Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز612
دیروز1342
در هفته8522
در ماه44144
مجموع2187155

بازدید کنندگان برخط

8
Online

  • بار ديگر چهاردهم خردادماه سالروز رحلت امام خميني بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران فرار رسيد و دل‌هاي مؤمنان و آزادي خواهان جهان سرشار از ياد و خاطره آن عزيز سفر كرده و آن آشناي قلب‌ها و جان‌ها گرديد. امام راحل ما، بزرگ‌ترين منادي دين و عدالت و محبوب‌ترين رهبر در جهان معاصر و پناهگاه عدالت طلبان و ستمديدگان بود.

  • بسم الله الرحمن الرحيم
  • بار ديگر چهاردهم خردادماه سالروز رحلت امام خميني بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران فرار رسيد و دل‌هاي مؤمنان و آزادي خواهان جهان سرشار از ياد و خاطره آن عزيز سفر كرده و آن آشناي قلب‌ها و جان‌ها گرديد. امام راحل ما، بزرگ‌ترين منادي دين و عدالت و محبوب‌ترين رهبر در جهان معاصر و پناهگاه عدالت طلبان و ستمديدگان بود.
  • شاخصه‌هاي راه امام حمايت از گفتمان دين و عدالت، ظلم ستيزي و حمايت از مستضعفين و عينيت سياست و ديانت مانند مشعلي فروزان فراروي نسل‌هاي جديد انقلابي در ايران اسلامي و ديگر سرزمين‌هاي مسلمان است. بدون ترديد موج عظيم بيداري اسلامي در سراسر جهان اسلام و به بار نشستن شجره طيبه جمهوري اسلامي ايران از بركات آن روح ملكوتي است و به فرمودة رهبر معظم انقلاب «امروز انقلاب اسلامي بي‌نام خميني در هيچ‌ جاي جهان شناخته شده نيست» و انديشه‌هاي بلند امام سكه رايج انقلاب اسلامي است.
  • امروز نيز راه ما راه امام و همان راهي است كه شاخص‌هاي اصلي و مهم آن در بيانات گهر‌بار رهبر فرزانه انقلاب اسلامي و فرزند و شاگرد بزرگ ايشان مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه‌اي «دامت بركاته» جلوه‌گر است. درايت‌هاي كم نظير رهبر معظم انقلاب در كور نمودن چشم فتنه 88 و زمين‌گير نمودن جريان‌هاي انحرافي و التقاطي، و هدايت جامعه اسلامي به سمت كار و تلاش به منظور تحقق عدالت و پيشرفت و گسترش فرهنگ جهاد اقتصادي و نيز تاكيد بر حفظ وحدت اسلامي و ملّي، ياد‌آور درايت‌هاي امام (رضوان الله عليه) است.
  • جامعه مدرسين حوزه علميه قم، ضمن گراميداشت ياد و خاطره بنيانگذار جمهوري اسلامي حضرت امام‌خميني‌(قدس‌سره) و شهداي يوم الله پانزدهم خرداد، همگان را به شركت در مراسم پرشكوه ارتحال امام خميني(ره) دعوت مي‌نمايد. همچنين بدين‌منظور مجلس بزرگداشتي ازسوي جامعه مدرسين حوزه علميه قم در شب پانزدهم خردادماه بعد از نماز‌مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم برگزار مي‌گردد.
  • از عموم علماي اعلام، فضلا و طلاب و عموم ملت شريف ايران اسلامي دعوت مي‌شود كه در اين مراسم با شكوه حضور به هم رسانند.
  • و السلام عليکم و رحمه الله و برکاته
  •  محمد يزدي
  • رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom