Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4074
دیروز6981
در هفته19768
در ماه89700
مجموع1389480

بازدید کنندگان برخط

11
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ بمناسبت‌ فرا رسيدن‌ ايام‌ شهادت‌ صديقة‌ طاهره‌ فاطمه‌ زهراء (س)
در تاریخ 16 تير ماه 1384
بسم الله الرحمن الرحيم‏

قال‌ الله‌ تبارك‌ و تعالي‌:
( إِنَّ الَّذِينَ يُؤْذُونَ اللهَ وَرَسُولَهُ لَعَنَهُمْ اللهُ فِي‌ الدُّنْيَاوَالاْ´خِرَةِ وَأَعَدَّ لَهُمْ عَذَاباً مُهِيناً ) (احزاب‌ ـ 57)
( آنان كه خدا و رسول را به عصيان و مخالفت آزار و اذيت مي كنند خدا آنها را در دنيا و آخرت لعن كرده و از رحمت خود دور فرموده و بر آنان عذابي با ذلت و خواري مهيا ساخته است. )


قال‌ رسول‌ الله‌ ( ص): ( فاطمة‌ بضعة‌ مني‌ من‌ آذاها فقد اذاني‌ )
حضرت رسول اكرم (ص) فرمودند : ( فاطمه پاره تن من است هر كس او را آزار دهد مرا آزار داده است. )

ايام‌ فاطميه‌ از راه‌ مي‌رسد تا ياد آور حكايت‌ درد آور وعبرت‌آموز دفاع‌ از ساحت‌ مقدس‌ ولايت‌ و امامت‌ باشد.

ايام‌ الله‌ فاطميه‌ تجديد ميثاق‌ پيروان‌ طريق‌ اهل‌ بيت‌ عصمت‌ و طهارت‌ «عليهم‌ السلام‌» با شهيدة‌ مظلومي‌ است‌ كه‌ در راه‌ دفاع‌ از آرمانهاي‌ والاي‌ مكتب‌ اسلام‌ از بذل‌ فرزند عزيز و جان‌ گرانقدر خويش‌ دريغ‌ ننمود.

معصومه‌اي‌ كه‌ نه‌ تنها بشر، كه‌ عرشيان‌ نيز از درك‌ مقامات‌ بلند او عاجز هستند و همواره‌ به‌ انتخاب‌ خويش‌ پرده‌ نشين‌ حريم‌ عفاف‌ خانه‌ همسر بود، و به‌ هنگام‌ دفاع‌ از ساحت‌ امامت‌ علوي‌ در حضور حكّام‌ زمان‌ و بزرگان‌ قوم‌ آنچنان‌ خطبه‌اي‌ ايراد نمود كه‌ در طول‌ تاريخ‌ موجب‌ حيرت‌ انديشمندان‌ و حكماء گرديده‌ است‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ شهادت‌ مظلومانه‌ صديقة‌ طاهره‌ حوراء انسيه‌ سيده‌ زنان‌ عالم‌ را به‌ عموم‌ ارادتمندان‌ ساحت‌ مقدس‌ فاطمي‌ خاصه‌ مسلمانان‌ جهان‌ تسليت‌ عرض‌ نموده‌ و از همگان‌ درخواست‌ مي‌نمايد كه‌ با گراميداشت‌ گسترده‌ ايام‌ شهادت‌ اين‌ بانوي‌ يگانه‌، پاسدار خون‌ مظلومانه‌ اين‌ شهيدة‌ راه‌ ولايت‌ و امامت‌ باشند از آن‌ رو كه‌ حلقه‌ وصل‌ امت‌ به‌ رسالت‌ عظمي‌ و امامت‌ كبري‌ فاطمة‌ زهراء «سلام‌ الله‌ عليها» مي‌باشد.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom