Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3841
دیروز6981
در هفته19535
در ماه89467
مجموع1389247

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بيانيه جامعه مدرسین در محکوم نمودن بیانیه پارلمان اروپا درباره متهم کردن ایران به نقض حقوق بشر
مورخ 1393/01/18


بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه پارلمان اروپا در متهم ساختن ایران به نقض حقوق بشر، نشان دیگری از عمق دشمنی آنان با نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزشهای والای آن است.

تجربه تاریخی ملت بزرگ ایران حاکی از آن است که دشمنی مستکبران عالم با جمهوری اسلامی در مصادیق و ادعاهایی چون نگرانی از توسعه نظامی فناوری هسته‌ای خلاصه نمی‌شود، بلکه عداوت‌های مستمر دشمنان ریشه در مخالفت آنها با ارزش‌ها و اندیشه‌های انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی دارد.

کشورهای اروپایی در حالی دم از حقوق بشر می‌زنند که همکاری آنان با آمریکای جنایتکار در حمله به عراق و افغانستان و کشتار وسیع مسلمانان هنوز از یادها نرفته است. کسانی ما را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که از حامیان سرسخت بزرگترین تروریسم دولتی یعنی رژیم غاصب صهیونیستی بوده و هستند؛ کسانی ما را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که مسلمانان در کشورهای آنان در برخورداری از حقوق اولیه خود مانند حجاب و عفاف با مشکل جدی مواجه اند. کسانی ما را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که در کشورهای آنان بشر جایگاهی ندارد که حقوقی برای آنان متصور ‌باشند.

کارنامه سیاه غرب در استعمار و استثمار جوامع مختلف آسیایی و آفریقایی و تاراج منابع کشورهای مختلف جهان و به بردگی گرفتن ميلیونها انسان بی‌گناه، محروم سازی آنان از بدیهی‌ترین حقوق، به راه اندازی دو جنگ جهانی، و اخیرا مداخله نظامی برخی کشورهای اروپایی در آفریقا تنها گوشه‌ای از کارنامه سیاه اروپا در بی‌توجهی به حقوق بشر است. حمایت از دیکتاتورهای منطقه که بدیهی‌ترین حقوق مدنی را برای مردم خود قائل نبوده و نیستند و همچنین چشم پوشی از فجایع بحرین و رفتارهای غیر دموکراتیک و وحشیانه تروریست‌ها در سوریه آخرین نمونه از نقض پی در پی حقوق بشر و نفی آزادی در جمیع کشورهای اروپایی است.

کشورهای اروپایی آیا شرم نمی‌کنند که از همجنس گرایی که مصداق اتم انحطاط اخلاقی انسان و سقوط وی به مرحله حیوانیت است دفاع می‌کنند؟!

آنچه می تواند جلوی گستاخی‌های دشمنان را بگیرد، مواضع انقلابی مسئولان محترم بویژه سران محترم قوا و مسئولان دستگاه سیاست خارجی و هوشیاری آحاد ملت شریف ایران است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن بیانیه پارلمان اروپا در متهم ساختن ایران به نقض حقوق بشر، آحاد ملت و مسئولان کشورمان را به هوشیاری در برابر توطئه های خصمانه دشمنان انقلاب دعوت می‌نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom