Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6848
دیروز6812
در هفته52403
در ماه122335
مجموع1422115

بازدید کنندگان برخط

8
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در رابطه‌ با يوم‌ الله‌ سيزدهم‌ آبان‌‌
12 آبان ماه 1382

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

سيزدهم‌ آبانماه‌ بدون‌ ترديد از ايام‌ اللهي‌ است‌ كه‌ در تاريخ‌ معاصر ايران‌ و حتي‌ جهان‌ تأثيري‌ عميق‌ ونقشي‌ ماندگار داشته‌ است‌.
سالروز تبعيد امام‌ امت‌(قدس‌ سره‌) به‌ تركيه‌، سالگرد روز دانش‌آموز و از همه‌ مهمتر اشغال‌ لانة‌ جاسوسي‌ آمريكا در ايران‌ به‌ دست‌ غيور مردان‌ و زنان‌ دانشجوي‌ پيرو خط‌ امام‌.
در آنروز هيبت‌ پوشالي‌ آمريكا در ايران‌ اسلامي‌ شكسته‌ شد و سرآغازي‌ گرديد تا مظالم‌ آمريكا در سرتاسر عالم‌ آشكار شده‌ و عدالت‌ خواهي‌ و ظلم‌ ستيزي‌ ملت‌ بپاخاستة‌ ايران‌ مشخص‌ و واضح‌ گردد.
پس‌ از گذشت‌ حدود ربع‌ قرن‌ از آن‌ حادثة‌ بزرگ‌، مجاهدات‌ و پايمردي‌ آنان‌ كه‌ در جبهه‌هاي‌ رزمي‌ ـ سياسي‌، علمي‌ و اقتصادي‌ به‌ مبارزه‌ با استكبار ادامه‌ دادند كار را به‌ اينجاكشانده‌ كه‌ به‌ اعتراف‌ خود مسئولين‌ امريكا امروز در بيش‌ از 40 كشور جهان‌ پرچم‌ آمريكا به‌ آتش‌ كشيده‌ مي‌شود و فرياد مرگ‌ بر آمريكاو مرگ‌ بر اسرائيل‌ بر سر هر كوي‌ و برزني‌ بلند است‌.
در شرائط‌ حساس‌ كنوني‌ نيز جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ در موقعيتي‌ خطير با وحدت‌ و انسجام‌ مسئولين‌ و مردم‌ يكبار ديگر تبليغات‌ واقدامات‌ وسيع‌ جبهة‌ واحد كفر بر عليه‌ كشور در موضوع‌ انرژي‌ هسته‌اي‌ را با درايت‌ و تدبير خنثي‌ كرده‌ و با تصميمي‌ هوشيارانه‌ و اصولي‌ تهديدهاي‌ دشمنان‌ گستاخ‌ را از بي‌ اثر نموده‌ است‌.
اما همانگونه‌ كه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ تأكيد فرمودند، دشمنان‌ بايد بدانند كه‌ اگر كسي‌ بخواهد با ايران‌ اسلامي‌ چالش‌ كند تودهني‌ خواهد خورد و ما حتي‌ يك‌ قدم‌ هم‌ از مواضع‌ اصولي‌ و به‌ حق‌ خود عقب‌ نشيني‌ نخواهيم‌ كرد.
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علميه‌ قم‌ وحدت‌ و انسجام‌ پديد آمده‌ ميان‌ مسئولين‌ عالي‌ رتبة‌ نظام‌، جناح‌هاي‌ اصول‌ گرا و اقشار مردم‌ را مغتنم‌ شمرده‌ و هشدار ميدهد كه‌ گروه‌ها و احزاب‌ سياسي‌ نبايد اجازه‌ دهند تا معدودي‌ افراط‌ گرا و برخي‌ عناصر وابسته‌ و بيگانه‌ پرست‌ ازاين‌ مسئله‌ ملّي‌ دست‌ آويزي‌ براي‌ فشار بر نظام‌ و دولت‌ و رقباي‌ خود درست‌ كنند و با غوغاسالاري‌ فضاي‌ كشور را آشفته‌ سازند و احياناً اين‌ مسئله‌ را به‌ امري‌ تبليغاتي‌ و انتخاباتي‌ تبديل‌ كنند.
به‌ يقين‌ ملت‌ هشيار ايران‌ به‌ هيچكس‌ اجازه‌ همراهي‌ و همگامي‌ با دشمن‌ و خيانت‌ به‌ آرمانهاي‌ نظام‌ را نخواهد داد.
در خاتمه‌ با آرزوي‌ قبولي‌ طاعات‌ و عبادات‌ امّت‌ خداجوي‌ در اين‌ ماه‌ پرفيض‌ و بركت‌، يادآور مي‌شويم‌ كه‌ شبهاي‌ مبارك‌ قدر پيش‌ روي‌ است‌ و انتظار مي‌رود كه‌ مردم‌ مؤمن‌ و مسلمان‌، اين‌ ليالي‌ عظيم‌ را قدرشناخته‌ و خالصانه‌ با دعا به‌ درگاه‌ احديت‌ ظهور منجي‌ عالم‌ و سربلندي‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و نابودي‌ دشمنان‌ دين‌ را از خداوند منّان‌ طلب‌ كنند.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom