Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5437
دیروز5622
در هفته34643
در ماه47726
مجموع1347506

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم به مناسبت يوم الله 22 بهمن 1385
در تاريخ 1385/11/19

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏يوم الله 22 بهمن يادآور حماسه پرشكوه ايستادگي يك ملت در مقابل ظلم و ستم يزيديان زمان به رهبري امام خميني(ره) از راه مي‌رسد تا فرصتي باشد براي تجديد ميثاق رهپويان طريق صدق اسلام ناب محمدي (صلي الله عليه و آله) با فرهنگ ايثار و شهادت.

ايران اسلامي در حالي 22 بهمن امسال را گرامي مي‌دارد كه عطر فرهنگ حسيني سراسر اين سرزمين عاشورايي را معطر نموده است.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن گراميداشت يوم الله هميشگي 22 بهمن نكاتي چند را به استحضار امت خداجوي مي‌رساند:

1) تقارن اين ايام با سالگرد تخريب حرم عسگريين در سامرا كه توسط عوامل استكبار جهاني صورت گرفته بود موجب خواهد گرديد كه كليه عاشقان مكتب اهل بيت (عليهم السلام) مراتب انزجار مضاعف خود را از اين توطئه استكبار جهاني ابراز داشته و نسبت به طولاني شدن ناامني و بلاتكليفي امر باز سازي اين بقاء متبرك اعتراض جدي خود را متوجه نيروهاي اشغالگر آمريكايي و انگليسي در عراق نمايد.

2) تخريب مسجدالاقصي توسط رژيم صهيونيستي و اشغالگر قدس با حمايت آمريكا حاكي از اجراي مرحله جديدي از توطئه هاي زنجيره‌اي رژيم صهيونيستي در منطقه است كه بايد مورد اعتراض كليه دول اسلامي و مسلمانان جهان قرار گيرد و ابراز مخالفت به هر شكل و به هر زبان و سخن امري ضروري و اجتناب ناپذير است.

3) .ايجاد تفرقه بين گروهها و مذاهب و فرق اسلامي به هر شكل و توسط هر گروه محكوم بوده و حركتي است در راستاي توطئه جديد استكبار جهاني به سركردگي آمريكا و با همراهي عناصر تطميع شده و فريب خورده اي كه بدنبال بر هم زدن وحدت و يكپارچگي مسلمانان سراسر جهان در مقابله با آمريكاي جنايتكار و صهيونيسم غاصب مي‌باشند.

4) استقلال و آزادمنشي دو شعار اساسي انقلاب اسلامي بوده وخواهد بود؛ ضمن تقدير از تلاشهاي علمي و عملي كه در سالهاي اخير براي بالا بودن توان علمي و اجرايي نظام اسلامي در عرصه هاي مختلف خاصه انرژي هسته‌اي صورت گرفته است اعلام مي‌داريم كه ايران اسلامي همواره با يكپارچگي و وحدت لحظه‌اي در پيمودن مسير استقلال علمي و عملي خود ترديد نخواهد كرد و همواره با هدايت ‌هاي مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه‌اي (مدظله العالي) با هرگونه زياده طلبي و افزون خواهي دول استعمارگر آمريكا و هم پيمانانش ايستادگي خواهد نمود.

در خاتمه جامعه مدرسين حوزه علميه قم از آحاد ملت خداجوي ايران اسلامي درخواست مي‌نمايد با حضور گسترده خود در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن بارديگر مشت محكمي بر دهان ياوه گويان و استكبار جهاني بزنند.

 

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom