Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5733
دیروز5622
در هفته34939
در ماه48022
مجموع1347802

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم به مناسبت ايام الله چهاردهم و پانزدهم خرداد
در تاريخ 10/03/1385
بسم الله الرحمن الرحيم‏نيمه خرداد در تاريخ ايران يادآور پيشتازي سترگ مردي است كه اگرچه امروز در ميان ما نيست ولي نام و ياد و راه او طريق جاودان انقلاب اسلامي بوده ، هست و خواهد بود. خردادماه با نام و ياد ابرمردي از سلاله پيامبر اعظم (ص) عجين شده است، خميني حقيقت هميشه زنده تاريخ است و ايران با نام خميني در عالم شناخته مي شود.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن گرامي داشت سالگرد عروج ملكوتي آن امام عزيز ( چهاردهم خرداد ) و سالروز شروع نهضت عظيم انقلاب اسلامي ( پانزدهم خرداد ) مواردي چند را به امت قدرشناس و آگاه ايران اسلامي يادآور مي شود:

1ـ امسال در حالي ياد و خاطره خميني كبير (ره)را قدر مي نهيم كه اقتدار ايران اسلامي در جهان بر كسي پوشيده نيست و به حق مي توان ادعا كرد امروز ايران اسلامي به عنوان يك قطب مقتدر در معادلات منطقه اي و جهاني ايفاي نقش مي كند و اين مسؤوليت دولتمردان خدمتگزار را دو چندان مي سازد.

2- اسلام ناب و تحقق ارزشهاي اسلامي اساس نهضت امام خميني (ره) را تشكيل داده است. ميزان تلاش در جهت پياده سازي تعاليم بلند اسلام ناب و عمل به معارف اهل البيت (ع) نمايانگر تحقق آرمان بلند آن بزرگ مرد تاريخ مبني بر تشكيل حكومت جمهوري اسلامي است، به هر ميزان كه مردم و مسئولين نظام توجه به اين مهم را سرلوحه زندگي و مرام خويش قرار دهند تداوم و ماندگاري انقلاب اسلامي را تضمين نموده اند.

3- امام خميني (ره) همواره نداي وحدت را سر مي داد ، او مي دانست كه تمسك به وحدت كلمه ضامن بقاء و استحكام اين نظام است، هوشياري مردم در طول تاريخ انقلاب اسلامي همواره توطئه هاي تفرقه افكنان را خنثي نموده است، آنچه در ايام اخير شاهد آن بوديم بخش ديگري از توطئه هاي استكبار جهاني مبني بر تحريك اقوام و نژادهاي مختلف ايراني بود، اما غافل از آنكه اسلام و انقلاب و در يك كلمه ايران اسلامي محور اساسي وحدت تمام اقوام ايراني است.

در پايان شايسته است به پاس قدرداني از نهضت بزرگ انقلاب اسلامي مردم هوشيار و خداجويي، با شركت گسترده و باشكوه خود در مراسم ويژه ايام الله چهاردهم و پانزدهم خرداد، يكبار ديگر با آرمانهاي معمار كبير انقلاب اسلامي تجديد ميثاق نمايند.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom