Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4078
دیروز6981
در هفته19772
در ماه89704
مجموع1389484

بازدید کنندگان برخط

11
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در پي‌ انفجارهاي‌ اخير در عراق‌
در تاريخ 01/10/1383

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

حوادث‌ خونين‌ و دردناك‌ اخير در شهرهاي‌ مقدس‌ نجف‌ اشرف‌ و كربلاي‌ معلي‌ كه‌ منجر به‌ خاك‌ و خون‌ كشيده‌ شدن‌ جمع‌ كثيري‌ از مردم‌ مسلمان‌ و بي‌ دفاع‌ عراق‌ و زائران‌ عتبات‌ عاليات‌ شد موجب‌ تأثر و تاسف‌ عميق‌ گرديد.

اين‌ فجايع‌ در عراق‌ در حالي‌ صورت‌ مي‌گيرد كه‌ مردم‌ عراق‌ با هدايت‌ و رهبري‌ مرجعيت‌ شيعه‌ در عراق‌ از طريق‌ بدست‌ گرفتن‌ مقدرات‌ خود درانتخابات‌ به‌ عنوان‌ نقطه‌ عطفي‌ براي‌ اخراج‌ نيروهاي‌ اشغالگر از كشورشان‌ اميد بسته‌اند و با حضور هشيارانه‌، آيندة‌ روشني‌ را كه‌ خودشان‌ حاكم‌ بر سرنوشتشان‌ باشند ترسيم‌ مي‌كنند.

مسئوليت‌ مستقيم‌ اين‌ ناامني‌ها به‌ عهده‌ نيروهاي‌ اشغالگر آمريكايي‌ و انگليسي‌ و عوامل‌ اسرائيلي‌ آنها است‌ و نمي‌توانند نقش‌ مستقيم‌ وغير مستقيم‌ خود را در اين‌ گونه‌ حملات‌ انكار نمايند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ با عرض‌ تسليت‌ اين‌ ضايعه‌ تاسف‌ بار به‌ مردم‌ مسلمان‌ عراق‌، مراتب‌ انزجار خود را از اين‌ حركت‌ ددمنشانه‌ اعلام‌ نموده‌ و ضمن‌ همدردي‌ با شيعيان‌ مظلوم‌ عراق‌ از مردم‌ اين‌ كشور مي‌خواهد كه‌ هوشياري‌ خود را در مقابل‌ اين‌ توطئه‌ها از دست‌ ندهند و در برقراري‌ امنيت‌ و ثبات‌ در اين‌ شهرها كوشا باشند.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌‏
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom