Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6502
دیروز6812
در هفته52057
در ماه121989
مجموع1421769

بازدید کنندگان برخط

6
Online

  • ار دیگر چهاردهم خرداد فرا رسید و اندوه فراق جانسوز آن امام بهتر از جان، جان‌های مشتاقان را فرا گرفت. امام عظیم الشأن ما که به تعبیر مقام معظم رهبری، روح خدا در کالبد زمان بود، عمر شریف خود را به مجاهدت در راه اعتلای کلمه الله و تلاش برای برپایی حکومت اسلامی و بیداری جهانیان گذراند و تا لحظات پایانی عمر نیز بر عهد خود با خدای خویش وفادار ماند.
بسم الله الرحمن الرحیم
  • «يا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعي إِلى رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً » (الفجر/27-28)
  • بار دیگر چهاردهم خرداد فرا رسید و اندوه فراق جانسوز آن امام بهتر از جان، جان‌های مشتاقان را فرا گرفت. امام عظیم الشأن ما که به تعبیر مقام معظم رهبری، روح خدا در کالبد زمان بود، عمر شریف خود را به مجاهدت در راه اعتلای کلمه الله و تلاش برای برپایی حکومت اسلامی و بیداری جهانیان گذراند و تا لحظات پایانی عمر نیز بر عهد خود با خدای خویش وفادار ماند. هنوز مردان مجاهد، روزهای خونین سال 42 و سخنان آتشین و بیدارگر بت‌شکن عصر ما را به خاطر دارند؛ هنوز مرد و زن این مرز و بوم خاطره 12 بهمن 57 و ورود سراسر شور و برکت امام پس از سالها هجرت را به خاطر دارند، و هنوز دلهای بیدار، بیانات ملکوتی آن روح خدا را در توصیه به مجاهدت‌های معنوی و اخلاق اسلامی در ذهن خویش مرور می‌کند.
  • اکنون در عصری قرار داریم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت تلاش خالصانه آن عبد خدا استوار و مقتدر، راه خویش را با شتاب فراوان طی می‌کند و رهنمودهای نورانی امام ما سراسر جهان اسلام را فرا گرفته و ملتها را بیدار ساخته است. بی تردید سرآغاز بیداری اسلامی در عصر حاضر، نهضت بیدارگر امام راحل بود، و این حقیقتی است که امروزه بسیاری از اندیشمندان جهان اسلام به آن معترفند.
  • آنچه در این میان اهمیت فراوان دارد لزوم گسترش اندیشه‌های امام خمینی(قدس سره) و پاسداشت نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیروی از اصل مترقی ولایت فقیه و رهبری مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای «دامت برکاته» است؛ امام عظیم الشأن ما در وصیت نامه الهی - سیاسی خویش همگان را به حفظ وحدت و حراست از انقلاب و پیروی از ولایت فقیه سفارش فرموده‌اند؛ تلاش امروز ما نیز باید عملی ساختن رهنمودهای امام عزیز باشد.
  • جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت ایام ارتحال امام خمینی «رضوان الله تعالی علیه» و قیام پانزدهم خرداد، همگان را به حضور پرشور در مراسم ارتحال حضرت امام (ره) دعوت می‌نماید.
  • و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
  •              محمد یزدی
  • رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom