Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3737
دیروز6981
در هفته19431
در ماه89363
مجموع1389143

بازدید کنندگان برخط

5
Online

  • اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بمناسبت حماسه تاریخی 9 دی

بسم الله الرحمن الرحيم

حماسه تاریخی مردم ایران در 9 دیماه 1388 برگ زرین دیگری از دفتر انقلاب اسلامی و آیت بزرگ رحمت واسعه پروردگار بود. این حادثه عظیم و فراموش‌ناشدنی در حالی شکل می‌گرفت که فتنه‌گران داخلی با هدایت مستقیم استكبار جهاني به سركردگي آمریکا و انگلیس تلاش می‌کردند تا فضای کشور را به آشوب بکشانند و به خیال خام خود، مردم را نسبت به انقلاب ناامید سازند. آنان از این نکته غافل بودند که ملتی که با حسین بن علی(علیه‌السلام) و قیام خونین عاشورا عهد بسته است، ظلم و ستم و فتنه‌گری را تحمل نمی‌کند و با همان روح عاشورایی به خروش می‌آید و حماسه‌های عظیم خلق می‌کند.

پیام اصلی مردم در 9 دی، پایبندی همیشگی به ارزش‌های دینی بویژه عاشورای حسینی نفی سلطه زورگویان و زیاده‌خواهان، پیروی از راه امام و شهیدان، اعتقاد راسخ به اصل مترقی ولایت فقیه و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و وفاداری نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

در این میان، افزایش بصیرت عمومی امری مهم و لازم است. بصیرت در ایام فتنه، بیش از هر زمان دیگری لازم است، امّا در غیر ایام فتنه نیز باید کوشید تا ضمن بصیرت‌افزایی، خود را برای فتنه‌های احتمالی آماده ساخت. آری، ملتی که عزم نابودی مستکبران و طاغوت‌ها و احیای کلمه الله و برافراشتن پرچم توحید را دارد باید از تبار«حملوا ‌بصائرهم علی اسیافهم» باشد و همواره «و اجعل النّور فی بصری و البصیره فی دینی» در دعای خویش از پروردگار بخواهد تا در فتنه‌ها، پیروز میدان باشد. در این میان، مسئولیت جوانان عزیز بیش از دیگران و مهم‌تر خواهد بود.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن گراميداشت اين حماسه تاريخي و بزرگ همگان را به تبعيت از رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و شركت پرشور در برنامه‌هايي كه بدين منظور برگزار مي‌گردد دعوت مي‌نمايد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom