Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6920
دیروز6812
در هفته52475
در ماه122407
مجموع1422187

بازدید کنندگان برخط

5
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حمایت از رهنمودهاي اخير رهبر معظم انقلاب«مدظله‌العالي»
مورخ 14/08/1391


بسم الله الرحمن الرحیم

بیانات مهم و ارزشمند مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان و دانشجویان در روز دهم آبان ماه سال جاری بار دیگر خط مشی مردم و مسئولان را ترسیم نمود و همگان را با وظایف خود آشنا ساخت. معظم له در بیانات خود با بيان تاريخ انقلاب براي نسل سوم ضمن برشمردن ابعاد دشمنی آمریکا با ملت ایران از حدود شصت سال پیش، بایدها و نبایدهای فرا‌روی مسلمانان جهان و ملت شریف ایران را تبیین فرمودند.

یکی از سرفصل های این بیانات توجه مسئولان به برنامه‌های استکباری غرب برای اختلاف افکنی میان مسئولان و دامن زدن به آن بود .معظم له از سران قوا خواستند تا ضمن پرهیز از علنی کردن اختلافات و برانگیخته ساختن احساسات و عواطف مردم در جهت آن، همواره به دنبال حل مشکلات مردم باشند و توجه داشته باشند که گاه علنی کردن این قبیل مسائل و تبدیل کردن اختلاف نظری به اختلاف عملی و گریبان‌گیری ، خوراک تبلیغاتی دشمن را فراهم می آورد و او را امیدوار می‌سازد.

همچنین هشدار رهبر معظم انقلاب نسبت به خیانتکار بودن کسانی که از امروز تا روز انتخابات ریاست جمهوری دنبال تحریک عواطف و احساسات مردم در جهت اختلاف افکنی هستند بايد فصل الخطاب تمامي مسئولان قرار گيرد.

از این رو مسئولان نظام و به ويژه سران سه قوه مي‌بايست اهتمام ويژه‌اي نسبت به اين مسئله داشته باشند و با ایجاد روح همدلی و همراهی ، توطئه های دشمن را خنثی سازند؛ پر‌واضح است که پیشرفت ملت شریف ایران تا به امروز در سایه وحدت ملّی و همدلی مسئولان تحقق یافته است؛ همان حقیقتی که قرآن کریم و احادیث معصومین «عليهم السلام» بارها و بارها مسلمانان را به آن سفارش نموده‌اند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،‌ با تشكر از تدبير حكيمانه رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای (مدظله العالی) حمايت قاطع خود را از بيانات معظم له اعلام و همه ملت شریف ایران و مسئولان خدوم نظام اسلامی - بویژه سران قوا- را به وحدت و همدلی و تلاش برای حفظ آن به منظور خنثی ساختن توطئه دشمنان اسلام و انقلاب دعوت می‌نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom