Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5321
دیروز5622
در هفته34527
در ماه47610
مجموع1347390

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در محكوم نمودن جنايات اخير رژيم صهيونيستي در «قانا»
در تاريخ 09/05/1385
بسم الله الرحمن الرحيم‏رژيم اشغالگر قدس كه درصحنه‌هاي نظامي و سياسي و تبليغاتي با شكست‌هاي پياپي مواجه شده است، بار ديگر با نشان دادن چهره خونخوار و كريه خود در مقابل ديدگان بي تفاوت سازمان‌هاي مدعي دفاع از حقوق بشر و مدافعان صلح بين‌المللي براي پوشش شكست‌هاي خود، تعداد زيادي از كودكان و زنان در «قانا» را به خاك و خون كشيد به اين اميد كه مقاومت لبنان در برابر تجاوز و اشغالگري در هم شكند.

جامعه‌مدرسين حوزه علميه قم با محكوم نمودن اين جنايات وحشيانه كه متاسفانه بر اساس اخبار واصله همچنان ادامه دارد و با ابراز مراتب همدردي با خانواده‌هاي شهداء لبناني بر نكات ذيل تاكيد مي‌نمايد.

1) امروز مقاومت اسلامي در لبنان سمبل دفاع از هويت اسلامي و ملي كليه مسلمانان خاصه مردم مقاوم لبنان در مقابل نظام استكباري زور و سلطة اسرائيل غاصب است. بر همه مسلمانان جهان خاصه علماء و انديشمندان و عموم مسلمانان در سراسر جهان واجب است به هر نحو ممكن حمايت مادي و معنوي خود را از اين دفاع مشروع و قانوني ابراز نمايند.

2) به سران دولت‌هاي اسلامي خاصه دولتهاي عربي توصيه مي‌گردد تا دير نشده است راه خود را از مسير جانبداري و حمايت از رژيم صهيونيستي جدا نمايند و حداقل رابطه رسمي خود را با رژيم اشغالگر قدس و حاميان مستقيم اين رژيم قطع نمايند تا به آتش قهر امت اسلامي دچار نشوند.

3) به دولتهاي حامي رژيم اشغالگر قدس هشدار مي‌دهيم امت اسلامي در سراسر جهان نسبت به حمايت بي‌دريغ آنها از جنايات و خونريزي و تجاوزات دولت اسرائيل ساكت نخواهند بود و آنها به زودي تاوان اين حمايت مستقيم را خواهند پرداخت. تحريم استفاده از كالاهاي اسرائيلي به كشورهاي حامي اسرائيل و عدم مبادلات تجاري با آنها كمترين اقدامي است كه عموم مسلمانان انجام خواهند داد.

در خاتمه از كليه آزادانديشان در سراسر دنيا خاصه علماء كشورهاي اسلامي از همه مذاهب و فرق درخواست مي‌نماييم كه با بيان حقايق احكام اسلامي مبني بر لزوم دفاع و مبارزه با تجاوز و اشغالگري، به وظيفه قانوني و اسلامي خود عمل نموده و مراتب انزجار صريح خود را از اين تجاوز وحشيانه و ننگين ابراز نمايند.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom