اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در محكوميت حمله به حرم مطهر عسكريين (عليهما السلام)
در تاريخ 3/12/1384
بسم الله الرحمن الرحيم‏
(انا لله‌ و انا اليه‌ راجعون‌ )

خبر درد ناك انفجار بمب در حرم مطهر عسكريين )عليهما السلام) كه موجب تخريب بخشى از گنبد بارگاه ملكوتى آن دو امام همام گرديد موجب تأثر و تاسف عميق گرديد و قلب شيعيان جهان را جريحه دار ساخت. جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن محكوم نمودن اين عمل موهن وعرض تسليت اين ضايعه تأسف بار به مردم مسلمان سراسر جهان، مراتب انزجار خود را از اين حركت ددمنشانه اعلام نموده نكات ذيل را يادآور مي شود:

1) اين حركت موهن و ننگين نشان از زبونى و كوردلي دشمنان اسلام و اهل بيت (عليهم السلام) دارد كه با توجه به مخالفت جهان اسلام بر ضد اقدام زشت مطبوعات غربى در چاپ كاريكاتور پيامبر اكرم)ص( و بسيج جهان اسلام بر ضد غرب ،استكبار جهانى و ايادى آن مى‏خواهند با اين حركت زشت مسلمانان را به مسائل داخلي خود مشغول ساخته و جنگ شيعه و سنى را به راه بيندازند.

2) با توجه به شكست اشغالگران در انتخابات عراق و تشكيل دولت مردمى و پشت سر گذاشتن لحظات حساس و حياتى، هدف ديگر دشمنان از اين اقدام ايجاد اختلاف و مشكلات سياسى براى مردم عراق مي باشد.

3) شيعيان جهان و همه مسلمانان بخصوص مردم شريف عراق بايد ضمن هوشيارى و وحدت همه گروه‏هاى عراقي تسليم توطئه‏هاي فتنه انگيزان نشده و زمينه خروج هر چه زودتر اشغالگران را فراهم سازند.

4) در پايان از عموم مسلمانان جهان خاصه مردم مسلمان عراق كه با هدايت و رهبرى مرجعيت شيعه آن كشور به توفيقاتى دست يافته‏اند درخواست مى‏نمايد انزجار خود را از اين جسارت بزرگ اعلام داشته و با شركت در تظاهرات و مراسم عزادارى برائت خويش را از اين عمل ننگين ابراز نمايند.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني