Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6669
دیروز6812
در هفته52224
در ماه122156
مجموع1421936

بازدید کنندگان برخط

2
Online

 • دولت و ملت کشور مسلمان سوریه, روزهای بسیار سختی را می‌گذرانند. با آنکه دولت سوریه، ‌بارها و بارها مخالفان را به مذاکره دعوت کرده و گام‌های خوبی برداشته است  . . .
 • بسم الله الرحمن الرحیم
  دولت و ملت کشور مسلمان سوریه, روزهای بسیار سختی را می‌گذرانند. با آنکه دولت سوریه، ‌بارها و بارها مخالفان را به مذاکره دعوت کرده و گام‌های خوبی برداشته است ولی مخالفین به وسیلة عوامل تروریستی خود آتش‌بس را نقص کرده و گفت و گو بی‌ثمر مانده است. تردیدی نیست که تشدید بحران‌ها در سوریه، به‌نفع آمریکا و رژیم صهیونیستی است لذا آنان با توطئه‌های گوناگون می‌کوشند تا بر اختلافات دامن بزنند و آن را حل نشدنی جلوه بدهند. فاجعه اخیر به هر شکل آن محکوم است و کشتار قریب به صد و پنجاه نفر از مردم مظلوم و بی‌دفاع سوریه در حادثه اخیر دل هر آزاده‌ای را به درد می‌آورد‌؛ اما سؤال مهم این است که متهم اصلی این حادثه کیست؟ آیا جز این است که استکبار جهانی (آمریکا و اسرائیل) و عوامل دست‌نشانده آنان در منطقه متهم اصلی این حادثه‌اند؟! آیا جز این است که غاصبان بلندی‌های جولان،‌ دشمن درجه یک هرگونه ثبات و آرامش در سوریه‌اند؟! به راستی کسانی که مدعی حقوق بشر و آزادی انسان‌ها هستند چگونه در برابر سلب امنیت و آرامش یک ملت سکوت می‌کنند؟! و چگونه در برابر تأمین سلاح و مهمات مخالفان بی‌منطق عکس‌العمل مناسبی نشان نمی‌دهند؟!.
  رژیم صهیونیستی که پس از مقاومت سی و سه روزه لبنان و مقاومت بیست و دو روزه غزه، امروز با سرنگونی دولت مبارک در مصر و مهم‌ترین متحد خود در منطقه در آستانه فروپاشی است، از این رو با تمام توان در صدد رخنه در سپر مهم مقاومت در منطقه‌، و انتقام‌گیری از پشتیبانی ملت و دولت سوریه است و مي‌خواهد امواج خروشان بیداری اسلامی در منطقه را از مسیر خود منحرف سازد، غافل از آنکه امروز بیداری ملت‌ها مانع نفوذ بیگانگان در منطقه می‌باشد. امروز ملت‌های منطقه پرچمدار مبارزه با آمریکا- که مصداق اتم استکبار در قرآن کریم است- و مبارزه با رژیم صهیونیستی – که مصداق بارز اشد الناس عداوه للمؤمنین در قرآن کریم است- می‌باشند و در مبارزه با آنان از هیچ تلاشی فرو‌گذار نمی‌کنند.
  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن فجایع اخیر در سوریه و ابراز همدردی با دولت و ملت شریف آن، بهترین راه برای پایان بخشیدن به بحران‌های اخیر را گفت و گوی مسالمت‌آمیز طرفین می‌داند و امید آن را دارد که کشورهای اسلامی با اعتصام به حبل‌الله و وحدت کلمه بتوانند توطئه‌های آشکار و پنهان ایادی استکبار در میان مسلمانان را بر طرف سازند.
 • و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
  محمد یزدی
  ريیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom