Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6442
دیروز6812
در هفته51997
در ماه121929
مجموع1421709

بازدید کنندگان برخط

4
Online

آن مفسر برجسته قرآن و معلم بزرگ اخلاق، در طی سال‌های عمر خود کوشید تا با حُسن رفتار و شیوایی گفتار، دل‌های توده‌های مردم را عاشق اسلام عزیز سازد . . .

اطلاعيه‌ به‌مناسبت پنجمين سالگرد رحلت حضرت آيت الله حاج شيخ علي اكبر مشكيني‌(رضوان‌الله‌تعالي‌عليه)

 (انا لله و انا اليه راجعون)

خاطره جانسوز رحلت عالم جلیل القدر و فقیه وارسته مرحوم آیت الله حاج شيخ علی اکبر مشکینی(ره)، اندوه گرانی است که گستره دل‌ها را فرا گرفته و روان عاشقان را داغدار ساخته است. آن مفسر برجسته قرآن و معلم بزرگ اخلاق، در طی سال‌های عمر خود کوشید تا با حُسن رفتار و شیوایی گفتار، دل‌های توده‌های مردم را عاشق اسلام عزیز سازد و اخلاق انبیاء‌ و اولیای الهی را در جامعه گسترش دهد. محفل درس اخلاق او آکنده از معنویت و عشق و ارادت به حضرت صاحب الزمان(عج) بود و با خطبه‌هاي دلنشين نماز جمعه همه را به تقواي الهي و پرهيزگاري دعوت مي‌نمود، همچنین آن مجاهد بزرگ از نخستین یاران امام عزیز در نهضت بزرگ اسلامی‌اش‌ بشمار مي‌آيد و تا آخرین لحظات عمر خود نیز همواره مدافع انقلاب و ارزش‌های آن – بویژه اصل مترقی ولایت فقیه- بود؛ آن ايامي که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حاضر می‌شد، رزمندگان اسلام را از کوثر کلمات خویش سیراب می‌ساخت و به بذل جان در راه خدا تشویق می‌نمود و آن گاه که بر کرسی ریاست مجلس خبرگان رهبری تکیه می‌زد، تواضع و فروتنی را به ياد همگان می‌آورد. آری آن فقیه وارسته و آن معلم بزرگ اخلاق، سرمشق خوبی برای طلاب و روحانیان و دیگر اقشار ملت شریف ایران بود.
در پنجمين سالگرد رحلت ايشان با حضور مراجع عظام تقليد، علماء، طلاب و عموم مردم شريف جهت تعظيم شعائر اسلامي گردهم مي‌آئيم و ياد و خاطره آن عارف الهي را گرامي مي‌داريم.

زمان: پنجشنبه 18/3/91 مصادف با شانزدهم رجب المرجب 1433 بعد از نماز مغرب و عشاء
مکان: مسجد اعظم قم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم /مجلس خبرگان رهبري / شورای عالی حوزه‌هاي علمیه/ مركز مديريت‌حوزه‌هاي علميه/ مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران / جامعه روحانيت مبارز / شوراي سياست گذاري ائمه جمعه كشور  / موسسه دارالحديث / جامعه المصطفي(ص) العالميه / بيت حضرت آيت الله مشكيني(ره)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom