Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3204
دیروز7493
در هفته48750
در ماه131361
مجموع1656341

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه مشترك جامعه مدرسين حوزه علميه قم و جامعه روحانيت مبارز تهران در رابطه با چهارمين انتخابات مجلس خبرگان رهبري و ارائه ليست مشترك نهایی
در تاريخ 11/09/1385

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏


اگر خبرگان كه با انتخاب ملت تعيين مي‌شوند از روي كمال دقت و با مشورت با مراجع عظام هر عصر و علماء بزرگ سرتاسر كشور و متدينين و دانشمندان متعهد به مجلس خبرگان بروند بسياري از مهمات و مشكلات بواسطه تعيين شايسته‌ترين و متعهدترين شخصيت‌ها براي رهبري يا شوراي رهبري پيش نخواهد آمد، يا با شايستگي رفع خواهد شد
وصيتنامه امام خميني(ره)محضر مبارك ملت شريف ايران اسلامي؛

در آستانه دهه چهارم از عمر مبارك انقلاب اسلامي ملت سرفراز و سربلند ايران اسلامي بار ديگر عزم خود را جزم نموده كه در انتخاباتي پرشور، حساس و سرنوشت‌ساز شركت كرده و علاوه بر پيام حضور گسترده و بي نظير خود كه همواره تداوم‌بخش پي‌گيري آرمانهاي انقلاب اسلامي بوده است با انتخابي ناب و برجسته افرادي والا و خبره را براي آينده نظام پر بركت اسلامي ذخيره نمايد.

اينك كه بيش از 27 بهار از آكنده شدن فضاي معنويت، عدالت، حق‌پرستي، آزادگي، انسانيت و معرفت در پهنه وسيع ايران عزيز مي‌گذرد، دوست و دشمن بر اين عقيده پاي‌ مي‌فشرند كه رمز شكل‌گيري و بقاء حركت انقلابي ملت ايران همانا تمسك به ارزشهاي ناب اسلامي در ظلّ رهبري‌هاي داهيانه و ملكوتي ولي فقيه زمان، اسوه زهد و تقوا، روحاني بصير و مرجع تقليد علي‌الاطلاق يعني حضرت آيت‌الله العظمي امام خميني(قدس‌الله نفسه الزكيه) بوده است، اين تمسك كه از عمق بينش و فهم والاي مردم ايران زمين حكايت داشته و در طول اعصار و ازمنه در پيروي از علماي عاملين به مكتب اهل بيت عليهم السلام نشأت گرفته بود، توانست كاخهاي به ظاهر پولادين و برنامه‌هاي به شدت پيچيده و خطرناك دشمنان را منكوب كرده و علَم استقلال و ديانت را در سرزمين اسلام برافراشته نمايد

پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران نيز به عيان جايگاه والاي رهبري امت اسلامي بيش از پيش بر مردم آشكار گشته است به گونه‌اي كه اين جايگاه نه تنها راه برنده مردم بزرگوار ايران اسلامي بوده كه الهام‌بخش ساير ملل جهان و تمامي مستضعفين عالم گشته است. و بي‌جهت نيست كه اينك نام پرآوازه خميني كبير(رحمت‌الله عليه) و خامنه‌اي عزيز(مدظله‌العالي) بعنوان رهبران انسانيت و معنويت و مبارزه با ظلم و فساد و بي‌عدالتي، بر تارك جهان درخشيده، فرقاني براي ره گم كردگان و حبل المتيني براي ثابت‌قدمان و ناقوس انحطاطي براي مستكبرين و زياده‌خواهان بين‌المللي گشته است.

اين نيست مگر بروز و تبلور يافتن اصل اساسي رهبري و ولايت جامعه در زمان غيبت معصوم عليهم‌السلام كه در قالب اصل ولايت فقيه، همان ولايت رسول‌الله صلي‌الله عليه و آله و سلم را اعمال كرده و از همان منبع لا يزال و درخشان سرچشمه مي‌گيرد. همه بر اين نكته واقفند كه قدرت درك بسياري از لايه‌هاي مديريت و فوق‌تصوّر ده ساله امام بزرگوار و الهي ملت ايران بخصوص در زمان هشت سال دفاع مقدس بر تمامي شؤون و مفاهيم بگونه‌اي حيرت‌آور و اعجاب‌برانگيز بود كه حتي اكنون كه بيش از دو دهه از آن زمان مي‌گذرد، غير قابل دسترس مي‌نمايد. اما دشمن هم كه به خوبي بر اين نكته واقف گشته بود آرزوي خامي در سر مي‌پروراند كه پس از بنيانگذار انقلاب اسلامي، شيرازه حكومت اسلامي را از هم پاشيده و با استفاده از خلاء آن اسوه صلابت، اهداف ننگين خود را در اين سرزمين اجرا نمايد. لكن در آن بحبوبه سخت و غم بار دستي معنوي و ذخيره‌اي راهگشا و بوستاني به جا رسته به ثمر نشست و كينه مكاران و طمع متجاوزان را بي فايده ساخت.

آري؛ در آن وانفساي اندوه هجرت يار، مجلس خبرگان رهبري جانشيني صالح و عادل و حكيمي فرزانه و انديشمندي مدير را بر عرشه كشتي انقلاب اسلامي نشاند كه بواقع عطر وجود او ياد خميني را در اذهان جاودانه مي‌سازد. و اين به بركت انتخابي هوشمندانه، آمادگي وظيفه‌شناسانه و عالمانه است.

ملت انقلابي و هوشمند ايران اسلامي مستحضرند كه مجلس خبرگان رهبري كه تشكيل شده از خبرگان، زبدگان و برجستگان ملت است مي‌بايست همواره در آمادگي و نهايت بصيرت و اعتبار به صيانت از جايگاه رهبري انقلاب اسلامي پرداخته و در شرايط خاص به وظيفه شرعي و قانوني خود عمل نمايد. وظيفه‌اي كه ادا كردن آن به تعبير مقام معظم رهبري از عهده هيچ سرانگشت ديگري بر نمي‌آيد و چنانكه شاهد بوديم اين انتخاب ناب و زلال بود كه عزت و عظمت نظام اسلامي را تضمين نمود. اين است كه به حكم عقل تشكيل مجلسي پويا و فرزانه واجبي بس خطير جلوه مي‌نمايد و اين مهم بر عهده تك تك آحاد ملت است كه با بصيرتي انقلابي و هوشمندي تكليف‌گرايانه به صحنه آمده و نمايندگاني والا و تأثير‌گذار و خبرگاني متفكر را برگزينند.

و بدين وسيله است كه راه طولاني ملت ايران براي دستيابي به قله‌هاي آرماني اسلامي و انساني براي دهه چهارم حيات انقلاب اسلامي نيز تضمين مي‌گردد. چه آنكه به بيان رسا و شيواي امام راحل عظيم‌الشأن رضوان‌الله تعالي عليه؛ «اگر ملت مسامحه نمايند و خبرگان را روي موازين شرعيه و قانون انتخاب نكنند چه بسا كه خساراتي به اسلام و كشور وارد شود كه جبران پذير نباشد و در اين صورت همه در پيشگاه خداوند متعال مسؤول مي‌باشند. از اين قرار است، عدم دخالت ملت، از مراجع و علماي بزرگ تا طبقه بازاري و كشاورز و كارگر و كارمند، همه و همه مسؤول سرنوشت كشور و اسلام مي‌باشند. چه در نسل حاضر و چه در نسل‌هاي آتيه و چه بسا كه در بعضي مقاطع عدم حضور و مسامحه گناهي باشد كه در رأس گناهان كبيره است.»

از اينرو است اينك كه در آستانه چهارمين دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبري قرار گرفته‌ايم جامعه مدرسين حوزه علميه قم و جامعه روحانيت مبارز تهران - همچون دوره‌هاي گذشته كه با تأكيدات امام خميني (رحمت‌الله عليه) ـ به صحنه آمده و از ميان علماي محترم نقاط گوناكون كشور ـ با رعايت احترام به همگان ـ عده‌اي را بعنوان فهرست مشترك به محضر شريف مردم ايران اسلامي معرفي نموده است. اين نظر مشورتي جامعتين پس از طي مدتها رايزني و شناسايي در سراسر كشور صورت گرفته و در اين ميان خبرويت و روشن‌ضميري، دلسوزي و ارادت قلبي و عملي نسبت به انقلاب اسلامي امام راحل و رهبري معزّز آن، برخورداري از آگاهي و صلاحيت‌هاي علمي، مخالفت عيني با دنياپرستي و مقام‌خواهي، رعايت بي‌آلايشي و برخورداري از زيّ طلبگي و در يك كلام به فرموده امام راحل مخالفت با اسلام امريكايي، اسلام مرفهين بي‌درد و قاعدين و التزام به اسلام ناب محمدي (صلي الله عليه و آله و سلم) از جمله خصوصيات بارز مد نظر تهيه‌كنندگان اين فهرست بوده است.

چه آنكه بر اين راه استواريم كه ملت سرنوشت ساز ايران اسلامي اين بار نيز همچون مراحل گذشته در نظام اسلامي آراء تأثيرگذار و پر مفهوم خود را به ميدان آورده و درس بزرگي به بدخواهان و كج‌فهمان خواهند داد.

لازم است كه در اين مجال از علماء اعلام و خطباء عظام، شوراي محترم نگهبان، وزارت محترم كشور، رسانه‌ها و جرايد، دلسوزان و انديشمندان و فرهيختگان در برپايي هر چه با شكوه‌تر انتخابات تشكر نموده و توفيق همگان را از ذات باريتعالي خواستار شويم.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌

 

علي مشكيني
جامعه مدرسين حوزه علميه قم

محمد رضا مهدوي كني
جامعه روحانيت مبارز تهران

ليست كانديداهاي جامعه مدرسين حوزه علميه قم و جامعه روحانيت مبارز تهران درچهارمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري حضرات آيات و حجج اسلام والمسلمين آقايان :

حوزه انتخابيه آذربايجان شرقي 
1- مرتضي بني فضل 
2- محسن مجتهد شبستري 
3- محمدصادق نجمي 
4- محمدفيض سرابي 
5- محمد نقي پورمحمدي

حوزه انتخابيه آذربايجان غربي 
1- سيد اكبر قره باغي 
2- سيد علي اكبر قريشي 
3- محمدرضا مدرسي

حوزه انتخابيه اردبيل 
1- سيد ابراهيم سيد حاتمي 
2- سيد حسن عاملي

حوزه انتخابيه اصفهان 
1- مرتضي مقتدايي 
2- سيد يوسف طباطبايي 
3- حسن آقاشريعتي كاشاني 
4- محمود عبداللهي 
5- سيد ابوالحسن مهدوي

حوزه انتخابيه ايلام 
1- سيدمجتبي طاهري

حوزه انتخابيه بوشهر 
1- سيد هاشم حسيني بوشهري

حوزه انتخابيه تهران 
1- علي اكبر مشكيني 
2- اكبر هاشمي رفسنجاني 
3- محمد يزدي 
4- احمد جنتي 
5- سيد محسن خرازي 
6- رضا استادي 
7- محمد امامي كاشاني 
8- تقي مصباح يزدي 
9- محمد محمدي گيلاني 
10 - غلامرضا رضواني
11- محمدباقر باقري كني
12- قربانعلي دري نجف آبادي
13- عبدالنبي نمازي
14- حسن روحاني
15- غلامرضا مصباحي مقدم
16- محسن كازروني

حوزه انتخابيه چهار محال و بختياري
1- محمد رضا ناصري

حوزه انتخابيه خراسان رضوي
1- عباس واعظ طبسي
2- سيد‌ محمود هاشمي‌شاهرودي
3- ابوالقاسم خزعلي
4- سيد احمد علم الهدي
5- علي اصغر معصومي
6- محمد رضا فاكر

حوزه انتخابيه خراسان شمالي
1- حبيب‌الله مهمان نواز

حوزه انتخابيه خراسان جنوبي
1- سيد ابراهيم رئيسي

حوزه انتخابيه خوزستان
1- سيدمحمد‌علي‌موسوي جزايري
2- سيد علي شفيعي
3- محسن اراكي
4- علي فلاحيان
5- عباس كعبي
6- محسن حيدري

حوزه انتخابيه زنجان
1- محمد تقي واعظي

حوزه انتخابيه سمنان
1- سيد محمد شاهچراغي

حوزه انتخابيه سيستان و بلوچستان
1- عباسعلي سليماني
2- سيدعبدالصمد ساداتي

حوزه انتخابيه فارس
1- محمد صادق حائري شيرازي
2- سيد علي اصغر دستغيب
3- احمد بهشتي
4- مهدي شب زنده دار
5- اسدالله ايماني

حوزه انتخابيه قزوين
1- هادي باريك‌بين
2- علي اسلامي

حوزه انتخابيه قــم
1- محمد مؤمن

حوزه انتخابيه كرمان
1- محمدعلي موحدي كرماني
2- سيداحمد خاتمي
3- محمد هاشميان

حوزه انتخابيه كرمانشاه
1- حسن ممدوحي
2- محمود محمدي عراقي

حوزه انتخابيه كهكيلويه
1- سيد كرامت الله ملك حسيني

حوزه انتخابيه گيلان
1- عباس محفوظي
2- زين‌العابدين قرباني
3- مختار امينيان
4- محمد علي تسخيري

حوزه انتخابيه لرستان
1- سيد‌حسن‌طاهري‌خرم‌آبادي
2- سيد محمد نقي شاهرخي

حوزه انتخابيه مازندران
1- صادق لاريجاني
2- نورالله طبرسي
3- سيد صابر جباري

حوزه انتخابيه مركزي
1- سيد ابوالفضل ميرمحمدي
2- احمد محسني گركاني

حوزه انتخابيه همدان
1- احمد صابري همداني
2- غياث‌الدين محمدي

حوزه انتخابيه هرمزگان
1- غلامعلي نعيم‌آبادي

حوزه انتخابيه يزد
1- ابوالقاسم وافي

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom