Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز568
دیروز1342
در هفته8478
در ماه44100
مجموع2187111

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بسم الله الرحمن الرحیم
  • حضور غرورانگیز ملت حماسه ساز ایران اسلامي در انتخابات روز دوازدهم اسفند ماه،‌ برگ زرین دیگری از دفتر رشادت و وفاداری به انقلاب اسلامی بود. آری، ملت شریف ایران‌ به‌رغم توطئه‌های چند ماهه استكبار جهاني، با حضور فراگیر و امید آفرین خود در پای صندوق‌های رأی، حماسه دیگری را آفرید و همان گونه که مقام معظم رهبری«مدظله‌العالي» در روزهای پیش از انتخابات پیش بینی کرده بودند، سیلی سخت دیگری بر چهره استکبار جهانی نواخت.
  • انتخابات دوازدهم اسفند به خوبی نشان داد که ملت ایران که همانا پیش کسوت کشورهای اسلامی در بیداری است، امروز نیز می‌تواند الگوی خوبی از مردم سالاری دینی، حفظ استقلال و آزادی، پایبندی به ارزشها، گفتمان ايمان و عدالت، کانون پیشرفت معنوی و مادی و خار چشم دشمنان اسلام باشد.
  • آنچه در این میان مهم است لزوم قدردانی و قدرشناسی نمایندگان منتخب ملت نسبت به مردم همیشه در صحنه و وفادار ایران اسلامي و اهتمام به خدمت خالصانه و دلسوزانه نسبت به آنان است. از مهمترین نکات پس از انتخابات، لزوم تبدیل رقابت به رفاقت و همدلی است که کاندیداهای محترم باید نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
  • جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با سپاس به درگاه احديت، این حماسه بزرگ را به محضر مقام معظم رهبری «مدظله العالي»، مراجع عظام تقليد و علماء اعلام «دامت بركاتهم» و عموم ملت شریف ایران تبريك عرض نموده و از همة كساني كه با تلاش و پي‌گيري خود زمينه تحقق اين افتخار ملي اسلامي را فراهم نموده‌اند مخصوصاً‌ شوراي محترم نگهبان، وزارت كشور، دست‌اندركاران اجرايي و نظارتي، نيروهاي نظامي و انتظامي و رسانه‌هاي عمومي بويژه صدا و سيماي جمهوري اسلامي قدرداني مي‌نمايد و براي نمايندگان منتخب مجلس شوراي اسلامي آرزوي موفقيت دارد.

  • و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
  • محمد یزدی
  • رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom