Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3857
دیروز6981
در هفته19551
در ماه89483
مجموع1389263

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ ملت‌ بزرگ‌ ايران‌ و پيام‌ تبريك‌ به‌ رئيس‌ جمهور منتخب‌
در تاريخ 4/3/1384

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملت‌ شريف‌ و بزرگوار ايران‌ اسلامي‌

سلام‌ عليكم‌

ديروز همانند بيست‌ و هفتم‌ خرداد، روز جمهور، روز مردم‌ و روز پيروزي‌ و شگفتي‌ بود. ديروز حضور شكوهمند و پرصلابت‌ شما در پاي‌ صندوق‌هاي‌ رأي‌، نظام‌، كشور و مؤمنين‌ را در سرتاسر عالم‌ سربلند كرد و خفت‌ و ذلّت‌ دشمنان‌ اسلام‌ و جمهوري‌ اسلامي‌ را بيش‌ از پيش‌ براي‌ همگان‌ آشكار ساخت‌. ديروز، انتخابات‌ يك‌ پيروز واقعي‌ داشت‌ و آن‌ ملت‌ بود.

چيزي‌ براي‌ گفتن‌ جز شكر به‌ درگاه‌ حضرت‌ حق‌ جلت‌ عظمته‌ و ولي‌ الله‌ الاعظم‌ ارواحنا فداه‌ و سپاس‌ و قدرداني‌ از اين‌ ملت‌ مؤمن‌، مسؤوليت‌پذير و موقع‌ شناس‌ نداريم‌. درود و رحمت‌ خداوند بر ملت‌ رشيد ايران‌ كه‌ خود را براي‌ برداشتن‌ گام‌هاي‌ اساسي‌ در آينده‌ آماده‌ ساخت‌. برگزاري‌ اين‌ انتخابات‌ شكوهمند را به‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌، ملت‌ بزرگوار ايران‌ اسلامي‌، متدينين‌ جهان‌ اسلام‌ و رئيس‌ جمهور منتخب‌ تبريك‌ مي‌گوئيم‌.

در اين‌ راستا نكاتي‌ چند را به‌ اطلاع‌ عموم‌ مي‌رسانيم‌:

1ـ حضور قريب‌ سي‌ ميليوني‌ مردم‌ در صحنة‌ انتخابات‌، حاصل‌ تعهد، هشياري‌ و بلوغ‌ سياسي‌ اين‌ ملت‌ است‌، ملتي‌ كه‌ ميليونها دلار سرمايه‌گذاري‌ و ساعتها كار گسترده‌ و همه‌ جانبه‌ تبليغات‌ دشمن‌ را با اقدامي‌ خدا پسندانه‌ بر باد داد و «استقلال‌» كشور خود را پرصلابت‌تر از هميشه‌ بر دشمنان‌ تحميل‌ كرد. در تحقق‌ اين‌ مهم‌ تصميم‌ بي‌ طرفانه‌ و سرشار از درايت‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ در زمينه‌ سازي‌ براي‌ حضور انواع‌ سليقه‌ها و رويكردها در انتخابات‌ را نمي‌توان‌ و نبايد ناديده‌ گرفت‌.

2ـ همانگونه‌ كه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ فرمودند، اكنون‌ كه‌ با انتخابات‌ شكوهمند و سالم‌، نهمين‌ رئيس‌ جمهور كشور انتخاب‌ شده‌ است‌، ايشان‌ رئيس‌ جمهور همه‌ ماست‌ و همانگونه‌ كه‌ تا ديروز اقتضاء انتخابات‌ «رقابت‌» بود امروز صحنه‌ اجراء كشور مقتضي‌ رفاقت‌ و دوستي‌ است‌. ضروري‌ است‌ همه‌ دلسوزان‌ نظام‌ اسلامي‌ آنچه‌ مي‌توانند در ياري‌ رئيس‌ جمهور جديد عرضه‌ كنند و متقابلاً رئيس‌ جمهور منتخب‌ نيز بايستي‌ نخبگان‌ متعهد و نيروهاي‌ مخلص‌ و وفادار به‌ نظام‌ و همة‌ دوستداران‌ انقلاب‌ را به‌ همكاري‌ دعوت‌ نمايد و همانگونه‌ كه‌ خود بارها متذكر شده‌ است‌، بدور از باند بازي‌، تبارگرائي‌ و قوميت‌ گرائي‌ معيار و ميزان‌ در استفاده‌ از نيروها را كارآمدي‌، صداقت‌ و اعتقاد به‌ نظام‌ قرار دهد و با سينه‌اي‌ گشاده‌ هر دست‌ ياري‌ رساني‌ را به‌ گرمي‌ بفشارد و «شايسته‌سالاري‌» را معنايي‌ تازه‌ بخشد.

3ـ مطالبات‌ حقيقي‌ مردم‌ در حوزه‌هاي‌ اجتماعي‌، فرهنگي‌، اقتصادي‌ و سياسي‌ نبايستي‌ به‌ هيچ‌ وجه‌ فراموش‌ شود. از رئيس‌ جمهور منتخب‌ انتظار مي‌رود بي‌ توجه‌ به‌ غوغاسالاري‌ دشمنان‌ و معاندين‌ و با پرهيز از هيجانات‌ معمول‌ پس‌ از پيروزي‌، همكاران‌ آتي‌ خود را برگزيند و محورهاي‌ اساسي‌ برنامة‌ خويش‌ را تدوين‌ نمايد. بديهي‌ است‌ در اين‌ راستا مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ و نمايندگان‌ مردم‌ مي‌توانند بهترين‌ و بالاترين‌ پشتوانه‌ براي‌ دولت‌ آينده‌ باشد. خوشبختانه‌ با هماهنگي‌ و همسوئي‌ مجلس‌ با دولت‌ و تعامل‌ سازنده‌ و مثبت‌ اين‌ دو نهاد اساسي‌ كشور، امكان‌ حاكميت‌ آرامش‌ بيشتر بر كشور و تسريع‌ در برنامه‌ريزي‌ و اجراء، ميّسر و محقق‌ خواهد شد. خاضعانه‌ متذكر مي‌شويم‌ كه‌ اين‌ فرصت‌ بدست‌ آمده‌ در كشور و هماهنگي‌ شيرين‌ ميان‌ نيروهاي‌ انقلاب‌ را نبايد از دست‌ بدهيم‌ و توجه‌ داشته‌ باشيم‌ كه‌ تهديدها فراوان‌ و فرصت‌ تنگ‌ و زمان‌ گذراست‌.

4ـ مردم‌ در دو جمعة‌ گذشته‌ وظيفة‌ خود را به‌ نحو احسن‌ به‌ انجام‌ رساندند واز اين‌ آزمون‌ خطير سربلند بيرون‌ آمدند، اكنون‌ نوبت‌ دولت‌ است‌ تا با تداوم‌ و تعميق‌ گفتمان‌ «صداقت‌ و خدمت‌» كه‌ شعار رئيس‌ جمهور منتخب‌ بوده‌، پاسخ‌ شايسته‌ و مناسبي‌ به‌ مطالبات‌ برحق‌ اين‌ ملت‌ بزرگ‌ بدهد و ما اطمينان‌ مي‌دهيم‌ كه‌ باز هم‌ آحاد مردم‌، نخبگان‌ شايسته‌ و دلسوز كشور و قاطبة‌ عالمان‌ و روحانيت‌ معظم‌ از هيچ‌ كوشش‌ و تلاشي‌ در پشتيباني‌ دولت‌ آينده‌ دريغ‌ نخواهند كرد. رجاء واثق‌ داريم‌ كه‌ وجود مبارك‌ حضرت‌ ولي‌ عصر ارواحنا فداه‌ هرگز اين‌ ملت‌ متدين‌ و شايسته‌ را در كشاكش‌ حوادث‌ تنها نخواهند گذاشت‌.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom