Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3834
دیروز6981
در هفته19528
در ماه89460
مجموع1389240

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت یوم الله 13 آبان
مورخ 12/08/1392


بسم الله الرحمن الرحیم

سیزدهم آبان ماه یادآور حماسه پرغرور فرزندان ایران اسلامی در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی و همچنین سالروز تبعید حضرت امام‌(ره) و سالروز کشتار دانش آموزان توسط دژخیمان ستمشاهي است. در این بین تسخیر لانه‌جاسوسی از اهمیت خاصی برخوردار می‌گردد چنان که امام عظیم الشأن‌مان، آن حماسه را انقلاب دوم نامیدند. اسناد به دست آمده پس از تسخیر سفارت آمریکا، حکایت از آن داشت که دولت ایالات متحده آمریکا با تمام توان سعی در نابودی فرهنگ غنی اسلامی و از بین بردن هویت ایرانی و گسترش انواع انحرافات و تحریفات در جامعه ایران داشته است. آنچه مقامات آمریکا را به خشم واداشت، برملا شدن حقایق پنهان و اسناد جاسوسی چندین و چند ساله آنان بود كه این حقیقت تاکنون نیز ادامه دارد. شنود مکالمات بسیاری از رهبران کشورهای اروپایی و فاش شدن تلاش سرویس‌های جاسوسی آمریکا در کشورهای مختلف، مؤید دیگری بر سخنان ماست.

آنچه اهمیت فراوان دارد آن است که آرمان استکبار‌ستیزی نباید کمرنگ شود. شعار مرگ بر آمریکا شعاری منطقی، بر آمده از حقیقت، منطبق بر آرمان‌های انقلاب اسلامی و مظهر برائت از مشرکین است. تحمیل 8 سال جنگ و ناامنی بر ملت ایران و حمله به هواپیمای مسافربری توسط ناو وینسنس در کنار تشدید فشارها و تحریم‌های اقتصادی و همچنین تهاجمی گسترده بر‌فرهنگ دینی و انقلابی تاوان مقاومت ملت ایران در مقابل خواسته‌های جبهه غرب و عدم کرنش در برابر آنان است.

تشدید تحریم‌ها و فشار جهت عقب نشینی ملت ایران از حق قانونی بهره‌مندی از فناوری هسته‌ای، بهانه امروز جبهه غرب به رهبری آمریکا جهت متوقف کردن ملت مومن ایران در مسیر پیشرفت خود است. با توجه به حساس‌تر شدن مسیر مذاکرات و تلاش عده‌ای جهت کمرنگ‌تر کردن فضای ضد‌استکباری جامعه و محدود کردن دشمنی ملت ایران با استکبار جهانی در پرونده هسته‌ای، این نکته به وضوح روشن است که این تفکر با منطق انقلاب دوم ملت ایران در 13 آبان 1358 سازگار نمی‌باشد، منطقی که برگرفته از شور و شعور حسینی و ذلت ناپذیری دائمی ماست.

بی‌شک ریشه این دشمنی‌ها را نمی‌توان در مناقشات متداول بین‌المللی جست و جو کرد بلکه علت العلل استمرار کینه‌توزی‌های جبهه غرب به رهبری آمریکا در مقابل ملت ایران ریشه در اسلام خواهی و آزادی طلبی آنان دارد و تا زمانی که این آرمان‌ها وجود داشته باشد دشمنی دول غربی در پناه بهانه‌های مختلف با ما ادامه خواهد داشت و تا شکل‌گیری تمدنی فراگیر، قوی و مستحکم بر‌اساس آموزه های‌الهی این مبارزه تاریخی بین جریان حق و باطل ادامه خواهد داشت.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت یوم الله سیزدهم آبان، آحاد ملت شریف ایران را به شرکت پرشور در راهپیمایی این روز و اعلام انزجار از استکبار جهانی و ایادی آن دعوت می‌نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom