Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5781
دیروز5622
در هفته34987
در ماه48070
مجموع1347850

بازدید کنندگان برخط

10
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه
بسم الله الرحمن الرحیم

 

ملت عزیز، مسلمان و آزاده جهان؛

 به خوبی واقفید که پس از برگزاری کنفرانس به اصطلاح صلح آناپولیس و سفر آقای بوش به منطقه خاورمیانه و نشان دادن چراغ سبز دولت آمریکا و بعضی سران منطقه به رژیم اشغالگر قدس در به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم فلسطین و محاصره کامل نوار‌غزه و جلوگیری از دسترسی مردم به امکانات اولیه زندگی از جمله آب‌،‌ برق،‌ غذا و دارو و ... فاجعه بزرگ انسانی در حال وقوع می‌باشد.

این اقدام ددمنشانه دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد و این در حالی است که مجامع بین‌المللی و کشورهای اسلامی اقدام قاطعی در مقابل این همه جنایت از خود نشان نداده‌اند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن همدردی با دولت قانونی و ملت ستمدیده فلسطین جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم نموده و از دولت محترم جمهوری اسلامی و تمامی دولتهای مستقل و آزاده جهان اسلام مؤکداً می‌خواهد که به هر نحو مقتضی، به یاری ملت مظلوم و ساکنان پرشور و خروش نوار غزه شتافته و آن رژیم غاصب را از ادامه این جنایت بشری و تجاوزات  باز داشته و متنبّه سازند.

 
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

محمد یزدی

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom