اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم به مناسبت يوم الله 22 بهمن 1385
در تاريخ 1385/11/19

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏يوم الله 22 بهمن يادآور حماسه پرشكوه ايستادگي يك ملت در مقابل ظلم و ستم يزيديان زمان به رهبري امام خميني(ره) از راه مي‌رسد تا فرصتي باشد براي تجديد ميثاق رهپويان طريق صدق اسلام ناب محمدي (صلي الله عليه و آله) با فرهنگ ايثار و شهادت.

ايران اسلامي در حالي 22 بهمن امسال را گرامي مي‌دارد كه عطر فرهنگ حسيني سراسر اين سرزمين عاشورايي را معطر نموده است.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن گراميداشت يوم الله هميشگي 22 بهمن نكاتي چند را به استحضار امت خداجوي مي‌رساند:

1) تقارن اين ايام با سالگرد تخريب حرم عسگريين در سامرا كه توسط عوامل استكبار جهاني صورت گرفته بود موجب خواهد گرديد كه كليه عاشقان مكتب اهل بيت (عليهم السلام) مراتب انزجار مضاعف خود را از اين توطئه استكبار جهاني ابراز داشته و نسبت به طولاني شدن ناامني و بلاتكليفي امر باز سازي اين بقاء متبرك اعتراض جدي خود را متوجه نيروهاي اشغالگر آمريكايي و انگليسي در عراق نمايد.

2) تخريب مسجدالاقصي توسط رژيم صهيونيستي و اشغالگر قدس با حمايت آمريكا حاكي از اجراي مرحله جديدي از توطئه هاي زنجيره‌اي رژيم صهيونيستي در منطقه است كه بايد مورد اعتراض كليه دول اسلامي و مسلمانان جهان قرار گيرد و ابراز مخالفت به هر شكل و به هر زبان و سخن امري ضروري و اجتناب ناپذير است.

3) .ايجاد تفرقه بين گروهها و مذاهب و فرق اسلامي به هر شكل و توسط هر گروه محكوم بوده و حركتي است در راستاي توطئه جديد استكبار جهاني به سركردگي آمريكا و با همراهي عناصر تطميع شده و فريب خورده اي كه بدنبال بر هم زدن وحدت و يكپارچگي مسلمانان سراسر جهان در مقابله با آمريكاي جنايتكار و صهيونيسم غاصب مي‌باشند.

4) استقلال و آزادمنشي دو شعار اساسي انقلاب اسلامي بوده وخواهد بود؛ ضمن تقدير از تلاشهاي علمي و عملي كه در سالهاي اخير براي بالا بودن توان علمي و اجرايي نظام اسلامي در عرصه هاي مختلف خاصه انرژي هسته‌اي صورت گرفته است اعلام مي‌داريم كه ايران اسلامي همواره با يكپارچگي و وحدت لحظه‌اي در پيمودن مسير استقلال علمي و عملي خود ترديد نخواهد كرد و همواره با هدايت ‌هاي مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه‌اي (مدظله العالي) با هرگونه زياده طلبي و افزون خواهي دول استعمارگر آمريكا و هم پيمانانش ايستادگي خواهد نمود.

در خاتمه جامعه مدرسين حوزه علميه قم از آحاد ملت خداجوي ايران اسلامي درخواست مي‌نمايد با حضور گسترده خود در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن بارديگر مشت محكمي بر دهان ياوه گويان و استكبار جهاني بزنند.

 

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني