Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4087
دیروز6981
در هفته19781
در ماه89713
مجموع1389493

بازدید کنندگان برخط

11
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت یوم الله 22 بهمن 1392
مورخ 19/11/1392


بسم الله الرحمن الرحیم
وَ الْفَجْرِ وَ لَيالٍ عَشْرٍ

روزهاي پر حماسه بهمن پنجاه و هفت، هيچ‌گاه از ياد ملت غرور آفرين وحماسه دوست ايران نخواهد رفت؛ بويژه لحظات دل‌انگيز ورود امام عظيم الشأن انقلاب (ره) به ميهن اسلامي و دهه مباركه فجر كه همواره با ياد شهيدان گلگون كفن انقلاب و عزم پولادين زن و مرد ايراني براي سرنگوني رژيم منحوس طاغوت همراه بود. ملت سرافراز ايران فراموش نمي‌كند كه انقلاب اسلامي تحقق وعده الهي و مصداق بارز كريمه «ان تنصر الله ينصركم و يثبت اقدامكم» بود. به راستي چگونه ملتي با دست خالي توانست در برابر رژيمي بايستد كه دنياي غرب به سركردگي امريكا و انگليس تا آخرين لحظات از آن حمايت مي‌كردند؟! به راستي چگونه ملتي با دست خالي توانست در برابر رژيمي بايستد كه تا بن دندان مسلّح شده بود و امكانات مالي و تسليحاتي غرب برخوردار بود؟! آيا جز رهبري مقتدرانه امام عزيز وادامه راه آن امام توسط مقام معظم رهبري «مدظله العالي» اعتقاد زن و مرد ايراني به وعده نصرت الهي بود؟!

اكنون كه سي و پنج سال از انقلاب شكوهمند مي‌گذرد؛ ملت شريف ايران، ملتي مقتدر، پيشرفته، عزّتمند، و سرآمد در عرصه‌هاي سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي است؛ تحريم‌ها، تهديد‌ها، جنگ تحميلي، تلاش‌هاي مذبوحانه بين المللي، ترورها، طراحي كودتاها و فتنه‌هاي پيچيده ، هيچ كدام نتوانسته جلوي پيشرفت معنوي و مادي ايران اسلامي را بگيرد؛ آنچه چشم جهانيان را خيره ساخته همين عزم پولادين و اعتقاد راسخ ملت ايران است. به حتم، تلاش‌هاي مذبوحانه امروز دولت‌هاي غربي، بويژه امريكا، در موضوع برنامه صلح آميز هسته‌اي ايران نيز راه به جايي نمي‌برد؛ ملت ايران فراموش نمي‌كند كه رژيم ايالات متحده امريكا و ياران اروپايي او تا آخرين لحظه از رژيم شاه حمايت مي‌كردند و در جنگ با ايران با رژيم بعثي عراق همدست شده‌ بودند. از اين‌رو در راهپيمايي 22 بهمن امسال نيز به نداي مقام معظم رهبري «مدظله العالي» لبيك خواهد گفت و يك بار ديگر چشم جهانيان را خيره خواهد ساخت.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن تبريك فرا رسيدن سي و پنجمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، آحاد ملت شريف ايران را به حضور پرشور در راهپيمايي 22 بهمن دعوت مي‌نمايد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom