترين‌ تأثير اين‌ حركت‌ انقلابي‌ و اعتقادي‌ گسترش‌ اميد و ايجاد دلگرمي‌ در ميان‌ جواناني‌ است‌ كه‌ جان‌ بر كف‌ هر روز با قطعه‌اي‌ سنگ‌ به‌ مصاف‌ سلاحهاي‌ سنگين‌ و خشونتهاي‌ حيواني‌ رژيم‌ اشغالگر مي‌روند و همچنين‌ تسكيني‌ بر آلام‌ و دردهاي‌ مادراني‌ است‌ كه‌ جگر گوشه‌هاي‌ خود را مظلومانه‌ وغريبانه‌ از دست‌ مي‌دهند.
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علميه‌ قم‌، همراه‌ با ساير اقشار ملّت‌ در تظاهرات‌ با شكوه‌ اين‌ روز عظيم‌ شركت‌ مي‌جويد و اميد است‌ انشاء الله‌ اين‌ قدمهاي‌ خير مرضي‌ درگاه‌ حضرت‌ حق‌ و زمينه‌ ساز ظهور هادي‌ و مهدي‌ امم‌ و منجي‌ واقعي‌ و عدالت‌ گستر عالم‌ ارواحنا له‌ الفداء گردد. انشاء الله‌

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom