Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5239
دیروز5622
در هفته34445
در ماه47528
مجموع1347308

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در پي اهانت شبكه تلويزيوني دانمارك به ساحت مقدس نبي اكرم(صلي الله عليه و آله و سلم)
در تاريخ 17/07/1385

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏بارديگر دستگاه استكباري غرب بر آن شده است تا با هتك حرمت از ساحت مقدس نبي اكرم، پيامبر اعظم حضرت محمد بن عبدالله (صلي الله عليه و آله و سلم) بر روند رو به تزايد بيداري اسلامي در سراسر جهان سدّي افكند. صهيونيسم جهاني با طراحي سلسله برنامه‌هاي شيطاني از ابزارهاي گوناگون خود بهره مي‌برد تا شكست خود در برابر اسلام اصيل را جبران نموده و از عظمت و شوكت اسلام بكاهد در حاليكه «يريدون ليطفئوا نور الله بافواههم والله متم نوره ولو كره المشركون».

جامعه مدرسين حوزه علميه قم اقدام اخير تلويزيون دانمارك در جسارت به ساحت پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم)را به شدت محكوم و آنرا در راستاي پياده سازي طرح ننگين تقابل اديان آسماني اسلام و مسيحيت و بر پايي جنگ صليبي ديگري مي‌داند. طرحي كه در سال گذشته با انتشار كاريكاتورهاي توهين‌آميز در مطبوعات غربي و سخنان پاپ بند‌يكت شانزدهم نيز همين هدف را دنبال مي‌كرد.

همچنين از دولت جمهوري اسلامي ايران مي‌خواهد تا در مناسبات و روابط خود با دولت دانمارك تجديد نظر نموده و به وظيفه اسلامي خود در اين زمينه عمل نمايد.

بر آن عقيده‌ايم كه اگر دولتهاي اسلامي و به خصوص عربي در روابط آشكار و مخفي خود با كشورهاي غربي مصالح عاليه اسلام را در نظر گيرند اين روند پليد كنترل خواهد شد كه دولت محترم در اين جهت نيز بايستي از راههاي ديپلماتيك جهت ترغيب كشورهاي اسلامي به اين مهم تلاش نمايد.

مردم عزيز ايران اسلامي نيز در روز قدس شدت انزجار خود را از دستهاي آلوده و شرك آميز دشمنان اسلام نشان خواهند داد.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom