Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4067
دیروز6981
در هفته19761
در ماه89693
مجموع1389473

بازدید کنندگان برخط

11
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ 22 بهمن
در تاريخ 21/11/1383

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

بار ديگر در بيست‌ و ششمين‌ سالروز پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و يوم‌ الله‌ بيست‌ و دوم‌ بهمن‌ به‌ درگاه‌ باريتعالي‌ سجده‌ شكر مي‌گذاريم‌.

پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در ميان‌ بهت‌ و ناباوري‌ مستكبران‌ جهان‌ به‌ وقوع‌ پيوست‌ و به‌ رغم‌ دسيسه‌ها و توطئه‌هاي‌ آنان‌ خصوصاً آمريكاي‌ جنايتكار روز به‌ روز بر قوّت‌ و شكوه‌ آن‌ افزوده‌ شد و به‌ خواست‌ خداوند پايگاهي‌ براي‌ نشر ايدة‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ صلي‌ اللّه‌ عليه‌ و آله‌ و سلم‌ گرديد.

امروز آزادگان‌ جهان‌ چشم‌ اميد به‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ و مواضع‌ رهبر فرزانه‌ انقلاب‌ دوخته‌اند.

امروز استكبار جهاني‌ و در رأس‌ آن‌ آمريكاي‌ مستبد، اصلي‌ترين‌ سد راه‌ خود را ايران‌ اسلامي‌ و ايده‌هاي‌ برگرفته‌ از اسلام‌ ناب‌ و انديشه‌هاي‌ خميني‌كبير مي‌داند.

امروز كشوري‌ كه‌ سالها تحت‌ سيطره‌ و چپاول‌ آمريكا بوده‌ است‌ شجاعانه‌ در مقابل‌ همه‌ خواسته‌هاي‌ آمريكا ايستاده‌ و نه‌ مي‌گويد و از اتهام‌هاي‌ واهي‌ آنها نمي‌هراسد.

آنان‌ با حمايت‌ از اسرائيل‌، اين‌ تروريست‌ دولتي‌ و با حمايت‌ از مستبدين‌ همراه‌ خود؛ با شعارهاي‌ واهي‌ مبارزه‌ با تروريسم‌ و استبداد سعي‌ در مقابله‌ با جريان‌ رو به‌ رشدي‌ دارند كه‌ نه‌ تنها جهان‌ اسلام‌ بلكه‌ همة‌ آزادگان‌ جهان‌ از انوار مشعشع‌ و نوراني‌ آن‌ بهره‌مند گرديده‌اند .

تهديد ايران‌ اسلامي‌ به‌ بهانة‌ دستيابي‌ به‌ تسليحات‌ هسته‌اي‌، تلاش‌ در جهت‌ نمايش‌ فاصلة‌ ميان‌ مردم‌ و حكومت‌ اسلامي‌، تبليغ‌ ناكارآمدي‌ نظام‌ اسلامي‌ و... همه‌ و همه‌ در راستاي‌ جلوگيري‌ از جريان‌ رو به‌ رشد انقلاب‌ اسلامي‌ و به‌ زانو در آوردن‌ آن‌ است‌ .

همراه‌ شدن‌ دوباره‌ اظهارات‌ مداخله‌ جويانة‌ رئيس‌ جمهور آمريكا با ايام‌ دهة‌ فجر سبب‌ خشم‌ بيشتر ملت‌ بيدار ما گرديده‌ است‌. مردمي‌ كه‌ جنايات‌ و كينه‌ توزي‌هاي‌ آمريكاي‌ جنايتكار را در صحنه‌هاي‌ مختلف‌ لمس‌ كرده‌ و در مبارزه‌ با شيطان‌ بزرگ‌ از جان‌ و مال‌ خويش‌ گذشته‌اند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ با گراميداشت‌ يوم‌ الله‌ 22 بهمن‌ به‌ همه‌ مستكبران‌ جهان‌ كه‌ خواب‌هاي‌ پريشان‌ براي‌ ايران‌ اسلامي‌ ديده‌اند اعلام‌ مي‌كند مردم‌ غيور و سلحشور اين‌ مرز و بوم‌ با هوشياري‌ خويش‌ پاسخ‌ اين‌ توطئه‌ها و ياوه‌گوئي‌ها را در دو صحنة‌ نمايش‌ پيش‌ رو، يعني‌ شركت‌ گسترده‌ در راهپيمايي‌ 22 بهمن‌ و حضور حداكثري‌ در پاي‌ صندوقهاي‌ انتخابات‌ نهمين‌ دوره‌ رياست‌ جمهوري‌، اقتدار ملي‌ خويش‌ را نمايش‌ خواهد داد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ دعوت‌ از آحاد مردم‌ ايران‌ اسلامي‌ براي‌ حضور در اين‌ راهپيمايي‌ عظيم‌، همگام‌ با شما در مراسم‌ اين‌ روز بزرگ‌ شركت‌ خواهد كرد.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom