Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6472
دیروز6812
در هفته52027
در ماه121959
مجموع1421739

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در رابطه‌ با گراني‌ روزافزون‌ نرخ‌ كالاها و خدمات
24 خرداد ماه 1382

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

اخبار و اطلاعات‌ واصله‌ و مشاهدات‌ عيني‌ و ملموس‌ حاكي‌ از افزايش‌ روزافزون‌ نرخ‌ كالاها و خدمات‌ عمومي‌ و خصوصي‌ است‌ كه‌ اين‌ امر علاوه‌ بر سنگين‌ نمودن‌ بار اداره‌ زندگي‌ و تأمين‌ معاش‌ موجب‌ نگراني‌ عموم‌ دلسوزان‌ و علاقه‌مندان‌ به‌ نظام‌ اسلامي‌گرديده‌ است‌.
انقلاب‌ اسلامي‌ايران‌ ثمرة‌ تلاش‌ها و مجاهدت‌هاي‌ خالصانة‌ مردم‌ مسلمان‌ ايران‌ به‌ رهبري‌ امام‌ خميني‌ 1 مي‌باشد. برخورداري‌ از حداقل‌ امكانات‌ زندگي‌ شرافتمندانه‌ و رفاه‌ نسبي‌ كه‌ خانواده‌هاي‌ ايراني‌ بتوانند با سربلندي‌ و فارغ‌ از دغدغة‌ تأمين‌ ضروريات‌ زندگي‌، به‌ دور از نگراني‌ به‌ زندگي‌ آرام‌ و با نشاط‌ ادامه‌ دهند كمترين‌ حق‌ اين‌ ولي‌ نعمتان‌ انقلاب‌ مي‌باشد.
مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌العالي‌» سال‌ جاري‌ را سال‌ نهضت‌ خدمت‌ رساني‌ و سال‌ مسابقة‌ خدمت‌ به‌ مردم‌ ناميدند انتظار عموم‌ اين‌ بوده‌ و هست‌ كه‌ با همدلي‌ دولت‌ و مجلس‌ و نهادها و سازمانهاي‌ ذي‌ ربط‌ گامهاي‌ مؤثر و بلندي‌ در زمينه‌ رفع‌ مشكلات‌ مردم‌ برداشته‌ شود اما با كمال‌ تأسف‌ در اين‌ مدت‌ كوتاه‌ شاهد مسابقه‌ برخي‌ سازمان‌ها و ارگانهاي‌ دولتي‌ و غيردولتي‌ در افزايش‌ قيمت‌ها و نرخ‌ خدمات‌ هستيم‌.
تقارن‌ اين‌ گراني‌ها ، همراه‌ با مرعوب‌ شدن‌ عده‌اي‌ در داخل‌ با سياست‌هاي‌ استكباري‌ آمريكاي‌ متجاوز كه‌ با حضور غير مشروع‌ خويش‌ امنيت‌ در منطقه‌ را بر هم‌ زده‌ اين‌ شبهه‌ را دامن‌ مي‌زند كه‌ نكند عده‌اي‌ ناآگاهانه‌ و بدون‌ توجه‌ به‌ پيامدها مجري‌ سياستهاي‌ آمريكايي‌ مبني‌ بر ايجاد نارضايتي‌ عمومي‌و تنگ‌ نمودن‌ عرصه‌ بر شهروندان‌ ايراني‌ شده‌ باشند.
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ و روحانيت‌ شيعه‌ و حوزه‌هاي‌ علميه‌ كه‌ همواره‌ در كنار مردم‌ و با برخورداري از امكانات‌ صبورانه‌ به‌ تحمل‌ مشكلات‌ پرداخته‌اند نگراني‌ عميق‌ خود را از تداوم‌ اين‌ روند اعلام‌ مي‌دارد و مسؤولين‌ ذي‌ ربط‌ را به‌ متوقف‌ ساختن‌ عاجل‌ اين‌ روند توصيه‌ مي‌نمايد و چنانچه‌ برخي‌ از دستگاه‌ها مجوزهائي‌ داشته‌ باشند با همكاري‌ دولت‌ و مجلس‌ اين‌ قوانين‌ به‌ نفع‌ مردم‌ تغيير داده‌ و با صرفه‌جويي‌ در هزينه‌هاي‌ جاري‌ و جلوگيري‌ از برخي‌ ريخت‌ و پاش‌ها منابع‌ مالي‌ جايگزيني‌ جهت‌ تأمين‌ هزينه‌ها پيش‌ بيني‌ شود.
در اين‌ رابطه‌ از دستگاه‌هاي‌ نظارتي‌ و قضايي‌ مي‌خواهد با عناصر فرصت‌ طلب‌ و سودجو كه‌ به‌ بهانه‌هاي‌ واهي‌ با گران‌ كردن‌ نرخ‌ كالاها و خدمات‌ عرصه‌ را بر مردم‌ تنگ‌ مي‌نمايند برخورد قاطع‌ و قانوني‌ نمايند.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom